Author Topic: automatické proloužení předplatného a strhnutí peněz  (Read 20776 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

REDACTED

  • Guest
automatické proloužení předplatného a strhnutí peněz
« on: November 22, 2016, 01:13:53 PM »
Dnes při kontrole výpisu jsem zjistila, že mi Avast bez mého vědomí strhl 1190 Kč.  >:(

Při prohledávání emailové korespondence jsem zjistila, že mi Avast odeslal sice email o konci mého předplatného za 0 Kč, jenže mi jej Seznam hodil do složky Hromadné mezi reklamní nabídky, které pravidelně nepročítám. Koukala jsem jak puk, že mně Avast může jen tak napsat email s tím, že pokud nebudu reagovat zrušením předplatného, automaticky mně strhne z účtu jím vyměřenou částku. Je toto fér chování vůči svým zákazníkům? Očekávala jsem, že po uplynutí doby mi služby od Avastu skončí nebo se prodlouží pot,  kdy tak sama učiním.

Psala jsem už na technickou podporu svoji žádost o zrušení objednávky a vrácení vyměřené částky. Nevycházím z údivu, takové chování  a "napálení" bych čekala leda od podvodných podomních prodejců, ne od společnosti, jakou je Avast.  :-\

V.

Offline prokopes

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 26
Re: automatické proloužení předplatného a strhnutí peněz
« Reply #1 on: November 22, 2016, 05:31:21 PM »
Dobry den,

zda se, ze se jedna o podobny pripad jako v tomto tematu: https://forum.avast.com/index.php?topic=193331.0

Opet se jedna o 60 denni zkusebni verzi a zrejme doslo k nejasnosti ohledne automatickeho prodlouzeni licence.

Za tento problem se omlouvame a situaci hned vyresime v pozadavku nasi podpory.

REDACTED

  • Guest
Re: automatické proloužení předplatného a strhnutí peněz
« Reply #2 on: November 29, 2016, 09:19:42 AM »
Dobrý deň,
aktivovala som si cez digital river avast na 1 rok s výhodnou ceovou ponukou, ale z účtu mi bolo strhnutých oveľa viac penazí ako bola ponuka. Čo sa s tým dá robiť, aby som peniaze dostala späť.
ďakujem za pomoc..

Offline prokopes

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 26
Re: automatické proloužení předplatného a strhnutí peněz
« Reply #3 on: November 29, 2016, 12:01:06 PM »
Dobry den,

za toto nedorozumeni se omlouvame. Pod vasim emailem jsme nicmene zadnou licenci nenalezli. Pokud vsak skutecne doslo ke strzeni vyssi castky nez jaka vam byla zobrazena v nabidce, mate jednoznacne narok na kompenzaci ve forme prodlouzeni licence, pripadne na kompletni reklamaci.

Kontaktujte prosim nasi podporu na adrese https://cs.support.avast.com/support/tickets/new
(Pokud mozno, uvedte prosim take emailovou adresu, pod kterou jste tuto licenci zakoupila.)

Jeste jednou se omlouvame a doufame, ze se vse rychle vyresi.

REDACTED

  • Guest
Re: automatické proloužení předplatného a strhnutí peněz
« Reply #4 on: December 01, 2016, 11:43:02 AM »
..písala som na podporu ako ste  mi odporučili, doteraz žiadna reakcia. Priložila som aj mail, ktorý mi bol pri registrácii doručený. Ako to mám ďalej riešiť?

Offline prokopes

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 26
Re: automatické proloužení předplatného a strhnutí peněz
« Reply #5 on: December 01, 2016, 01:48:22 PM »
Dobry den,

vidim, ze vas pozadavek na nasi podpore byl odpovezen jiz v utery. Zda se, ze jste vsak tuto odpoved neobdrzela.

Nechal jsem tedy zpravu poslat znovu. Pokud email stale nevidite, zkontrolujte prosim take slozku Spamu ve vasi mailove schrance.

REDACTED

  • Guest
Re: automatické proloužení předplatného a strhnutí peněz
« Reply #6 on: December 06, 2016, 08:54:13 PM »
Dobrý deň, mám podobný problém. Prosil by som o zrušenie predplatného, ak je to možné.
Číslo objednávky:
36698983900
Cena:
Mezisoučet: 41,66 €
Daň: 8,33 €
Celkem: 49,99 €
Ďakujem pekne.
S pozdravom
Tomáš Reguly

