Author Topic: Napadený android? - avast nic nehlásí  (Read 3058 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

REDACTED

  • Guest
Napadený android? - avast nic nehlásí
« on: March 14, 2016, 07:21:00 PM »
Mám asi napadený androide (Vezre 5.0.1).Při práci v prohlížeči Google Chrome na stránkách idnes.cz nenadále vyskočí stránka hlásící: Telefon je identifikován (4) viru a byl těžce poškozen! Dále je tam odpočítávání času začínající na 3 minutách a tlačítko: okamžitě odpojit virus! V adresovém řádku prohlížeče je: "http"//paly.google.com.store.deepmind.click/..." Avast v telefonu nic nenajde, žádný problém nehlásí. Bohužel stránka vyskakuje opakovaně, takže předpokládám, že je v telefonu nějaká infekce. Jak mám postupovat, abych se toho zbavil? Bojím se dát sim do jiného telefonu, může být poškozena? 

REDACTED

  • Guest
Re: Napadený android? - avast nic nehlásí
« Reply #1 on: March 15, 2016, 09:14:44 AM »
S tím samým jsem se setkal na jiných stránkách, relativně důvěryhodných. IMHO dokud člověk neklikne na "odpojit virus" nic mu nehrozí, o simku bych se taky nebál. Pokud se to objevuje opakovaně, zkusil bych "vymazat data aplikace" použitého prohlížeče.

Vypadá to takhle:





Zajímavý je, že mě to na tuhle stránku redirectlo při procházení jednoho diskusního webu, během scrollování seznamem sledovaných diskusí, ani jsem si nejsem vědom že bych na něco v ten moment kliknul. S něčim dost podobnym jsem se během roku setkal už počtvrtý, pokaždý na relativně důvěryhodnejch stránkách. V žádným z případů si nejsem vědom toho že bych před redirectem na něco klikal. A teď můj dotaz - kudy mi to ty linky na redirect podhazuje ? Přihází to skrz nějakou napadenou reklamu, nebo jinudy ? Lze se tomu nějak aktivně bránit ? Jasně, nejsem debil a "zázračnej antivir" si fakt stahovat nehodlam, ale u pár mých známých kterým se občas starám o různou elektroniku si nejsem tak úplně jistej jestli by nezpanikařili a neschroupli to ...
Setkali jste se s tímhle ještě někdo ? Viděl jsem to minimálně na třech různých zařízeních - z toho jedno byl aktivní stařík se kterým jsem ležel ve špitále, a nebejt toho že jsem mu v ten moment telefon vyrval z ruky (chtěl mi ukázat nějaký fotky co měl v e-mailu na seznamu), tak by už "antivir" měl nainstalovanej ...


REDACTED

  • Guest
Re: Napadený android? - avast nic nehlásí
« Reply #2 on: March 15, 2016, 12:12:20 PM »
Zdravím, včera večer to samé vlítlo na můj telefon SONY a dnes mojí ženě taky SONY. Dá se s tím něco dělat? Vymazal jsem webovou historii a přesto to tam je pořád. Avast hlásí phishing ale když ho pustím tak nic nenajde....nemáte nějakou radu????? Díky

REDACTED

  • Guest
Re: Napadený android? - avast nic nehlásí
« Reply #3 on: March 15, 2016, 02:55:22 PM »
Pokud se co chvíli otravná stránka vrací, tak správci aplikací si najít používaný webový prohlížeč a vymazat data aplikace. Zřejmě to leze skrz reklamu, takže aktivní obrana asi adblock ...

Offline KubaV

  • Avast team
  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
Re: Napadený android? - avast nic nehlásí
« Reply #4 on: March 15, 2016, 03:01:31 PM »
Dobrý den, Vymazat historii většinou nepomůže a je třeba vymazat data vašeho prohížeče úplně:
Nastavení (telefonu) -> Aplikace -> Internet/Google Chrome (tady záleží jaký prohlížeč používáte) -> Vymazat Data

Tyto stránky mohou být na některých webech jako reklamni pop up.