Author Topic: Avast sa nechce aktualizovať  (Read 4645 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Axel Wers

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 36
    • FreeSpace
Avast sa nechce aktualizovať
« on: July 25, 2016, 01:37:30 PM »
Avast v poslednej dobe mi začal hlásiť, že vírusová databáza je zastaralá. Spustil som aktualizáciu manuálne a už asi 15 minút vidím iba toto:

Je to tým, že mám WinXP?

REDACTED

  • Guest
Re: Avast sa nechce aktualizovať
« Reply #1 on: July 25, 2016, 01:50:22 PM »
Dobrý den,
zkusil bych provést opravu Avastu:

Ovladaci panely (odinstalovat nebo zmenit program) -> vybrat Avat -> kliknout na zmenit -> otevre se nabídka Avastu, vybrat opravit -> restartovat PC

Popis se muze drobne lisit, zalezi na verzi windows

Offline Axel Wers

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 36
    • FreeSpace
Re: Avast sa nechce aktualizovať
« Reply #2 on: July 27, 2016, 03:18:07 PM »
Skúsil som opravu, ale nepomohlo. Stále sa odmieta aktualizovať, zasekne sa to ako na tom obrázku.

REDACTED

  • Guest
Re: Avast sa nechce aktualizovať
« Reply #3 on: July 27, 2016, 11:12:08 PM »
Neblokuje nejaky program pristup Avastu na NET? (dalsi Firewall at windows, ci treti strany...)

Pokud nic z toho nepomohlo, zkusil bych jeste cistou instalaci Avastu:
https://www.avast.com/cs-cz/faq.php?article=AVKB94#artTitle

Offline Axel Wers

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 36
    • FreeSpace
Re: Avast sa nechce aktualizovať
« Reply #4 on: July 28, 2016, 09:18:48 AM »
Práveže neviem o niečom, čo by to mohlo blokovať.

A od včera sa divím, prečo mi nechodia emaily do Thunderbirdu a ani sa nechcú odoslať. Nakoniec som zistil, že musím pozastaviť Avast, a potom, zrazu sa mi začnú prijímať emaily. Správa sa ako vírus. Musel som vypnúť Testovanie SSL pripojenia, takto emaily prijíma aj odosiela.

Stiahol som si súbor avast_free_antivirus_setup_online_cnet_2.exe a skúsil spustiť.

Pri zahájení inštalácie mi zobrazí chybové okno (súčasný avast stále beží):

Tak teraz neviem, že keď odinštalujem avast, či mi nový pôjde vôbec nainštalovať.
« Last Edit: July 28, 2016, 09:22:53 AM by Axel Wers »

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2293
Re: Avast sa nechce aktualizovať
« Reply #5 on: July 28, 2016, 09:35:18 AM »
Dobry den,
pokud vam avast stale bezi, tak zkuste vygenerovat support package (https://www.avast.com/faq.php?article=AVKB33) a postenete tady ID.

Diky,
Milos

Offline Axel Wers

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 36
    • FreeSpace
Re: Avast sa nechce aktualizovať
« Reply #6 on: July 28, 2016, 02:44:35 PM »
Dobre, spustil som to, dal som si vygenerovať report (dal som pre istotu full dump), aj dal som automaticky odoslať do Avastu.

ID je TZVYH.

Ďakujem.

Ešte by som doplnil, asi rok dozadu, možno menej som skúsil nainštalovať Aviru. Tá sa mi s nejakými problémami nainštalovala, ale išla problematicky, tak som ju odinštaloval. Potom som nainštaloval Avast a ten mi hlási, že Aviru detekuje. A detekuje mi ju aj soft Speccy od Piriformu (autor CCleaneru). Lenže sranda je, že napriek tomu, že som kompletne prečistil PC, vrátane registrov (ktoré som aj manuálne skontroloval), tak po Avire niet ani stopy :D Fakt neviem kde by sa mohla zašiť, aj som hľadať súbory avir* a nič. Problém s aktualizáciou Avastu by to nemalo mať nič, je to asi rok dozadu a Avast sa neaktualizuje od júna.

Ďalšia vec čo som si spomenul, možno mesiac dozadu, možno dva, neviem presne, som vypol NetBios - Lokálne pripojenie → Internet Protocol (TCP/IP) → Vlastnosti → karta Všeobecné → Spresniť → karta WINS → Nastavenie rozhrania BIOS → nastavené bolo predvolené, dal som Zakázať. Nepotrebuje Avast mať povolený Net Bios? Aj keď som to zapol, nepomohlo, stále sa nechce aktualizovať.
« Last Edit: July 28, 2016, 02:52:51 PM by Axel Wers »

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2293
Re: Avast sa nechce aktualizovať
« Reply #7 on: July 28, 2016, 03:09:11 PM »
Dekuji,
predam toto info nekomu k analyze.

Milos

Offline Axel Wers

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 36
    • FreeSpace
Re: Avast sa nechce aktualizovať
« Reply #8 on: July 28, 2016, 09:05:30 PM »
Tak asi to bolo fakt v tom NetBiose. Po zapnutí bolo treba reštartovať počítač, čo som spravil až len teraz pred chvíľou. Po reštarte pozerám, že proces instup.exe naplno beží a Avast sa aktualizoval.

Ako som spomínal, aktualizácie prestali bežať od 20.6.2016 a práve vtedy som vypol NetBios, na základe tohto článku.

Tak teraz aspoň viete, čo vypnutý NetBios môže narobiť s aktualizáciami Avastu :) Platí to pre WinXP, pre ten MS nevydal záplatu.
« Last Edit: July 28, 2016, 09:07:12 PM by Axel Wers »