Author Topic: Inspektor WIFI - Zranitelnost WANNNACRY  (Read 2501 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Martin Řehounek

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
Inspektor WIFI - Zranitelnost WANNNACRY
« on: September 05, 2017, 06:36:51 PM »
Dobrý den,  mám Windows 7 a Avast Pro Antivirus. Dnes jsem dal aktualizovat na novou verzi. Celkový test mi našel problém v nastavení u WIFI inspektora: Tento počítač je ohrožen známým vyděračským červem "WannaCry", který používá útok označovaný jako "DoublePulsar"; ve funkci sdílení souborů systému Windows je zranitelnost, která umožňuje útočníkům vzdáleně převzít kontrolu nad počítačem.

Jak poznám jestli je jenom ohrožen, nebo je již napaden? Do přílohy dávám kopii výsledku testu.
Vůbec nevím, co nastavit, abych se riziku vyhnul?
Ochrání mě takto Avast před případným útokem?

Předem děkuji za odpověď z podpory


Offline Martin Řehounek

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
Re: Inspektor WIFI - Zranitelnost WANNNACRY
« Reply #2 on: September 05, 2017, 07:29:20 PM »
Dobrý den, děkuji. Bohužel tomu moc nerozumím, k čemu je odkaz dobrý? Hledám odpovědi na moje otázky, které jsem psal.

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2293
Re: Inspektor WIFI - Zranitelnost WANNNACRY
« Reply #3 on: September 06, 2017, 11:15:05 AM »
Dobry den,
co se pise v te casti "Reseni"? Jinak pokud si dobre vzpominam, tak Microsoft vydal na tuto zranitelnost opravu skrz Windows update.
Napadeni se projevovalo zadosti o vykupne (zarizeni byvalo napadeno ransomwarem).
Ano, Avast Vas ochrani, pokud mate posledni verzi programu a virove databaze, aktivovane stity, behavioralni stit (ten umi rozpoznat i nove typy utoku na zaklade chovani), ...

Milos

Offline Martin Řehounek

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
Re: Inspektor WIFI - Zranitelnost WANNNACRY
« Reply #4 on: September 06, 2017, 06:09:42 PM »
Dobrý den, děkuji za odpověď. Omlouvám se, možná hloupé otázky, moc této problematice nerozumím.

Musel bych aktualizovat nějaký patch od Microsoftu ale do toho se moc pouštět nechci, protože tomu nerozumím. Proto jste mě uklidnil, že Avast proti tomu chrání.

Ta hláška co tam vyskakuje znamená, že je počítač ohrožen, nebo je již napaden?
Zároveň mrknete mi ještě na tento sken obrazovky zda mám aktuální Avast? Mělo by to ale tak být, mám placenou licenci a včera proběhla nějaká aktualizace.

Předem moc děkuji za odpověď.

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2293
Re: Inspektor WIFI - Zranitelnost WANNNACRY
« Reply #5 on: September 07, 2017, 12:24:23 PM »
Dobry den,
nevim jakou verzi Windows mate, ale mozna nemate povoleny aktualizace a tak se asi ani neprovedla oprava te chyby v OS skrz Windows update, kterou pouziva WannaCry.

Ta hlaska znamena to, ze OS muze byt ohrozen nejakym dosud neznamym typem malwaru, ktery vyuziva stejnou zranitelnost ve Windows jakou zneuziva WannaCry.

Vypada to, ze mate avast aktualni.

Milos