Author Topic: Podporuje Avast ešte WinXP?  (Read 2742 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Axel Wers

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 36
    • FreeSpace
Podporuje Avast ešte WinXP?
« on: March 16, 2018, 12:40:53 PM »
Na jeden starší PC potrebujem dať antivír, je tam WinXP, pamätám, že Avast bol posledný antivír, ktorý sa mi svojho času podarilo nainštalovať.

Pýtam sa preto, lebo hoci na svojich stránkach deklarujete, že free verzie podporujú aj WinXP, z môjho pohľadu je to zavádzajúca informácia, pretože online installer po spustení končí pádom programu a offline installer po spustení nerobí nič, ani sa nenačíta medzi procesy v pamäti.

Z toho mi vychádza, že Avast WinXP už nepodporuje. Ak áno, poprosil by som o FUNKČNÝ inštalačný súbor. Ďakujem.

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2293
Re: Podporuje Avast ešte WinXP?
« Reply #1 on: March 16, 2018, 01:14:01 PM »
Dobry den,
mate WinXP sp3?

Milos

Offline Axel Wers

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 36
    • FreeSpace
Re: Podporuje Avast ešte WinXP?
« Reply #2 on: March 16, 2018, 01:28:23 PM »
Ano SP3.

Vyriešil som to, že som si z filehorse stiahol staršiu verziu, ktorá už išla spustiť, a tá si stiahla sama nové súbory. Ale čo je problém - toto bol dôvod, prečo som predchádzajúcu inštaláciu odinštaloval, NEDÁ sa zaregistrovať, registračný proces sa spustí, ale sám sa ukončí bez toho, aby to od mňa niečo chcelo. Takže mám antivír na 30 dní a potom môžem inštalovať znovu.

Offline hectic-mmv

  • Avast team
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 240
Re: Podporuje Avast ešte WinXP?
« Reply #3 on: March 16, 2018, 02:44:13 PM »
Dobry den,

antivir se sam zaregistruje pokud neni dlouhou dobu registrovany. Win XP SP3 podporujeme. Nemate nejakou kombinaci - bez SS2 instrukci?

dekuji

Offline lukas.munduch

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 54
Re: Podporuje Avast ešte WinXP?
« Reply #4 on: March 16, 2018, 02:56:25 PM »
Dobry den,

problem s nemoznosti nainstalovat aktualne zverejneny AVAST AV na Win XP SP3 jsme na nasich testovacich strojich nenavodili. Podminkou je ale nutnost mit dostupnou sit behem instalace a to i v pripade, ze pouzivate offline instalator (tyka se ciste jen Win XP a Vista, na ostatnich OS toto nutne neni)

Muzu Vas poprosit o vygenerovani support balicku + poskytnuti ID, ktere vam utilita vygeneruje, sem do fora? Jak na to je popsano zde: https://support.avast.com/cs-cz/article/Submit-support-file/

Predem diky

Lukas

Offline Axel Wers

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 36
    • FreeSpace
Re: Podporuje Avast ešte WinXP?
« Reply #5 on: March 20, 2018, 02:05:50 AM »
hectic-mmv ano, je to už starší stroj, CPU AMD Barton bez SSE2. Inak je plne funkčný a bezproblémový. No a zarába mi peniaze, tak sa ho moc nechcem vzdať :)

Naposledy mi registrácia skončila a sám Avast sa "vypol" (na ikone sa objavil červený krížik). Preto som sa rozhodol Avast nainštalovať znovu.


lukas.munduch no stiahol som si to, ale utilita po spustení padá. Mal som staršiu verziu, ktorá fungovala, ale stiahnutím som si ju prepísal :D Nemáte staršiu verziu?

Sieť je dostupná stále.

Offline lukas.munduch

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 54
Re: Podporuje Avast ešte WinXP?
« Reply #6 on: March 20, 2018, 11:14:59 AM »
Dobry den,

mezi minimalni pozadavky na instalaci AVAST AV patri CPU, ktere podporuje SSE2 instrukce. Obavam se, ze toto je duvod, proc Vam nase aktualni verze nejde nainstalovat. Na problem se support toolem se jeste podivame, ale i zde je mozne, ze to souvisi s SSE2.

Minimalni pozadavky pro aktualni verzi muzete nalezt zde: https://support.avast.com/en-eu/article/Antivirus-FAQ

Lukas