Author Topic: Inspektor WiFi - zjištěno slabé nebo výchozí heslo  (Read 2941 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline maty.benda

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Inspektor WiFi - zjištěno slabé nebo výchozí heslo
« on: October 17, 2017, 09:01:04 PM »
Po aktualizaci Avastu IS na současnou verzi 17.7.2314 (build 17.5.3585.203) mi inspektor WiFi u routeru hlásí výše uvedený problém. Před aktualizací bylo ale vše v pořádku. Podotýkám, že slabé nebo výchozí heslo je pitomost. V minulosti jsem to již jednou řešil s poskytovatelem internetového připojení, neboť nemám do routeru přístup. Technik výchozí heslo vyloučil a tehdy silné heslo jsme ještě více "zesílili".
Zajímalo by mě, jak má podle této komponenty vypadat správné heslo! Současné heslo obsahuje minimálně 10 znaků, alespoň jednu číslici, jeden speciální znak, jedno malé a jedno velké písmeno. Řetězec neobsahuje žádné jméno ani SSID sítě. Co je tedy špatně?
A prosím neodpovídejte mi standardní frází "Vytvořte si ticket a obraťte se na náš support." Nerad bych si zase měsíc s někým dopisoval.

Offline libor_b

  • Avast team
  • Newbie
  • *
  • Posts: 14
Re: Inspektor WiFi - zjištěno slabé nebo výchozí heslo
« Reply #1 on: October 23, 2017, 10:32:55 AM »
Dobrý den,

abych mohl situaci zanalyzovat, potřeboval bych logy z WIFI inspektora. V nastavení programu si prosím zapněte ladící záznamy (Nastavení -> Údržba -> Zapnout ladící záznamy) a vytvořte support package https://support.avast.com/en-us/article/33/ . Bohužel link na stažení avastsupport.exe momentálně nefunguje, prosím, použijte tento link: http://utils.support.tools.avast.com/tools/support/utils/avastsupport.exe a napište mi ID balíku.

Děkuji
Libor

Offline maty.benda

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: Inspektor WiFi - zjištěno slabé nebo výchozí heslo
« Reply #2 on: October 23, 2017, 09:50:55 PM »
Dobrý den i Vám, ID balíčku je: YUS4Y.

M.B.

Offline radek178

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 39
Re: Inspektor WiFi - zjištěno slabé nebo výchozí heslo
« Reply #3 on: October 24, 2017, 07:00:37 PM »
Po aktualizaci Avastu IS na současnou verzi 17.7.2314 (build 17.5.3585.203) mi inspektor WiFi u routeru hlásí výše uvedený problém. Před aktualizací bylo ale vše v pořádku. Podotýkám, že slabé nebo výchozí heslo je pitomost. V minulosti jsem to již jednou řešil s poskytovatelem internetového připojení, neboť nemám do routeru přístup. Technik výchozí heslo vyloučil a tehdy silné heslo jsme ještě více "zesílili".
Zajímalo by mě, jak má podle této komponenty vypadat správné heslo! Současné heslo obsahuje minimálně 10 znaků, alespoň jednu číslici, jeden speciální znak, jedno malé a jedno velké písmeno. Řetězec neobsahuje žádné jméno ani SSID sítě. Co je tedy špatně?
A prosím neodpovídejte mi standardní frází "Vytvořte si ticket a obraťte se na náš support." Nerad bych si zase měsíc s někým dopisoval.

Snad budete mit vic stesti. Ja se tady na stejnou vec ptal snad pred rokem a pokud se nic nezmenilo, tak jsem nemel ani jedinou reakci. Uz to ani nekontroluju. mozna je to tim, ze jsem pouzival free Avast a na ten kaslou. Ten superuzasny produkt od Avastu, co kontroluje WIFI, nebyl schopen rozpoznat ani heslo ani login, i kdyz mne tvrdil, ze mam spatne jak heslo, tak login a ze to musim zmenit... Delalo to na vsech asi 5 PC, kde jsem jeste mel Avast. Ted uz zbyl na jednom a asi taky pujde pryc, protoze ochrana proti ransomware neni takrka zadna.

Offline maty.benda

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: Inspektor WiFi - zjištěno slabé nebo výchozí heslo
« Reply #4 on: November 10, 2017, 08:39:27 AM »
     Včera jsem provedl aktualizaci AIS na verzi 17.8.2318 (build 17.8.3705.0). Komponenta Inspektor WiFi je nyní přejmenovaná na Test sítě, což je mimochodem vhodnější název.
     Provedl jsem test sítě a stal se ZÁZRAK. Směrovače, u nichž bylo dříve zjištěno slabé či výchozí heslo, jsou nyní bez problémů! Žádnou změnu hesel jsem neprovedl, takže buď měl Inspektor příliš náročný kontrolní algoritmus (možná bug) nebo má současná verze komponenty menší nároky na sílu hesla. Každopádně jsem se nedozvěděl, jak mělo správné heslo dle Avastu vypadat.