Author Topic: Anti-Theft falešný poplach - změna operátora při přechodu státní hranice  (Read 2116 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

REDACTED

  • Guest
Mám v telefonu nainstalovanou poslední verzi Avast Security Pro (6.8.3), funkce Anti-Theft aktivovaná, Zamknutí při změně SIM a Spuštění sirény - aktivní.

Při přechodu státní hranice mezi ČR a SK (vlakem) telefon spustil sirénu a hlásil, že byl "ukraden".

Při změně operátora z tuzemského za zahraničního byl hlášen falešný poplach. Podle mě jde o chybu aplikace. Na telefon jsem vůbec nešahal, aplikace podle mě špatně vyhodnotila změnu operátora jako změnu SIMky.

Prosím prověřit, zda jde o chybu v aplikaci nebo v nastavení. Cestou zpět jsem vypnul Zamknutí při změně SIM a Spuštění sirény, abych nebyl ve vlaku označen za zloděje svých telefonů. Poté si už aplikace na změnu operátora nestěžoval

Offline Tomas F.

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 22
Dobrý den.

Děkujeme za hlášení - toto by mohla být chyba, která bude specifická pro zařízení/operátora (SIM). Tato chyba se normálně nevyskytuje.

Napište nám prosím tyto informace:
  • jaký používáte model telefonu
  • jakou verzi operačního systém na něm aktuálně máte
  • zda se jedná dvousimkový telefon - pokud ano, používáte dvě SIM najednou?
  • jakého operátora máte (od jakého operátora máte SIM)

Předem díky

REDACTED

  • Guest
Chyba se vystkytla ve stejné chvíli u stejných telefonů:

Asus Zenfone 2 Laser  ZE500KL (ASUS_Z00ED)
Android 6.0.1
dual sim

první telefon
SIM 4ka.sk, obsazena první pozice, druhá prázdná

druhý telefon
SIM Vodafone.cz, T-Mobile.cz - obsazené obě pozice

-------------------
dodatek

u telefonu ASUS ZenFone Zoom ZX551ML (ASUS_Z00XS), jednosimkový, operátor Vodafone.cz, stejná verze aplikace Avast, Android 5.0 - bez falešného poplachu