Author Topic: Avast Screen Saver spúšťa test opakovane  (Read 3831 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

REDACTED

  • Guest
Avast Screen Saver spúšťa test opakovane
« on: November 11, 2015, 10:41:27 PM »
Dobrý deň.
Na Tablete Acer mám OS Win 10 (upgrade po Win 8.1) a Avast Free Antivirus 11.1.2241.
Ako šetrič obrazovky mám nastavený Avast Screen Saver, kde mám zvolené, aby sa Test robil každé 3 dni. Viď obrázky.
Napriek tomuto nastaveniu sa VŽDY po spustení šetriča Test začína od začiatku, aj keď už predtým Test bežal a bol, povedzme, v polovici.
Ak aj Test dôjde až do konca, tak sa pri najbližšom spustení šetriča opäť spustí Test a vôbec sa neberie do úvahy voľba počtu dní medzi testami.
Že nie je niečo v poriadku dokazuje aj to, že dialóg nastavení šetriča z Avastu (obrázok v pravo) nie je možné vyvolať z dialógu nastavení šetriča vo Win. Po kliku na tlačidlo "Nastavenie..." sa obe tlačidlá (aj tlačidlo "Ukážka") zneaktívnia, ale nič iné sa nestane. Klik na tlačidlo "Ukážka" síce zobrazí ukážku šetriča, tá je ale bez panelu Avast Testu.
Na stolnom počítači s Win 7 mi šetrič obrazovky Avastu funguje správne, preto ma dosť zlostí, že sa to na Tablete nespráva korektne.
Pre úplnosť, takto nekorektne sa to správalo aj pred upgradom na Win 10.
Vie niekto, v čom môže byť problém? Má niekto podobnú skúsenosť?

REDACTED

  • Guest
Re: Avast Screen Saver spúšťa test opakovane
« Reply #1 on: April 23, 2016, 03:46:14 PM »
Zdravím.
Budem sa opakovať, a to voči svojmu vlastnému predošlému príspevku, na ktorý sa nikto neunúval reagovať, ale žiaľ, skúsim to znovu...

Dnes som si na svojom stolnom počítači urobil konečne aktualizáciu z Win 7 na Win 10 Pro a vyššie popísaný problém mám už aj na pracovnom počítači, nie iba na tablete...  :(
Rozdiel je iba v tom, že mám Avast Internet Security 11.2.2261, teda nie Free verziu Avastu.

Takže opäť. Napriek tomu, že mám nastavené, aby sa test pri spustenom šetriči obrazovky vykonával vždy až po troch dňoch od posledného ukončeného testu, tak sa test spúšťa vždy, keď sa šetrič aktivuje.
Rovnako je to aj s vyššie popísaným chovaním samotného dialógu šetriča obrazovky.
Zdá sa teda, že je to problém, ktorý vznikol od Win 8.1 a pretrváva aj vo Win 10.

Možno sa Vám to zdá banálne a nepodstatné, ale skrátka, rozčuľuje ma, že to nefunguje tak, ako očakávam.
Budem rád, ak sa mi k tomu niekto vyjadrí a ak to aj opravíte.

Offline novakja

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 49
Re: Avast Screen Saver spúšťa test opakovane
« Reply #2 on: May 02, 2016, 05:12:04 PM »
Dobry den,
omlouvame se za extremne pozdni reakci. Problem se prave snazime zreprodukovat.

REDACTED

  • Guest
Re: Avast Screen Saver spúšťa test opakovane
« Reply #3 on: June 10, 2016, 11:19:35 PM »
Zdravím.

Iba pre ilustráciu, o čom to tu stále vypisujem...

Avast Screen Saver po skončení testu.


Prerušil som šetrič a nechal ho po pár minútach opäť spustiť. Po opätovnom spustení šetriča sa znovu spustí kontrola súborov, aj keď by sa podľa nastavení malo čakať 3 dni.


Ešte vo Win 7 sa na panely šetriča zobrazovala informácia, že sa čaká na ďalší test toľko a toľko hodín, napr. 71:50. Až po uplynutí tohoto času sa po spustení šetriča, spustil aj test samotný.
Žiaľ, od Win 8.1, a platí to aj pre Win 10, sa test spúšťa vždy po spustení šetriča, bez rešpektovania nastavenej doby medzi dvoma po sebe idúcimi testami.

Offline novakja

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 49
Re: Avast Screen Saver spúšťa test opakovane
« Reply #4 on: June 13, 2016, 10:22:18 AM »
Dobry den,
jakou mate verzi Avastu? Tento problem jsme jiz vyresili, ale zatim je oprava dostupna pouze v beta kanale, do stabilniho vydani se dostane az za nejaky cas (pocitame v radu 5 - 10 dni).


REDACTED

  • Guest
Re: Avast Screen Saver spúšťa test opakovane
« Reply #5 on: June 13, 2016, 06:09:24 PM »
Dobrý deň.
Aktuálne mám verziu 11.2.2262. A myslím, že aj v robote mám túto verziu.
Keď bude k dispozícii oficiálna aktualizácia, tak to vyskúšam. Ďakujem.

REDACTED

  • Guest
Re: Avast Screen Saver spúšťa test opakovane
« Reply #6 on: June 24, 2016, 07:03:51 PM »
Dobrý deň.
Môžem konštatovať, že v novej verzii sú mnou popisované problémy skutočne opravené a všetko funguje ako predtým.
Ďakujem.

Offline novakja

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 49
Re: Avast Screen Saver spúšťa test opakovane
« Reply #7 on: June 27, 2016, 10:06:00 AM »
Dobry den RomBor,
mnohokrat Vam dekujeme za zpetnou vazbu!