Author Topic: avast blokuje plki na serwerze  (Read 3505 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

REDACTED

  • Guest
avast blokuje plki na serwerze
« on: February 15, 2017, 12:17:01 PM »
Zrobiłem upgrade wersji 12.x na 17.x na stacji roboczej. Po zalogowani się na serwer jako admin z tej stacji avast blokuje mi pliki excella. Komunikat brak dostępu, pliki wiszą otwarte na serwerze. Inne dokumenty typu pdf, doc otwiera bez problemu. Plik zostaje też zablokowany dla innych userów i admina. Można z nich korzystać dopiero jak wyloguje tą stację z serwera.
Problem znika po odinstalowaniu avasta z tej stacji, po ponownym zainstalowaniu znowu się pojawia.
Mam podejrzenia że to wina jakiejś funkcji albo makra. Z tym że to stare funkcje i poprzednia wersja nie powodowała problemów.
Jak obejść ten problem albo wrócić do wersji 12.x. ?
Ciągnę teraz wersje offline 12.x.
pz

REDACTED

  • Guest
Re: avast blokuje plki na serwerze
« Reply #1 on: February 21, 2017, 10:32:45 AM »
Potwierdzam,

Na Stacji roboczej:
- upgrade Avast do wersji 17.1.2286 (build 17.1.3394.42)
- zmapowany zasób sieciowy jako dysk sieciowy
- zainstalowane oprogramowanie ControlCenter4

Ze względu na brak oprogramowania Brother do obsługi skanerów w drukarkach dla niektórych Systemów Operacyjnych, stacja kliencka przyjmuje skan przez CC4 i zapisuje pliki *.pdf na sieciowym dysku.

Po upgradzie Avast do nowej wersji, nie można otworzyć powstałych plików po obu stronach.
Dodanie do listy wykluczeń w opcjach Avast nie zdaje egzaminu, a także wyłączenie osłony.
Jestem zmuszony na zdalnym komputerze, który udostępnia zasób sieciowy albo zerwać otwarte połączenia do plików, albo na stacji klienckiej najprościej odłączyć skrętkę i po kilkunastu sekundach ponownie ją podłączyć. - Ale to nie jest rozwiązanie na dłuższą metę.

Proszę programistów aby silnik uwzględniał dokładnie wpisy "wykluczeń" oraz nie trzymał połączeń gdy się ręcznie wyłączy osłony/zrestartuje.


REDACTED

  • Guest
Re: avast blokuje plki na serwerze
« Reply #2 on: March 13, 2017, 12:19:27 PM »
to tylko my mamy takie problemy?
widzę że z tym Avastem to jak mu popadanie zaczyna blokować doc i pdf
również z innych stacji roboczych
jest jakieś rozwiązanie czy ma szukać innego antywira? tego już odinstalowałem szkoda czasu

REDACTED

  • Guest
Re: avast blokuje plki na serwerze
« Reply #3 on: May 01, 2017, 12:18:17 AM »
Mi też blokuje pdf, aż się zdziwiłem, dlaczego!