Author Topic: Samovolná instalace Avast SafeZone Browser  (Read 6627 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline petrmet

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 94
Samovolná instalace Avast SafeZone Browser
« on: March 23, 2016, 09:41:32 AM »
Včera se mi bez mého souhlasu a jakéhokoli upozornění nainstaloval Avast SafeZone Browser. Považujete to za běžné chování solidní firmy ? Dobré jméno a důvěra se velmi těžko a dlouho buduje, ale lehce a rychle může ztratit.

Offline maxXx1

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
Re: Samovolná instalace Avast SafeZone Browser
« Reply #1 on: March 23, 2016, 02:19:04 PM »
Dělá to automaticky po aktualizaci na nejnovější verzi.  >:(

Offline MartinZ

  • Advanced Poster
  • **
  • Posts: 1057
  • Product Manager
Re: Samovolná instalace Avast SafeZone Browser
« Reply #2 on: March 24, 2016, 03:27:30 PM »
Omlouvame se, Avast SafeZone Browser byla puvodne placena funkce kterou ted poskytujeme zdarma vsem uzivatelum. Nove instalace ji maji automaticky a prislo nam nefer to neposkytnout i nasim stavajicim uzivatelum. Pokud se vam nelibi odinstalujte ji prosim pres Ovladaci panely-> Programy->Avast Antivirus->Zmenit

Offline petrmet

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 94
Re: Samovolná instalace Avast SafeZone Browser
« Reply #3 on: March 24, 2016, 06:24:38 PM »
Mám ve zvyku si vždy nejprve zjistit, co který program dělá a jak funguje, a pak teprve se rozhodnout, zda ho potřebuji a jestli si ho pořídím. Způsob "nainstaluji a odinstaluji" pouze zaplevelí systém a vede k všelijakým problémům a nestandartnímu chování systému. Nemám PC k pokusům a přeinstalovávání každou chvíli.

REDACTED

  • Guest
Re: Samovolná instalace Avast SafeZone Browser
« Reply #4 on: March 28, 2016, 12:00:43 PM »
Dobrý den, zaregistroval jsem že se do mého počítače po update avastu nainstaloval i Prohlížeč Avast SafeZone. Je nějaké vysvětlení jak si bez práv dokázal převzít vše od chromu včetně mých hesel a přístupů a dostal se na ně? Bez ověření se dostane na můj facebook, google účet a na jiná místa včetně mého inboxu a drive.. Bez jakéhokoliv zadávání hesel? A to mám na všem dvoufazove ověření přes telefon takže bych to opravdu věděl kdybych mu to schválil!  Děkuji za odpověď a vysvětlení.....
« Last Edit: March 28, 2016, 12:10:43 PM by Vítekk »

REDACTED

  • Guest
Re: Samovolná instalace Avast SafeZone Browser
« Reply #5 on: March 28, 2016, 01:27:01 PM »
Safezone Browser zabírá půl GB, a jeví se mi naprosto zbytečný. Máti z toho byla zmatená, co "jí to tam naskočilo za novou ikonu". Ostatně, míra "vlezlosti" Avastu s vybízením ke koupi placené verze, už jistý čas překračuje únosné meze. Některé "výzvy" ke koupi se dokonce umně maskují za systémové hlášky antiviru, z čehož jsou zvláště méně znalí uživatelé totálně zmateni. Již jsem u řady příbuzných musel řešit návrat ze zkušební ostré verze zpátky na free verzi. Hodně blbě se jim vysvětluje, že "z Avastu vyskakují různý podivný hlášky, kterých si nemají ale všímat a mají je ignorovat, a hlavně nic neodklikávat."

Avast bych si i koupil, ale musel by být do 200 Kč a hlavně "na furt", ne pouze na 1 rok nebo omezenou dobu.
Taky mě prudí registrace free verze pouze na 1 rok (proč to není "na furt"?) - je mi jasné, že to je hlavně kvůli příležitosti zaprudit aspoň 1x ročně s výzvou ke koupi placené verze.
« Last Edit: March 28, 2016, 01:31:18 PM by martin.hroudny »

REDACTED

  • Guest
Re: Samovolná instalace Avast SafeZone Browser
« Reply #6 on: March 30, 2016, 07:38:59 AM »
Dobrý den, zaregistroval jsem že se do mého počítače po update avastu nainstaloval i Prohlížeč Avast SafeZone. Je nějaké vysvětlení jak si bez práv dokázal převzít vše od chromu včetně mých hesel a přístupů a dostal se na ně? Bez ověření se dostane na můj facebook, google účet a na jiná místa včetně mého inboxu a drive.. Bez jakéhokoliv zadávání hesel? A to mám na všem dvoufazove ověření přes telefon takže bych to opravdu věděl kdybych mu to schválil!  Děkuji za odpověď a vysvětlení.....

