Author Topic: Virová aktualizace - zasekne se systém, je potřeba tvrdý restart  (Read 8337 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

REDACTED

  • Guest
Re: Virová aktualizace - zasekne se systém, je potřeba tvrdý restart
« Reply #15 on: November 29, 2016, 12:48:59 PM »
Já si myslím, že čas dozrál a necháme toho...
Na světě, jsou větší priority..

Offline dzinn

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Re: Virová aktualizace - zasekne se systém, je potřeba tvrdý restart
« Reply #16 on: January 15, 2017, 02:59:38 AM »
Líbí se mi, jak pan Miloš z AvastTýmu má fakt zájem a rád by informace, tak něco přispěji :-)
Posledních 14 dní mi OS WinXPsp3 dělá to samé jako Miroslav49 asi takto: Co každý druhý start OS, to tvrdý zákus. První co mně zarazilo: Od začátku roku si snad každá aktualizace Avastu řekla o restart OS. Až pak náhodou koukám, že v seznamu Bodů obnovení systému je každý den uložen "Wdf01009". Tak zkoumám a vidím že souvisí s Avast aktualizací "KB970158". Můj tvrdý restart pak pravděpodobně provede obnovu posledního funkčního bodu, avšak pak se zase něco nezdá Avastu při další aktualizaci, a cyklus se opakuje.
Předvčerem jsem našel složku "C:\WINDOWS\$NtUninstallWdf01009$" a pustil odinstalaci. Po restartu OS je vše krásně rychlé a funkční, až na drobnost, že Avast měl nezapnutelně vypnutý webový štít. Alespoň tedy, že vím čím jsem to provedl. Včera si Avast po aktualizaci opět přidal tuto WDF... nutnou součást, kupodivu ani nechtěl restart a webový štít se zapnul. Tak jsem zvědav, co se bude díti dále ;-)

REDACTED

  • Guest
Re: Virová aktualizace - zasekne se systém, je potřeba tvrdý restart
« Reply #17 on: January 15, 2017, 09:31:02 AM »
Osobně, mám ruční aktualizaci, když to jinak nejde. Jednou týdně stačí. Nebo jak si vzpomenu. Vždy se povede a nekončí to fiaskem. Asi týden zpátky, jsem tedy povolil jak automat, tak proudové aktualizace. Opět fiasko. Tak říkám a dost. Záložky rozdělané, email otevřený, skoro jsem až tisknul a pak mě avast vypeče..

Tu složku, jsem smazal  "C:\WINDOWS\$NtUninstallWdf01009$"

A ještě jedna věc.
Vždy, když dojde na zatuhnutí systému, mám otevřený prohlížeč FF.
Pokud chci ručně aktualizovat, dělám to před vypnutím pc a vypnutých veškerých programech i vypnutém FF
A ano i po nastartování systému, se stalo, že systém byl nefunkční a musel taky přijít tvrdák pc

Offline dzinn

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Re: Virová aktualizace - zasekne se systém, je potřeba tvrdý restart
« Reply #18 on: January 15, 2017, 07:20:27 PM »
Taky jsem míval aktualizace že až po mém potvrzení. Ale od jisté doby ikona Avastu řve o ohrožení systému a to je iritující.
A jak jsem včera psal že jsem zvědavej, tak dneska opět start do totálního zákusu. Žádnej FF a nic bych ani nestihl pustit. Plocha a všechno se tedy načte, pak mi systémové zvuky zběsile hlásí že se děje spousta spouštění a ukončování nějakých procesů až to ztichne a je totálně mrtvo.

REDACTED

  • Guest
Re: Virová aktualizace - zasekne se systém, je potřeba tvrdý restart
« Reply #19 on: January 15, 2017, 09:01:57 PM »
Co jsem měl ten zásek na naběhnutí, tak šlo hýbat jen s myší. Naprosto mrtvá plocha i spodní windows lišta. Žádné jiné upozornění nemám.
Štíty mám zapnuté. Hlášení o neaktuálnosti, nemám. A kdybych měl, budu si JÁ dělat co chci na svém PC a to je priorita. Žádnej program, si to nesmí dovolit. Takovej neznám.

Co dělá se zákazníkem windows 10 to je jiná věc...

Offline dzinn

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Re: Virová aktualizace - zasekne se systém, je potřeba tvrdý restart
« Reply #20 on: January 16, 2017, 02:50:56 AM »
(y) :-) A Miroslav49 máte zapnuté Body obnovy? A jsou tam každý den ty Wdf01009? Já je zkusím všechny vyházet aby se to nemělo kam obnovit. To teprv bude masakr, milý Avaste :-D

REDACTED

  • Guest
Re: Virová aktualizace - zasekne se systém, je potřeba tvrdý restart
« Reply #21 on: January 16, 2017, 09:10:55 AM »
Obnovení systému, mám zapnuté. Žádné složky z avastu, tam nemám. / vypnutá automat.aktualizace /
Tu složku, jsem smazal ručně ve složce windows / skryté soubory / systém najel, bez potíží a jestli to má vliv na něco, zatím nevím :D štíty avastu, funkční..
« Last Edit: January 16, 2017, 09:13:26 AM by Miroslav49 »