Author Topic: Instalace Avast Premier na Windows 10 Creators Update  (Read 2791 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

REDACTED

  • Guest
Instalace Avast Premier na Windows 10 Creators Update
« on: July 27, 2017, 06:04:59 AM »
Dobrý den,

Měl bych dotaz, tento týden jsem instaloval Avast Premier na čistou instalaci Windows creators update, neměl jsem problém Avast nainstalovat, vše v pořádku bez problému, měl jsem ale problém program aktivovat.

I když jsem měl Avast nainstalovaný - tak mě nechránil. Chránil mě "Windows Defender Security Center" - který se mi vůbec nedaří vypnout. Zdá se mi, že Windows 10 chce i v oblasti antiviru zaujmout monopolní postavení - se svým Windows Defenderem.

Existuje nějaký spolehlivý návod, jak ten "balast" Windows Defender odinstalovat - či vypnout ?


Offline MartinZ

  • Advanced Poster
  • **
  • Posts: 1057
  • Product Manager
Re: Instalace Avast Premier na Windows 10 Creators Update
« Reply #1 on: August 07, 2017, 05:58:26 PM »
Dobry den,

tohle vypada na bug ve Windows, jakmile se avast nainstaluje, Defender se ma vypnout. Je u Vas ta situace i po restartu? Jak presne Avast vypada, co vam pise za chybu?

Diky
Martin

REDACTED

  • Guest
Re: Instalace Avast Premier na Windows 10 Creators Update
« Reply #2 on: August 15, 2017, 07:36:36 PM »
Dobrý den, Windows Defender ani po restartu není vypnutý.

Při instalaci, nedojde k zapnutí behaviorálního štítu, při manuálním zapnutí program upozorňuje

Jakým způsobem ale mám odinstalovat Windows Defender ??

Přijde mi že si Microsoft nepřeje aby uživatel windows používal jiný antivirový systém.

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2294
Re: Instalace Avast Premier na Windows 10 Creators Update
« Reply #3 on: August 16, 2017, 10:33:05 AM »
Dobry den,
muzete nam, prosim, poslat Support balicek? Pak sem napiste ID, baliku, ktery byl odeslan. Jak na to, je popsano v: https://www.avast.com/cs-cz/faq.php?article=AVKB33#artTitle
Po instalaci jineho AV by se mel Windows Defender sam deaktivovat, ale jak je videt, tak se to pokazde nepodari. Pokud nepomuze par restartu, tak zkuste avast odinstalovat pomoci https://www.avast.com/cs-cz/uninstall-utility a znova nainstalovat.

Milos

Offline MartinZ

  • Advanced Poster
  • **
  • Posts: 1057
  • Product Manager
Re: Instalace Avast Premier na Windows 10 Creators Update
« Reply #4 on: August 16, 2017, 04:49:40 PM »
Dobry den v pasivnim rezimu by Avast nemel byt i kdyz Defender bezi. Tohle bude opraveno v dalsi verzi Avastu na konci srpna.

Offline Jan293

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re: Instalace Avast Premier na Windows 10 Creators Update
« Reply #5 on: September 09, 2017, 10:58:06 AM »
Na update Windows 10 Creators je potřeba vypnout dočasně Avast jinak neproběhne v pořádku update Microsoft to má tak nastavený aby vše probíhalo pod ochranou Windows Defender.