Author Topic: Driver_IRQL_not_less_or_equal aswNetSec.sys  (Read 4260 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

REDACTED

  • Guest
Driver_IRQL_not_less_or_equal aswNetSec.sys
« on: January 02, 2017, 05:12:33 PM »
Dobrý den,
dnes mi PC hodil BSOD (Kmod_exception_not_handled). Po restartu mi to začlo házet Driver_IRQL_not_less_or_equal, takže jsem našel, že to způsobuje Avast. Použil jsem Avast Cleaner stáhnutý ze stránek Avastu k vyčištění. Vše pak fungovalo, do té doby, než jsem znovu nainstaloval Avast (Premier). Po restartu PC (který chtěl Avast), jsem se zase dostal do BSOD loopu, taktéž Driver..... Chtěl bych poprosit o radu, nebo návod jak to vyřešit. Děkuji

Offline novakja

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 49
Re: Driver_IRQL_not_less_or_equal aswNetSec.sys
« Reply #1 on: January 02, 2017, 06:28:51 PM »
Dobrý den,
děkujeme Vám za report. Jakou verzi OS a Avastu používáte? Můžete nám prosím po té, co dojde k BSODu a (předpokládám) nabootujete do Safe Mode pro odinstalaci přes Avast Clear, vygenerovat a poslat Avast Support Package? (napište nám sem pak prosím FileID, abychom jej našli na našem ftp)

aswNetSec je driver pro Firewall, stálo by za to zkusit nainstalovat Avast bez Firewallu, jestli bude k BSODu docházet také (pravděpodobně ne).

REDACTED

  • Guest
Re: Driver_IRQL_not_less_or_equal aswNetSec.sys
« Reply #2 on: January 02, 2017, 07:34:11 PM »
Dobrý den,
děkujeme Vám za report. Jakou verzi OS a Avastu používáte? Můžete nám prosím po té, co dojde k BSODu a (předpokládám) nabootujete do Safe Mode pro odinstalaci přes Avast Clear, vygenerovat a poslat Avast Support Package? (napište nám sem pak prosím FileID, abychom jej našli na našem ftp)

aswNetSec je driver pro Firewall, stálo by za to zkusit nainstalovat Avast bez Firewallu, jestli bude k BSODu docházet také (pravděpodobně ne).

Win10 64bit Home
Avast Premier
File ID: B38YM

Offline novakja

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 49
Re: Driver_IRQL_not_less_or_equal aswNetSec.sys
« Reply #3 on: January 03, 2017, 10:55:27 AM »
Dobrý den,
děkujeme Vám za odpověď a support package. Bohužel neobsahuje žádné dumpy, které jsou kritické pro analýzu, co se skutečně stalo. Mohl byste je (jestli stále existují) prosím zazipovat a nahrát na naše FTP? Jde o soubory ve složce C:\Windows\Minidump\ a pak C:\Windows\MEMORY.DMP.
Dále - zkoušel jste nainstalovat Avast bez Firewallu?
« Last Edit: January 03, 2017, 02:00:29 PM by novakja »

REDACTED

  • Guest
Re: Driver_IRQL_not_less_or_equal aswNetSec.sys
« Reply #4 on: January 03, 2017, 06:31:21 PM »
Dobrý den,
děkujeme Vám za odpověď a support package. Bohužel neobsahuje žádné dumpy, které jsou kritické pro analýzu, co se skutečně stalo. Mohl byste je (jestli stále existují) prosím zazipovat a nahrát na naše FTP? Jde o soubory ve složce C:\Windows\Minidump\ a pak C:\Windows\MEMORY.DMP.
Dále - zkoušel jste nainstalovat Avast bez Firewallu?

Ve složce Minidump nic není a soubor MEMORY.DMP. neexistuje. Avast jsem bez firewallu nainstalovat nezkoušel

REDACTED

  • Guest
Re: Driver_IRQL_not_less_or_equal aswNetSec.sys
« Reply #5 on: January 03, 2017, 06:46:24 PM »
Tak jsem zkusil nainstalovat Avast bez firewallu a PC crashnul sám (Driver...), nemusel jsem ho ani restartovat :-/

Edit: Support tool report - B2GS3
« Last Edit: January 03, 2017, 06:53:29 PM by LufyCZ »

Offline novakja

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 49
Re: Driver_IRQL_not_less_or_equal aswNetSec.sys
« Reply #6 on: January 04, 2017, 08:21:34 AM »
Dobrý den,
díky moc za zkoušku a za report! Mrkneme se na to. Pokud byste chtěl mezi tím experimentovat, před pár dny jsme vydali novou betaverzi. Je pravděpodobné, že tam bude tento problém již opraven.
« Last Edit: January 04, 2017, 09:24:51 AM by novakja »

Offline novakja

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 49
Re: Driver_IRQL_not_less_or_equal aswNetSec.sys
« Reply #7 on: January 06, 2017, 01:48:50 PM »
@LufyCZ pokud problém stále dokážete zreprodukovat (ať už na verzi 12.3.2280 nebo s poslední betou), moc by nám pomohl full memory dump.

REDACTED

  • Guest
Re: Driver_IRQL_not_less_or_equal aswNetSec.sys
« Reply #8 on: January 29, 2017, 08:41:52 PM »
Dobrý den,
omlouvám se za pozdní reakci, ale s poslední betou vše funguje. Děkuji

Offline novakja

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 49
Re: Driver_IRQL_not_less_or_equal aswNetSec.sys
« Reply #9 on: February 01, 2017, 02:03:47 PM »
@LufyCZ Děkujeme za informaci, problém tedy považujeme za vyřešený. :)