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2293
Re: automatické proloužení předplatného a strhnutí peněz
« Reply #7 on: December 07, 2016, 09:49:50 AM »
Dobrý deň, mám podobný problém. Prosil by som o zrušenie predplatného, ak je to možné.
Číslo objednávky:
36698983900
Cena:
Mezisoučet: 41,66 €
Daň: 8,33 €
Celkem: 49,99 €
Ďakujem pekne.
S pozdravom
Tomáš Reguly
Dobry den,
kontaktujte, prosim, nasi podporu pres https://cs.support.avast.com/support/tickets/new

Milos

REDACTED

  • Guest
Re: automatické proloužení předplatného a strhnutí peněz
« Reply #8 on: April 13, 2017, 11:24:41 AM »
Dobry den, tiez mam podobny problem, 10.3.2017 bol objednany Avast Pro Antivirus:
Produkt SKU: PAV-08-001-12-MR
Názov produktu: Avast Pro Antivirus - 1 PC, 1 rok Množstvo objednané: 1
Suma: 8,32 €
Medzisúčet: 48,32 €
Zľava: -40,00 €
Daň: 1,67 €
Cena celkom: 9,99 € 

Objednávka bola uhradená prevodom tiež 10.3.2017, napriek tomu je vedená ako zrušená. Ticket nejde zadať, píše, že nieje zadané číslo objednávky, napriek tomu, že je zadané. číslo objednávky je  22728275762, objednávka je na meno Milan Jurík. Prosím Vás o preverenie situácie, zaslanie licenčného kľúča alebo vrátenie peňazí. Ďakujem 

REDACTED

  • Guest
Re: automatické proloužení předplatného a strhnutí peněz
« Reply #9 on: April 24, 2017, 04:20:19 PM »
Ani náznak riešenia problému? Myslela som si, že ste seriózna firma, žiaľ, asi nie...

Offline prokopes

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 26
Re: automatické proloužení předplatného a strhnutí peněz
« Reply #10 on: April 25, 2017, 01:35:45 PM »
Dobry den,

vytvorili jsme pro vas pozadavek zakaznicke podpory. Brzy vas budeme kontaktovat na vasi emailove adrese.
« Last Edit: April 25, 2017, 04:10:48 PM by prokopes »

REDACTED

  • Guest
Re: automatické proloužení předplatného a strhnutí peněz
« Reply #11 on: May 11, 2017, 09:22:01 AM »
Dobrý den,

dnes nám také byla stržena platba 1190,- za službu, kterou jsme si neobjednali a nebyli jsme ani informováni o tom, že nám tato služba je účtována.
Společnost Avast jedná podvodným chováním, jelikož si z účtu neoprávněně strhává peníze, které ji nepatří.

Na koho se máme v této záležitosti obrátit?

Děkuji,

Lucie

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2293
Re: automatické proloužení předplatného a strhnutí peněz
« Reply #12 on: May 11, 2017, 11:21:04 AM »
Dobrý den,
obraťte se na https://cs.support.avast.com/support/tickets/new

Miloš

REDACTED

  • Guest
Re: automatické proloužení předplatného a strhnutí peněz
« Reply #13 on: May 11, 2017, 11:52:56 AM »
Taktiez sa mi to stalo. Oznamemie o automatickej aktulizacii mi prislo do spamu. Len z banky mi prislo upozornenie, ze mi bolo stiahnytich 59,99 € z nejakej firmy Digital River, o ktorej som nikdy nepocul, takze som hned nechal zablokovat kreditnu kartu (dalsich 10 €) a zistoval co je vo veci a nakoniec mi prisiel mail o uspesnom predlzeni aktivacie produktu.

Dva roky po sebe som kupoval ten produkt za 20 € a zrazu je to 3x tolko ... mal som avast, lebo cena a ochrana boli primerane, ale za taku cenu mozem mat Kas****ky alebo Bitd*****er a ruku na srdce, tie maju lepsie vysledky a hodnotenie ako Avast ... este aj E**t je lacnejsi a ten je porovnatelny s Avastom +/-

Takze nemam zaujem o vase produkty a porposil by som Vas o strono objednavky ...
Dakujem

EDIT: vy ste aky hajzli!!! najprv stiahnete automaticky 60€ a potom mi pride ponuka na 54% zlavu za ten isty produkt tj za 29€ ... dajte sa vypchat aj s vasim avastom za taku cenu mam Kaspersky, ktoremu vas avast nesiaha ani po clanky ... skoncil som s vami podvodnikmi!!!!
« Last Edit: May 19, 2017, 11:03:28 PM by ivanturcek »

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2293
Re: automatické proloužení předplatného a strhnutí peněz
« Reply #14 on: May 11, 2017, 12:56:53 PM »
Dobrý den,
obraťte se na https://cs.support.avast.com/support/tickets/new

Miloš