Author Topic: Virus Policie ČR bez detekce Avastu?  (Read 2937 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline TheOwner

  • Poster
  • *
  • Posts: 406
Virus Policie ČR bez detekce Avastu?
« on: February 14, 2017, 05:53:24 PM »
O tomto viru jsem slyšel už dávno, ale nevěřil jsem vlastním očím, když se mi objevil na monitoru dnes. A v čem je problém? Avast ho nedetekoval! Nebo co by to bylo jiného než virus?

Při brouzdání na internetu jsem byl najednou přesměrován na nějakou divnou adresu fatal.error.win, která mi v prohlížeči chrome vypsala upozornění "Váš počítač byl zablokován! A to přitom mam v nastavení prohlížeče nastaveno zeptat se pokud web chce zobrazovat upozorněni. Po chvíli mě to přesměrovalo na další stránku, kde už byla ta známa stránka, že mam zaplatit 2000,-. Cele to bylo pravděpodobně ve flashi. Prohlížeč jsem zavřel a bylo to pryč. Ani po restartu PC nebyla nikde známka viru. Ale co když je někde skrytý a proč ho Avast vůbec nedetekoval? Používám poslední verzi Google Chrome, poslední verzi Avastu a systém udržuji aktualizovaný. Takže se ptám, mohl by to někdo prověřit případně přidat do virové databáze? Konkrétně se mi to stalo na webu motherless.com když se kliknulo na videa. (Dle virustotalu na tomto webu není žádný mallware).

Děkuji

Offline Eddy

  • Avast Evangelist
  • Maybe Bot
  • ***
  • Posts: 31080
  • Watching (over?) you
    • Malware removal, Biljart and other things.
Re: Virus Policie ČR bez detekce Avastu?
« Reply #1 on: February 14, 2017, 05:55:54 PM »
To není malware, je to jen falešná výstraha místo.
Pokud avast zná IP budou blokovat.

Offline TheOwner

  • Poster
  • *
  • Posts: 406
Re: Virus Policie ČR bez detekce Avastu?
« Reply #2 on: February 14, 2017, 06:07:37 PM »
Díky za opověd.

No každopádně to nějak obešlo nastavení prohlížeče, jinak by se mi žádné upozornění nemohlo objevit. A to se už dá považovat mallware. Co jsem se tak dočetl na netu, tak tento virus se objevuje po zapnutí PC což naštěstí není můj případ. A to jsem si nejdřív myslel že je to nějaký ten Ransomware, když to napsalo počítač uzamčen. Takže podle tebe vůbec o nic nešlo? Docela mě to vyděsilo. Díky

Offline HonzaZ

  • Avast team
  • Advanced Poster
  • *
  • Posts: 1038
Re: Virus Policie ČR bez detekce Avastu?
« Reply #3 on: February 15, 2017, 09:44:10 AM »
Dobré dopoledne,
jedná se pravděpodobně o odnož ransomwaru, která se ozbačuje jako "browlock" - browser locker. Zobrazuje otravné (falešné) hlášky, většinou s audio doprovodem, a snaží se uživatele vyplašit. Často se využívá chyb u starších verzí prohlížeče, které zabraňují stránku opustit (nekonečný reload, zákaz používání některých zkratek, apod.). Nejnovější verze browserů si s těmito stránkami hravě poradí.

V budoucnu prosím buď printscreen, nebo zkopírovat celou adresu a nahlásit jako false negative ;) (buď sem na fórum, nebo přes zprávu, nebo na https://www.avast.com/report-a-url.php)

Offline TheOwner

  • Poster
  • *
  • Posts: 406
Re: Virus Policie ČR bez detekce Avastu?
« Reply #4 on: February 15, 2017, 04:28:45 PM »
Dobrý den,

tento browser locker je tedy neškodný kromě toho že jen na chvili zablokuje prohlížeč? Děkuji

Offline HonzaZ

  • Avast team
  • Advanced Poster
  • *
  • Posts: 1038
Re: Virus Policie ČR bez detekce Avastu?
« Reply #5 on: February 15, 2017, 04:48:06 PM »
Bez konkrétní adresy nemohu říct jistě, ale předpokládám, že to je jedna z těch neškodných variant.