Author Topic: Avast SecureLine VPN nelze se připojit na zabezpečenou DNS  (Read 3207 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

REDACTED

  • Guest
Avast SecureLine VPN nelze se připojit na zabezpečenou DNS
« on: January 08, 2016, 01:54:38 PM »
Dobrý den,

Avast SecureLine VPNku používám na všech zařízením, bohužel při DNS leak testech jsou na PC stejně vidět i servery za VPNkou (bez ohledu např. na prohlížeč nebo zakázané či povolené WebRTC). iOS zařízení DNS leak testy projdou vždy ok. Na jedné ze sítí mi navíc Avast sám píše, že se nelze připojit na zabezpečený DNS.

Dotaz zní, pokud leakuji DNS, jak jsem na tom s privacy mezi serverem Avastu a mým zařízením? Mohou ostatní uživatelé, správci, ISP apod. zjistit, kam jsem připojen, jakou službou apod.?

Předpokládám, že k obsahu komunikace (mezi zařízením a serverem Avastu) se nedostanou, od toho je ostatně VPNka.

Nejde mi o anonymitu na síti Internet jako takovou, ale v tomto ohledu mi stačí anonymita na LANu, respektive mezi mým zařízením a server Avast (jinak je mi tato VPNka celkem k ničemu a musel bych zkoušet jiné řešení).

Díky za info.
« Last Edit: January 08, 2016, 02:32:56 PM by D.Sem »

REDACTED

  • Guest
Re: Avast SecureLine VPN nelze se připojit na zabezpečenou DNS
« Reply #1 on: January 18, 2016, 10:37:28 AM »
Okay, zkusím dotaz zjednodušit.  ;D

Pokud v DNS leak testech Avast VPN neprojde (tj. leakuje DNS server mezi mnou a serverem Avast), mohou správci těchto serverů zjistit, s jakými servery komunikuji? Obsah komunikace je snad šifrovaný, tak ten snad bez ohledu na leak ne...

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2293
Re: Avast SecureLine VPN nelze se připojit na zabezpečenou DNS
« Reply #2 on: January 18, 2016, 02:52:52 PM »
Dobry den,
v pripade DNS leaku se Windows zeptaji 3rd party DNS na cilovou domenu (napr. www.twitter.com), 3rd party DNS vrati IP adresu a zasifrovana data se poslou tam. Takze 3rd party uvidi jakou stranku uzivatel navstevuje , ale ne obsah, ktery je zasifrovany.

Pro vice info muzete zkusit avasti subforum venovane Secureline, kde je nejake info o dns leakach a nejake workaroundy. Nekdy je dns leak zpusoben konfiguraci windowsi site, jindy samotnym browserem. Nejake FAQ:
https://www.avast.com/en-us/faq.php?article=AVKB233#artTitle
https://www.avast.com/en-us/faq.php?article=AVKB248

Milos

REDACTED

  • Guest
Re: Avast SecureLine VPN nelze se připojit na zabezpečenou DNS
« Reply #3 on: January 19, 2016, 11:55:57 AM »
Díky.

O WebRTS vím, to mám vyplé,ale koupil jsem upgrade na Win 10 Pro a večer je nainstaluju a vyzkouším tu druhou věc (na Home verzi se to nastavovat nedá).

REDACTED

  • Guest
Re: Avast SecureLine VPN nelze se připojit na zabezpečenou DNS
« Reply #4 on: January 19, 2016, 06:53:26 PM »
Tak bohužel, ani upgrade na Win 10 Pro a zakázání té DNS legrace podle linku nepomohlo. Zkusím tedy příslušné fórum.