Author Topic: Problem z darmowym programem antywirusowym Avast  (Read 3159 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

REDACTED

  • Guest
Problem z darmowym programem antywirusowym Avast
« on: September 01, 2016, 07:38:21 PM »
   Cześć, bardzo proszę pracowników Avast o udzielenie pomocy.
   Jestem użytkownikiem programu antywirusowego Avast już od dłuższego czasu, raz przedłużałem licencję (obecna wygasa mi za 25 dni). Jakieś 3 miesiące temu program Avast wyświetlił mi informację, że wygasł. Powiadomienie mówiło również o możliwości nabycia darmowej, ulepszonej wersji programu na czas próbny (testowej). Postanowiłem skorzystać.
    Podczas wypełnienia wszystkich ikonek przy kupowaniu wybrałem opcję bez karty kredytowej. Jednak na samym końcu rejestracji zamówienia nadal pojawiło mi się żądanie podania karty kredytowej - a bez jej podania nie dało się ukończyć zamówienia. Problem polega na tym, że  w tym momencie karty kredytowej w ogóle nie miałem. Więc zrezygnowałem z dokonania zamówienia i wyłączyłem "Kupowanie".
     Po tygodniu czasu lub później pojawiła mi się poprzez program Avast informacja, że muszę dokonać do określonego czasu to darmowe zamówienie - pod groźbą, że gdy tego nie dokonam w określonym terminie, będę musiał zapłacić za pełną wersję programu. Po tej informacji niezwłocznie udałem się do banku, by założyć konto z możliwością posiadania karty kredytowej. Zdobycie karty kredytowej trwało jednak długo i gdy ją w końcu przysłano mi do domu - przestały mi pojawiać się poprzez program Avast informacje o realizacji zamówienia programu antywirusowego.
Od tego czasu codziennie pojawia mi się na monitorze komputera jakiś dziwny program żądający dostępu.
Nr zamówienia nie pamiętam, nie wiem, czy i jak teraz za to zamówienie mam zapłacić. Nigdzie nie widzę w programie Avast opcji umożliwiających powrotu do nieukończonej realizacji zamówienia.
Zastanawiam się, czy może to była jednak próba naciągnięcia mojej osoby na koszta? Bo po co przy darmowej wersji testowej potrzebny jest nr karty kredytowej?
     Dodam jeszcze, że następnego dnia po tym dniu feralnym, gdy próbowałem dokonać zamówienia, gdy włączyłem komputer to okazało się, że mi jednak Avast nie wygasł.
Proszę o fachową pomoc.

Offline TECH-SAS

  • Avast reseller
  • Full Member
  • ***
  • Posts: 161
    • Sklep z oprogramowaniem antywirusowym
Re: Problem z darmowym programem antywirusowym Avast
« Reply #1 on: September 01, 2016, 08:13:24 PM »
Witam, to co się Panu pojawiało, to oferta (reklama) promocja dla użytkownika, któremu kończy się subskrypcja czyli ważność licencji. W tej ofercie mógł Pan zakupić program antywirusowy w obniżonej cenie.

Teraz są 2 możliwości. Jeżeli chce Pan pozostać przy darmowej wersji to proszę ignorować te reklamy. Albo jeśli zechce Pan przejść na wersję bardziej rozbudowaną czyli płatną to niestety ale trzeba będzie zapłacić.
Zakupu może Pan dokonać bezpośrednio z okna programu Avast (między innymi za pomocą karty debetowej / kredytowej), albo u jakiegoś autoryzowanego sprzedawcy.

PS. polecam zakupić program u nas, gdyż może Pan wtedy liczyć na naszą pomoc w języku polskim, poza tym zdarza się (o czym piszą także ludzie tu na forum), że licencje zakupione bezpośrednio przez okno programu docierają ze sporym poślizgiem...

Jeżeli zainstalował Pan już testową wersję płatną to należy odczekać do końca jej ważności a następnie przejść na darmową. Albo w panelu sterowania w zainstalowanych programach należy kliknąć opcję zmień na Avaście i tam wybrać, że chce pran przejść na darmową wersję.