Author Topic: Dárek od Avastu, jen tak dále ...  (Read 1782 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Baudiš Pavel

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 25
Dárek od Avastu, jen tak dále ...
« on: July 31, 2016, 12:11:57 PM »
Po aktualizaci Avastu Internet security na verzi 12.2.3126.0, bylo vše cca 2 dny vše v pořádku, ale dnes ráno po zapnutí počítače na mě vyskočilo okno v barvách Avastu i s logy Avastu, že jsem dostal dárek. V dobré víře, že jsem obdržel nějaký dárek od Avastu, za několika letou přízeň k tomuto antiviru, jsem na kliknul na to okno. Pak se stal velmi dojemný příběh. S červenal Avast a nešlo nic spustit, veškere ochrany byly fuč a ani po restartu se nic nezměnilo a bylo vše červené a bez jakékoliv ochrany počítače.

Avast jsem odinstalovat a pročistil počítač. Stáhl poslední verzi s fóra a spustil instalaci. Poprvé mi Avast napsal, že mám smůlu, ale spuštění jsem opakoval a Avast se chytil. Po nainstalování a vložení licence, jsem Avast restartoval kvůli Firewalu, který to vyžadoval a systém naskočil s plně funkčním Avastem. Nastavil jsem kompletní možnou kontrolu disků a všech souborů a po kontrole žádný virus a teď mám vše v pořádku.

Takže děkuji pěkně za sevřené půlky a děkuji za skvělý a velice srandovní vtip v podobě dárku, ale už mi neposílejte vůbec nic. Po Vašich dárcích, přicházím o dost svého času a nervy mám také jen jedny. Veřtě, že nejsem sám, koho takhle Avast potrápil. Mám před prodloužením licence a tohle bude hlavní aspekt, který mě buď odvede od Avastu, nebo to ještě dva roky zkusím.

S pozdravem Pavel Baudiš.
Samsung Galaxy S9 Plus Coral Blue - 6GB/64GB - Samsung MicroSDXC 64GB - Spigen Thin Fit Coral Blue
HP Pavilion-17, Intel® Core™ i5-8300H (2,3GHz - 4GHz), 16GB DDR4-2666 SDRAM, NVIDIA® GeForce® GTX 1050, SSD Disk WDC 500GB SATA-III

Offline lukas.hasik

  • Avast team
  • Advanced Poster
  • *
  • Posts: 895
  • Product manager of Mac AV and Cleanup
Re: Dárek od Avastu, jen tak dále ...
« Reply #1 on: August 01, 2016, 10:38:55 AM »
Dobrý den,
tak to je opravdu mrzutá situace. Toto vůbec nebyl záměr. Dárek Vám měl přinést slevu ne frustraci.
Bohužel došlo k chybě komunikaci grafického rozhraní a ostatních systémů antiviru. Chyba byla vyřešena s největší priorituou již v sobotu odpoledne - objevila se v ranních hodinách.  Více asi anglické forum - https://forum.avast.com/index.php?topic=189221.0

V současnosti pro "opravu" stačí "jen" restart Windows.
Ochranné systémy celou dobu běží, jen nejsou správně komunikovány uživateli a objevuje se ono "zčervenání" a oznámení "Nejste chráněni". Tato chyba se odstraní aplikováním opravy při restartu. A nebo samozřejmě při reinstalaci.

Jsme rádi, že Vám Avast nyní běží v pořádku. To znamená, že úsíli týmu vynaložené na opravu mělo význam.

Bezpečné a krásné léto!
Lukáš.

Quality is also a feature.