Author Topic: Antivirus - všetko možné  (Read 2743 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

REDACTED

  • Guest
Antivirus - všetko možné
« on: May 07, 2016, 03:42:27 PM »
Dobrý den, s AVASTom mám dlhé skúsenosti, jejich produkty som využíval už hodne dlouho, ešte když byl Avast 5, to boly roky,... Postupom času sa mi AVAST zdal lepší a lepší, presne vedel čo zákazníci chcú a požadujú,... jak na platforme Windowsu (PC) tak Androidu (mobile) došlo k hodne vela zmien, a dosť velkých zmien, do verze Avast 7 som byl víc než spokojenej, když prišla verze Avast 8 a Mobile Avast 4, tak sa zmenil vzhlad, jako stále velmi dobrý AV ale už se nezlepšil jak predtým, avšak od týchto verzí se Avast len a len zhoršuje, jakoby zaradil spiatočku, a jeho produkty začínajú být len horší a horší, síce som hodne spokojený napr. s mobilným cleanerom, avšak čo sa týka materských aplikací (antivírusov, prípadne mobile security) tam zažívam sklamania a zase len sklamania, v prípade posledných verzí (Avast 2016 a Avast Mobile 5) jsem absolútne sklamaný, v prípade Avastu na PC (windows) pocitujem len jemné zhoršenie grafického charakteru, avšak silné zhoršenie kvality, aneb typický bug, když máte zapnuté automatické testy, a používate PC a zrazu naskočí kontrola tak po skončení kontroly ihned vyskočí výsledok (nie iba pop-up) čož v prípade hier často spôsobý minimalizovanie hry priamo vo "fightu" čož hodne nasere, tento problém jsem jednou oznámil, vyšla aktualizácia, opravilo sa to, no dalšia to zas pokazila. Dalej čo jsem si všimol dnes, tak Avast blokuje s hláškou "URL:MAL" samotný minecraft.exe (originálne stiahnutý z minecraft.net) čož už vůbec nechápu lebo jsem si jistej že malware neobsahuje (síce sám minecraft nehrávam, to ja jsem skôr hráč LoLka a StarCraftu). V prípade nového mobilného avastu však prišlo to najvätšie sklamanie vôbec, design otrasný, jak omalovánka pre 5 ročné deti, čož mna ale design netrápi hlavne až je to funkčné, žial mobilný avast nieje ani to,... čo sa týka ovládania je priam pitomé, aneb jedno šuchnutie prstom z prava do lava vás presunie o jednu kartu (záložku) nebo jak to pomenovať, no lenže abys kvoli tomu že chceš ísť z karty "viac od avast" do "nastavenia" abyste museli po mobile šúchať 5 krát, to už nepovažuju za vhodné ovládanie, no prežiť sa to dá, stejnak bežne nikto neprenastavuje antivirus každý deň, či? Avšak z hladiska funkčnosti celkovo je to hrôza, Avast sám na mobile poskytuje aplikácie ktoré majú údajne šetriť energiu batérie, avšak jeho samotná materská aplikácia (antivirus) pre mobil žere cez 15% batérie na jedno nabytie, čož je v mojom prípade hned druhá najžravejšia aplikace po twitchi ktorý mám každý večer zapnutý herdynov nebo baxov stream aj cez 4 hodiny vkuse, čož je ešte divnejšie je aj samotná funkčnosť aplikace šetrenie batérie, síce designovo je velmi pekná (snad z tochto hladiska som spokojený len s čističom a batery saverom pre mobil zo všetkých 8 aplikací) avšak aj ona žere 11% baterie, čo sa týka zastavovania app je tam další problém, když ho dáte ako "aplikácie s prístupom k údajom o používaní" ale zamietnete prístup k talkback (nebo jak se to volá?) teda konkrétne zjednodušenie ovládania - služby, tak to funguje ešte docela správne ale ak povolíte aj k tomuto, pak zastavuje aplikácie spôsobom že jednu aplikáciu ukončuje aj polhodinu ale když už ukončí tak tak že je potreba reštartovať mobilné zariadenie aby vše zase normálne fungovalo, lebo inak? no ukončí to napríklad aj dôležité aplikácie, napr. hodiny a budík, pak následne už ani budík nebudí, a podobné je to aj s S-heal ktorý nepočíta kroky atd atd. Takže áno robí to čo je napsané, ale až prehnane, z produktami ako Wi-fi finder som ako docela  ??? aneb čo je to za nesmysel aby bezpečnostná firma "prudila zákazníkov" do pripojovania sa na neznáme siete? ja mám jasné rozhodnutie že nikdy sa nepripojujem na internet nikde než cez moj vlastný,.. čož považuju za omnoho bezpečnejšie, ale ok, no podme si popovídať napríklad o heslách - o tej apliaci na mobil, aj na PC čož je aj doplnok prehliadača aj app samozná) tam vidím problémi všade možne, aneb nielen že na mobile ten "klíč" zakrýva časť kávesnice a teda sa nedá psát kym to nezrušíte, čož je fakt na hovno, ale taky sám nefačí tak jak by zcela mal, v prípade hesiel na PC je to aj dobrý a zároveň špatný, záleží aj od prehliadača ktorý používate, no je to na PC oneco lepší,... takže z celkového hodnotenia bych mohl moju spokojenosť vyjadriť takhle:
---
Avast na PC (windows):
verze 5 - 60%
verze 6 - 80%
verze 7 - 95%
verze 8 - 95%
verze 2016 - 65%

