Author Topic: Aktualizace Java 8 update 66  (Read 5106 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline adb2

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 25
Aktualizace Java 8 update 66
« on: October 31, 2015, 07:51:14 AM »
Zvláštní situace. Oracle právě publikoval dvě aktualizace JRE a to 8u65 a 8u66. Koncovým uživatelům nabízí ke stažení 8u65. Avast ale instaluje 8u66 z vývojářské sekce Javy.
  Přecházel jsem z 8u60. Nechal jsem Avast spustit instalaci 8u66 32-bit. Pak jsem si uvědomil, že bych raději manuální aktualizaci, kterou jsem si právě stáhl (8u65). Avast nelze zastavit a aktualizaci přerušit. Tak jsem 8u66 po ukončení práce Avastu opět odinstaloval. Přitom obě verze 8u60 byly stále instalovány.
  Při následné manuální instalaci 8u65 32-bit mi vyběhl po instalaci dotaz, zda si přeji odinstalovat 8u60 a to v obou verzích 32-bit i 64-bit. Ač odinstalace proběhla, soubory 8u60 32-bit zůstaly ve složce Program files (x86) komplet zachovány. Odinstaloval jsem 8u65, nainstaloval 8u60, odinstaloval 8u60 a soubory se korektně vyčistily.
  Nainstaloval jsem manuálně 8u65 a Avast stále hlásil zastaralé verze. U Oracle se verze 8u66 nachází ke stažení na vývojářském portálu. Stáhl jsem off-line instalace 8u66 a nainstaloval. Snaha o odinstalování 8u65 se při instalaci neobjevila a byly aktivní 8u65 i 8u66. Tak jsem odinstaloval verze 8u65 klasicky. Avast je spokojen.
  Kapku zmatek a Avast se rozchází s doporučením Oracle pro koncové uživatele. Rád bych měl instalovanou vždy jen poslední verzi JRE. Nikdy jsem chování Avastu při aktualizacích JRE nezkoumal. A podle mě, staré verze JRE vždy mizely bez mého přičinění. Ale je fakt, že občas jsem našel neodinstalované soubory od některé staré verze, která již dávno nebyla instalována. Což považuji za chybu. A hlavně jsem netušil, kde se tam tyto soubory vzaly, co kdy selhalo?
  Patrně jsou ve hře nějaká pravidla Oracle. Podezírám Oracle, že vývojářské verze nemají plnou odinstalaci starých verzí, či něco podobného. Moje důvěra v bezproblémové aktualizace pomocí Avastu není vysoká. :)

Offline adb2

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 25
Aktualizace Java 8 update 74
« Reply #1 on: February 11, 2016, 09:15:23 AM »
Opět stejná situace. Pro koncové uživatele je nyní JRE 8u73, pro vývojáře 8u74. Pokud Avast nevidí 8u74 hlásí v testu zastaralého SW neaktualizovanou verzi. (Podle mě chybně.) Při ruční instalaci 8u73 končí instalace odinstalováním starých verzí. Při instalaci 8u74 jsem nic takového nepotkal. Přitom, stáhnout .exe soubory pro 8u74 z vývojářského webu je o půlhodinovém klikání na webu Javy.
Potřeboval bych problém okomentovat ze strany Avastu.
1) Je v pořádku, pokud uživatel místo doporučené 8u73 instaluje 8u74? Jsou obě verze záměnné? Čím se odlišuje uživatelská a vývojářská verze?
2) Co odinstalace starých verzí? Já jsem aktualizaci Javy dlouho neprovedl přes Avast. Odstraňují se v tomto případě staré verze JRE třeba automaticky? Stále potkávám systémy, kde je zbytečně několik verzí JRE. Řeší to Avast při aktualizacích?
3) Není možné přidat nějaké nastavení do Avastu - Software Updater, aby se dalo ovlivnit jakou verzi JRE Avast primárně instaluje a akceptuje jako aktuální? (Pokud je to vůbec potřebné.)
Předem díky za odpověď.