Odpoví mi na to někdo??

Offline MartinZ

  • Advanced Poster
  • **
  • Posts: 1057
  • Product Manager
Re: Samovolná instalace Avast SafeZone Browser
« Reply #7 on: March 30, 2016, 10:23:17 AM »
Dobry den,

browser pochopitelne nezna vase prihlasovaci udaje, ale jelikoz se na danem pocitaci zrejme neodhlasujete a zarizeni je tedy autorizaovano pristupovat k temto sluzbam a SafeZone browser tuhle volbu respektuje. Samozrejme pokud byste ho nainstoval na jiny pocitac kde nejste trvale prihlasen tak v SafeZone take nebudete.

REDACTED

  • Guest
Re: Samovolná instalace Avast SafeZone Browser
« Reply #8 on: March 30, 2016, 12:36:32 PM »
Dobry den,

browser pochopitelne nezna vase prihlasovaci udaje, ale jelikoz se na danem pocitaci zrejme neodhlasujete a zarizeni je tedy autorizaovano pristupovat k temto sluzbam a SafeZone browser tuhle volbu respektuje. Samozrejme pokud byste ho nainstoval na jiny pocitac kde nejste trvale prihlasen tak v SafeZone take nebudete.

Ke google účtu jsem přihlášený v prohlížeči, ne v počítači. Jiný prohlížeč: mozilla vyžaduje přihlášení znova.. Opera taky.. Vzhledem k tomu že musím každý prohlížeč autorizovat přes telefon pro přihlášení do google a facebooku tak proto se ptám.. Automaticky vidím v tomhle prohlížeci všechny uložená hesla z chromu.. A má otázka je proč když sem je nedal importovat? Uložily se snad samy do avast účtu? Na který se přihlašuju přes Facebook účet?

Offline maxXx1

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
Re: Samovolná instalace Avast SafeZone Browser
« Reply #9 on: March 31, 2016, 09:47:13 AM »
Tak odpověď je jednoduchá "SafeZone" je pouze upravený Chrome (resp. chromium), takže si automaticky importuje vše co může z chrome. Navíc občas trpí několika závažnými bezpečnostními chybami (viz. https://bugs.chromium.org/p/project-zero/issues/detail?id=679&redir=1), takže použití tohoto produktu pro větší bezpečnost je naprosto zcestné. Jiné AV systémy mají podobně řešenou ochranu, ale vždy spustí pouze novou instanci daného prohlížeče bez doplňků (protože ty můžou být potencionálním rizikem).

REDACTED

  • Guest
Re: Samovolná instalace Avast SafeZone Browser
« Reply #10 on: April 01, 2016, 07:50:12 AM »
Tak odpověď je jednoduchá "SafeZone" je pouze upravený Chrome (resp. chromium), takže si automaticky importuje vše co může z chrome. Navíc občas trpí několika závažnými bezpečnostními chybami (viz. https://bugs.chromium.org/p/project-zero/issues/detail?id=679&redir=1), takže použití tohoto produktu pro větší bezpečnost je naprosto zcestné. Jiné AV systémy mají podobně řešenou ochranu, ale vždy spustí pouze novou instanci daného prohlížeče bez doplňků (protože ty můžou být potencionálním rizikem).

Pořád to nevysvětluje to proč se schová za aktuální identitu chromu a nevyžaduje znovu ověření pro přístup do těch účtů.. Takže je to ve výsledku vir narvaný lidem na kompy a avast v pohodě spravuje všechny hesla a má do všeho přístup.. Peecka.. jestli to chápu dobře..

Offline maxXx1

  • Newbie
  • *
  • Posts: 12
Re: Samovolná instalace Avast SafeZone Browser
« Reply #11 on: April 11, 2016, 02:38:26 PM »
Pořád to nevysvětluje to proč se schová za aktuální identitu chromu a nevyžaduje znovu ověření pro přístup do těch účtů.. Takže je to ve výsledku vir narvaný lidem na kompy a avast v pohodě spravuje všechny hesla a má do všeho přístup.. Peecka.. jestli to chápu dobře..

Mno avast jako takový k ničemu přístup nemá. Ale i tak je to potencionálně nežádoucí chování.