Author Topic: VPN SecureLine na iOS - Automatické připojení  (Read 2199 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

REDACTED

  • Guest
VPN SecureLine na iOS - Automatické připojení
« on: July 23, 2017, 02:58:20 AM »
Žiji ve Velké Británii kde zavedli systém, kdy mohou (nejen bezpečností složky a policie) ale nově i různé instituce např: úřad práce, úředníci magistrátu nebo zaměstnanci sociálních služeb, a mnoho dalších institucí sledovat váš pohyb na internetu - bez vašeho souhlasu - děs!

Již dlouho hledám firmu, která nabízí spolehlivé VPN. Nepotřebuji VPN kvůli sledovaní českého obsahu v zahraničí (ne, že bych to nevyužil) ale primární je pro mne bezpečnost, šifrovaná komunikace 24/7 na WIFI i 3G/4G síti.

"Vygoogloval" jsem si top 5 firem v UK, nabízející VPN i pro ČR. Služby drahé, výkon minimální, spojení nestabilní - v praxi nepoužitelné. Při použití VPN se sníží rychlost na PC i mobilu o 30 až 70%!!! Do 50% bych snížení rychlosti ještě toleroval, kdyby ale spojení (především na mobilu) bylo stabilní.

Dnes mi syn doporučil ať vyzkouším Avast VPN SecureLine. Musím říct, že na PC, kde mám zkušební verzi, jsem velmi spokojený. Spojení relativně rychlé a hlavně stabilní.

To se bohužel nedá říci o aplikaci pro iOS. Jak to vysvětlit? Mám iPhone 7 a pokud jsem na WIFI - spojení je stabilní, spolehlivé, i když telefon "uspím".
V případě, že se pohybuji mimo signál WIFI a telefon se přepne na mobilní síť - VPN spojení je aktivní jen do doby, než telefon znovu "uspím". Po "probuzení" v 3G/4G síti musím VPN znovu manuálně aktivovat. V praxi tak celou dobu na pozadí běží spojení "nezabezpečené" což činí aplikaci nepoužitelnou. Neboť většina komunikace (stahování emailů, zprávy, notifikace) probíhá právě na pozadí, když je telefon v kapse.
Díval jsem se do nastavení a VPN spojení se přerušuje i v případě, že mám zaškrtnutou volbu Automatické připojení. Co s tím?

Offline Martin H.

  • Avast team
  • Newbie
  • *
  • Posts: 11
Re: VPN SecureLine na iOS - Automatické připojení
« Reply #1 on: July 27, 2017, 04:13:43 PM »
Zdravím.

Ak máte v SecureLine aktivované automatické pripojenie, tak VPN spojenie je vytvorené vždy, keď na telefóne prebieha sieťová komunikácia, bez ohľadu nato, či ste na Wi-Fi alebo na datovej sieti. Samotné vytváranie VPN spojenia je plne v kompetencii operačného systému. Systém spojenie preruší akonáhle nie je potrebná sieťová komunikáci. Robí to primárne kvôli šetreniu baterky. Preto môžete občas zaregistrovať, že pri odomknutí iPhone nevidíte VPN znak v status bare, ten však po chvíľke naskočí. Vďaka tomu, že používame najmodernejší VPN protokol IPsec+IKEv2, ktorý iOS poskytuje, a vďaka našej robustnej infraštruktúre, trvá zostavenie VPN spojenia v priemere pod 1 sekundu. Preto to má minimálny dopad na používanie. To isté platí aj pre sieťovú komunikáciu na pozadí, VPN spojenie sa vytvorí, keď je potrebné a následne ukončí.

Kvôli popísanému vytváraniu VPN spojenia na požiadanie operačným systémom, je u priemerného užívateľa vytvorených niekoľko stoviek VPN spojení na našu infraštruktúru denne. Je to rádovo viac ako v prípade iných platforiem, na ktorých VPN poskytujeme.

Ak by ste k tomu mali ďalšie otázky, rád doplním.

Offline Martin H.

  • Avast team
  • Newbie
  • *
  • Posts: 11
Re: VPN SecureLine na iOS - Automatické připojení
« Reply #2 on: July 27, 2017, 04:27:27 PM »
Here is an English version for other readers too:

If you have "Automatic reconnect" option enabled in SecureLine settings (it's on by default), then the VPN connection is established every time there is any network communication on your iPhone regardless whether on Wi-Fi or cellular data. The VPN connection creation is fully controlled by iOS. The system terminates the VPN connection only once all network communication finishes. This is done mainly to conserve battery life. Because of this, you can observe sometimes that when unlocking the iPhone screen, the VPN sign is missing in the status bar, but it appears shortly after. Thanks to SecureLine using the most modern VPN protocol IPsec+IKEv2 provided by OS and our robust infrastructure, the VPN connection is in average established under 1 seconds. Therefore this has a minimal impact on the user experience. The same applies to network communication on the background. VPN connection is created on demand and terminated afterward.

Because of the above-described VPN connection creation mechanism by iOS, we see that average device creates hundreds of VPN connections to our infrastructure per day. This is by grade more than on other platforms we support.

REDACTED

  • Guest
Re: VPN SecureLine na iOS - Automatické připojení
« Reply #3 on: July 29, 2017, 02:51:49 AM »
Děkuji Martin H. Mám to chápat tak, že i když nevidím VPN znak ve status baru, tak VPN spojení na pozadí opravdu stále běží?

PS: někteří diskutující v různých vláknech na produkty Avastu nadávají ( i já jsem si zanadával) ale pokud jde konkrétně o VPN, skutečně jsem dosud nenašel lepší službu (a že jsem jich vyzkoušel několik). Na PC i na mobilu to běhá spolehlivě, spojení se nepřerušuje a VPN na mobilu je použitélné i s "3Géčkem".