Author Topic: Avast Screensaver  (Read 4364 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

REDACTED

  • Guest
Avast Screensaver
« on: February 07, 2017, 10:56:56 PM »
Môžete mi prezradiť aspoň jeden rozumný dôvod, prečo už nie je v novej verzii Avastu 17.1.2286 šetrič obrazovky Avast?

Síce mi vo Win nastaveniach šetrič Avast zostal (zrejme preto, že mi v počítači zostal súbor c:\Windows\avastSS.scr), nie je však funkčný (ani jeho nastavenia a ani náhľad).
Pri pohľade do nastavení Avast - Špeciálne testy - som pochopil, že ste šetrič "odrezali", už tam nie je. Otázka je prečo?...

Offline MartinZ

  • Advanced Poster
  • **
  • Posts: 1057
  • Product Manager
Re: Avast Screensaver
« Reply #1 on: February 08, 2017, 12:22:29 PM »
Dobry den,

protoze ho uzivatele nepouzivali a z hlediska ochrany je zbytecny.

Offline TheOwner

  • Poster
  • *
  • Posts: 406
Re: Avast Screensaver
« Reply #2 on: February 12, 2017, 06:35:57 AM »
Dobrý den,

kde najdu uninstaller na tento screensaver když nefunguje? Odinstalace původni verze Avastu a následná instalace nejnovější verze nepomohla.

Děkuji
« Last Edit: February 12, 2017, 06:39:15 AM by TheOwner »

Offline djax2

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: Avast Screensaver
« Reply #3 on: February 12, 2017, 09:31:52 AM »
A co jednoduše smazat *.scr soubor z C:\Windows\System32?

Offline TheOwner

  • Poster
  • *
  • Posts: 406
Re: Avast Screensaver
« Reply #4 on: February 12, 2017, 09:45:33 AM »
To ale nemusí odinstalovat celý screensaver, může byt spojeny i s jinými soubory nebo klíči v registru. A navíc se nachází ve složce Windows, ne system32.
« Last Edit: February 12, 2017, 04:58:47 PM by TheOwner »

REDACTED

  • Guest
Re: Avast Screensaver
« Reply #5 on: February 19, 2017, 12:00:11 AM »
Tohle je druhá funkce, kterou Avast zrušil a kvůli které jsem si jej zaplatil.
Nejdřív zrušil "vzdálenou pomoc". Přes tu jsem ladil matce počítač. OK, mám nainstalovaný Team Viewer. Teď zrušili funkci, kterou jsem jinde nenašel - někdo na PC pracuje - neotravuji, u PC je volno - testuji. Aktuálně je to pro mě antivir, který se neodlišuje od jiných.

Offline TheOwner

  • Poster
  • *
  • Posts: 406
Re: Avast Screensaver
« Reply #6 on: February 19, 2017, 02:21:01 AM »
Tohle je druhá funkce, kterou Avast zrušil a kvůli které jsem si jej zaplatil.
Nejdřív zrušil "vzdálenou pomoc". Přes tu jsem ladil matce počítač. OK, mám nainstalovaný Team Viewer. Teď zrušili funkci, kterou jsem jinde nenašel - někdo na PC pracuje - neotravuji, u PC je volno - testuji. Aktuálně je to pro mě antivir, který se neodlišuje od jiných.
Obě funkce byly ve free verzi,  tak nevím, co píšeš o placení. Nechápu co má vzdálena pomoc společného s antivirem a proč by měla být jeho součásti. A co se tyká screensaveru, tak je to naprostá zbytečnost, pokud používáš rezidentní štíty. A navíc to zvyšuje spotřebu PC a možné vetší opotřebení HDD z dlouhodobého hlediska při pravidelném používaní. Když je PC v nečinnosti tak je vhodné se naopak snažit o co nejnižší spotřebu, případně defragmentovat HDD, to by mělo alespoň nějaký užitek. Pro mě je jedině plus ze odstraňujou takové nesmysli, ale bohužel přidávají jine jako cleanup a podobně. Sám používám minimální instalaci free verze - jen štíty.
« Last Edit: February 19, 2017, 02:23:43 AM by TheOwner »