Author Topic: Automatické prodloužení předplatného  (Read 4112 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline rado.mir

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
Automatické prodloužení předplatného
« on: August 30, 2017, 06:51:01 AM »
Níže jsem si pročetl nervy drásající sdělení naštvaných uživatelů skrz automatické prodloužení smlouvy. Jedná se o klasický nešvar kupujících, kdy si takřka nikdo pozorně nepřečte podmínky a odklikne souhlas aniž by věděl, k čemu se zavazuje. Nevím jak dnes, ale dříve, pokud si dobře pamatuji, šlo automatickou prolongaci zrušit hned při koupi. Jinak dobrá rada než vám někdo strhne peníze (s vaším souhlasem, i když si myslíte opak), můžete si automatickou prolongaci zrušit u podpory Avast (vlastní zkušenosti) nebo to udělat sami vyhledáním postupu Oddělení prodeje: Vypnutí automatické obnovy licence pro produkty Avast distribuované společností DIGITAL RIVER. Automatické prodloužení není nic nového. Pokud si dobře pamatujete, dělali to i mobilní operátoři. Dnes, mám dojem, vás musí předem informovat.
Na druhou stranu, Avast by asi udělal ve vlastním zájmu lépe, kdyby zákazníky informoval nebo toto automatické prodloužení úplně zrušil. Zbytečně tak přichází o zákazníky, kteří mu určitě v budoucnu nebudou dělat dobrou reklamu - svým způsobem zaslouženě. A ještě jeden poznatek z tohoto fóra - po spojení s AVG to vypadá, že podpora Avast nestíhá, což taky není zrovna nejlepší vizitka. ::)

Offline Eva89

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re: Automatické prodloužení předplatného
« Reply #1 on: March 14, 2019, 12:20:06 PM »
 No já mám automatické prodlužování rok zakázané. Mám i od nich o tom mail a dnes mi neoprávněně strhly 790,- Kč a to jsem si u nich nic nekupovala. A co je horší vůbec neregagují.

Offline michalpivoda1

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re: Automatické prodloužení předplatného
« Reply #2 on: April 02, 2019, 12:52:22 AM »
sakra, právě to řeším abych nemusel platit automaticky i cleanup...bohužel v awastu není nic kde by se s tím dalo něco dělat ..dříve tam tato služba byla..jde o špinavý laciný klasický trik...když mi poslali mailem že to jde neprodlužovat, tak to trvá 24 hodin..musel bych nechat celý den pc zapnuté aby se to zrušilo..idioti. asi v bance zablokuju awast a najdu něco jiného na trhu.

verification odeslání zprávy je hodně nečitelné..nepřehledné..

Offline jm.pegas

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Re: Automatické prodloužení předplatného
« Reply #3 on: April 04, 2019, 01:38:54 PM »
Níže jsem si pročetl nervy drásající sdělení naštvaných uživatelů skrz automatické prodloužení smlouvy. Jedná se o klasický nešvar kupujících, kdy si takřka nikdo pozorně nepřečte podmínky a odklikne souhlas aniž by věděl, k čemu se zavazuje. Nevím jak dnes, ale dříve, pokud si dobře pamatuji, šlo automatickou prolongaci zrušit hned při koupi. Jinak dobrá rada než vám někdo strhne peníze (s vaším souhlasem, i když si myslíte opak), můžete si automatickou prolongaci zrušit u podpory Avast (vlastní zkušenosti) nebo to udělat sami vyhledáním postupu Oddělení prodeje: Vypnutí automatické obnovy licence pro produkty Avast distribuované společností DIGITAL RIVER. Automatické prodloužení není nic nového. Pokud si dobře pamatujete, dělali to i mobilní operátoři. Dnes, mám dojem, vás musí předem informovat.
Na druhou stranu, Avast by asi udělal ve vlastním zájmu lépe, kdyby zákazníky informoval nebo toto automatické prodloužení úplně zrušil. Zbytečně tak přichází o zákazníky, kteří mu určitě v budoucnu nebudou dělat dobrou reklamu - svým způsobem zaslouženě. A ještě jeden poznatek z tohoto fóra - po spojení s AVG to vypadá, že podpora Avast nestíhá, což taky není zrovna nejlepší vizitka. ::)

Toto sa stalo aj mne, avast si cez Digirive stiahol 79,99 €. Pokiaľ si budem chcieť predĺžiť licenciu tak si to predĺžim sám, nechcem aby mi táto firma manipulovala s mojimi peniazmi. Dnes som im písal, pokiaľ sa neozvú tak podávam podnet na ČOI.

Offline marek-bradac

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re: Automatické prodloužení předplatného
« Reply #4 on: April 13, 2019, 05:46:29 PM »
Mám stejný problém včera mi zmizelo 790 Kč z účtu. Samozřejmě po vyplnění formuláře na vrácení peněz podpora vůbec nereaguje. Počkám do pondělí, pak podám podmět na ČOI.