Author Topic: Flash disk  (Read 1907 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

REDACTED

  • Guest
Flash disk
« on: January 23, 2016, 02:44:31 PM »
Dobrý den
Po připojení flash disku mi to zlikviduje jakýkoliv soudor na něm uložený. (.txt,.jpg,.exe,...atd)
Naštěstí jsem je měl nahrané na jinem PC tak jsem oně nepřišel.
Zkusil jsem i vypnout Aktivní ochranu. po nahraní souboru (byl obyčejný text vytvořený v notepadu :( ....) s ním šlo normálně pracovat.
Po zapnutí aktivní ochrany mi to druhy den i tento soubor nahlasilo jako vir a znehodnotilo připonou .ini
Upozorňuji že to byly vlastní poznámky z práce žadný virový soubor.
Po atulizaci na Avast2016 z nás Antivir dělá dementy.
Jak nastavit aby mi to nelikvidovalo a nehlasilo že to je vir kdy mi to znehodnotí a dokonce i vymaže z flash disku.
Upozorňuji že to jsou věci které nejsou na 100% vir.
Avast likviduje vše co je na Flash disku, bojím se ted připojit i externí hard disk kde mám nahrané vlastni nafilmované filmy a nemám je jinde zálohované
Jak nastavit avast neboli vypnout, aby po připojení jakehokoliv Flash disku či externího hard disku mi nelikvidoval na něm nahrané soubory?
Či potom nelikvidoval soubory které jsem si nahrál při vypnuté Aktivní ochraně?
« Last Edit: January 23, 2016, 02:57:49 PM by jambo3 »

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2294
Re: Flash disk
« Reply #1 on: January 25, 2016, 02:54:20 PM »
Dobry den,
jake jmeno detekce to hlasilo?. Screenshot by mohl pomoci. Pokud mate nastaveno presovani souboru do truhly, tak nam zkuste pres http://support.avast.com/ vytvorit tiket a prilozit nekolik tech souboru z truhly.

Milos

REDACTED

  • Guest
Re: Flash disk
« Reply #2 on: February 02, 2016, 01:38:44 PM »
Tak to se mi stalo taky. Smázlo mi to flešku i HDD. Napadá to i soubory z CAD programů. PDF s výpisy z banky, tiff, jpeg ....  Do těch se něco podezřelého dostane jen těžko. Metoda kde nic není, ani smrt nebere není zrovna optimální ochranou.

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2294
Re: Flash disk
« Reply #3 on: February 02, 2016, 04:11:31 PM »
Dobry den,
muzete nam poslat nekolik tech souboru k analyze pres https://cs.support.avast.com/support/tickets/new?form=3? Soubory by mely byt v truhle.

Dekuji,
Milos