Author Topic: Aktualizace programu  (Read 1725 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline zbynekv

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Aktualizace programu
« on: May 17, 2017, 03:18:43 PM »
Dobrý den,
po aktualizaci programových souborů Avast Internet Security se mi občas stává, že některé moduly (typicky firewall) jsou neaktivní, nelze je spustit a Windows mi hlásí neaktivní nebo nenainstalovaný antivirový sw. Oprava instalace většinou nezabere a je nutné stáhnout  instalátor nové verze z webu a provést přeinstalaci. Po poslední aktualizaci programových souborů ale došlo k situaci, kdy byl firewall údajně neaktivní, nicméně většina síťové komunikace byla blokována (diagnostika sítě Windows nenašla  žádný problém, ale centrum síťový připojení hlásilo "žádné připojení k internetu", místní síť byla vidět a přístupná). Blokovány byly částečně také aktualizace Windows Update, aktualizace byly nalezeny,  běželo stahování, ale instalace vždy skončila chybou. WindowsUpdate se podařilo zprovoznit až po odinstalaci Avastu.
 Existuje nějaké řešení tohoto problému? Win10 Pro 64, HP ProBook 450 G2. Avast Internet Security.

Jinak musím za  dlouhá léta používání Avastu konstatovat čím dál tím  větší, náročnější a stále více obtěžující  produkt (vyladění počítače, nezabezpečená hesla, bezpečné nakupování na internetu...).  Instalace Eset Smart Security má 40% velikost v porovnání s Avast Internet Security a po instalaci zabírá 15% místa, které před tím zabíral Avast...
Zbyněk

Offline novakja

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 49
Re: Aktualizace programu
« Reply #1 on: May 24, 2017, 02:36:25 PM »
Dobrý den,
děkujeme za report, můžete nám prosím zaslat Support Package? (můžete jej vygenerovat i bez nainstalovaného Avastu)
Kompletní odinstalaci při řešení problémů také doporučujeme dělat přes Avast Clear (aswClear.exe) - restartuje stroj do Safe Módu a spíše se tak podaří vyřešit dané problémy.