Avast na Mobile:
verze 2 - 70%
verze 3 - 85%
verze 4 - 85%
verze 5 - 35%
---
to je len hodnotenie materských aplikací (antivúrusov). Čo sa týka ostatných produktov (cleaner, battery saver atd) ani nemienim zverejnovať, ale ako s cleanerom som na mobile víc než spokojenej, so saverom tiež hodne spokojenej aj ked nie až tak, hlavne kvoli tomu že už 2x mi systém oznámil že práve táto app "nešetrý nýbrž míňa baterii". ostatne čo sa týka aj samotného zachytávania malwaru antivirusmi tak poslednou dobov mi prijde že už čím dál tým je v tomto hladiska horší, nielen že neblokuje čo má, aneb čím dalej tým viac malwaru bežnému uživatelovi (mne ne - používam mozog) sa dostane do PC aj napriek nainštalovanému avastu, ale čím dál je aj viac falošných poplachov.

Osobne nechápu čo sa v Avaste stalo (zmena programátora? dizajnéra? nebo zamestnávatela - vlastníka firmy?) ale jak šiel dopredu ted jde rovnako rýchlo zas dozadu (snad aj rýchlejšie - hlavne mobilný avast antivirus teda mobile security) snad sa znova nedopustíte chýb jako v prípade posledných (aktuálnych) verzí antivirusov na oboch platrofmách. Dúfam že za taký rok kdy bude Avast 2017 nebo Avast Mobile 6, že to bude zas antivirus ktorý si zaslúži vysokého hodnotenia, avšak prozatím hlavne posledné verze mi prijdu hrôza a des.  :( >:( Je mi to líto a mrzí ma to, avšak zatím si u mne dá "avast pauzu" dúfam vás toto bude motivovať nezopakovať chyby u dalších velkých updatov.

Avšak zas musím pochváliť práve mobilný cleaner, (a nebyť pár chybyček tak bych pochválil aj battery saver).

Tak zatím dovidenia, a uvidíme čo prinesie v budúcnosti avast.
« Last Edit: May 07, 2016, 03:56:30 PM by mlocik97 »

REDACTED

  • Guest
Re: Antivirus - všetko možné
« Reply #1 on: May 08, 2016, 09:43:31 AM »
Dobrý den,
Mohu Vám říci, že nejste sám, kdo si tohle myslí, hodně se o tom diskutovalo např. zde https://forum.avast.com/index.php?topic=185331.0.
Pozitivní na tom je, že se Avast tomu postavil čelem a pracuje na vylepšení....