Author Topic: Avast nové verze 18.4.2338 nefunguje na Windows 10 1803  (Read 5495 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline adb2

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 25
Avast nové verze 18.4.2338 nefunguje na Windows 10 1803
« on: May 12, 2018, 07:40:44 AM »
Ahoj, na mém PC přežil Avast Free aktualizaci Windows 1803 a byl plně funkční. Po aktualizaci Avastu na verzi 18.4.2338 přestal Avast fungovat a Defender o něm neví.
Ve správě aplikací je k dispozici aktualizace a oprava Avastu. Obě končí hláškou, že se má odinstalovat Defender a řešení neposkytují. Avast je dál nefunkční. Zbývá Avast odinstalovat. (Viz také vlákno o problémech Avastu na Windows 1803.)
K dispozici jsou pak dvě instalace Avastu online (7 MB) a offline (cca 250 MB, ke stažení přes podporu).
Zkusil jsem offline instalaci Avastu. Po instalaci Avast nevyžaduje restart PC, Defender je odstavený, Avast vidí. Lze zapnout pravidelná kontrola v Defenderu. Oba antiviry jsou funkční. Po restartu systému je Avast nefunkční a Defender Avast opět nevidí. Oprava nepomáhá. Zbývá odinstalace Avastu.
Zkusil jsem online instalaci Avastu. Defender Avast vidí a lze spustit pravidelná kontrola v Defenderu. Vše běží jak má i po prvním restartu. Toto je řešení, co doporučuji.
Tedy, obě instalace Avastu jsou rozdílné a poskytují různé výsledky. (U online instalace se např. instalace dokončí, naběhne Avast a v uvítacím okně běží "Instalace programu Avast se dokončuje..." a opět jede nějakých pár minut instalace do 100%.)
(Jak se tak perou Avast a Defender, selhávají aktualizace Defenderu přes Windows Update. Aktualizce dost často končí chybou a instalace se nedá dokončit. Nový Defender na 1803 má dokonce vlastní aktualizace v menu Ochrana před viry. Mám tady perličku. Aktualizace 1212 se úspěšně nainstalovala 2x a v historii Windows Update je skutečně uvedeno "(2)". Jenže Defender dál ukazoval 1164 a 1212 začal hlásit až po spuštění aktualizace přímo v Defenderu. Ve Widnows Update se ale "(3)" už neobjevila.  :D Možná to chtělo půl hodiny počkat či restartovat, aby se hlášky Windows srovnaly.
Používám placené připojení přes USB modem. Windows 1803 vylepšily detekci modemu a rozlišování placeného a volného připojení. Obávám se, že přes placené připojení nebudou některé aktualizace nově instalovat, zatím to tady bylo jako upozornění už z minulé verze Windows. Osobně mi havarovala aktualizace odstranění škodlivého software květen 2018. Zkusil jsem jiné připojení a aktualizace prošla. Prát se s Avastem i připojením současně je radost.)
Každopádně, na Windows 1803 je soužití Avastu a Defenderu právě pořádně rozhašené.  ;)

Offline martin.sta

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re: Avast nové verze 18.4.2338 nefunguje na Windows 10 1803
« Reply #1 on: May 12, 2018, 12:14:50 PM »
Tak já se přidávám též. Nejnovější verze Win 10 a Avastu očividně spolu nekamarádí. Neustále Avast vyhazuje hlášku Ul Failed to load. Odinstalace a nová instalace pomohla Avast fungoval, ovšem přišel první restart a Avast už nefunguje. Instalováno přes online instalaci.

Offline MartinZ

  • Advanced Poster
  • **
  • Posts: 1057
  • Product Manager
Re: Avast nové verze 18.4.2338 nefunguje na Windows 10 1803
« Reply #2 on: May 14, 2018, 11:33:23 AM »
Dobry den,

pracujeme na oprave, ktera vyjde ven tento tyden.
Je tam problem ze AV servisa obcas spadne, ale dokaze se sama ihned zase spustit. Na Windows RS4 se to ale bohuzel tyhle autonahozeni nedari.

Offline adb2

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 25
Re: Avast nové verze 18.4.2338 nefunguje na Windows 10 1803
« Reply #3 on: May 20, 2018, 08:46:30 AM »
Týden pryč, řešení od Avastu nikde.  :(

Na anglickém fóru vymysleli tento postup. Zkoušel jsem ho ve dvou případech, je pro mě nefunkční.  :(
https://support.avast.com/cs-cz/article/Troubleshoot-Antivirus-UI-Failed-load/

Pomáhá jen přeinstalace Avastu. Dostalo mě, když jsem na placeném připojení instaloval Avast Free online za cenu cca 280 MB dat. Avast byl funkční. Následně jsem po pár dnech instaloval aktualizaci 18.4.2338 a chyba byla zpět. Opět bylo třeba Avast odinstalovat a nainstalovat. Tentokrát jsem zvolil offline instalaci, abych ušetřil data. Ta dopadla dobře. Avast byl funkční. Ale při prvním spuštění si patrně Avast stáhl 150 MB nějakých aktualizací. Avast na placených datech je sebevražda.  :(

Ta offline instalace (ve verzi Avastu 18.4.2338) se zdařila. Po každém kroku jsem restartoval systém i když to po mně nebylo požadováno.  Odinstalace Avastu, restart, vypnout kontrolu v Defenderu, restart, offline instalace Avastu, restart. Defender pak vidí Avast, vše je funkční. Pokud zapnu pravidelnou kontrolu v Defenderu, začne být Defender příliš aktivní a je možné, že to je příčina následného trvalého pádu Avastu. Nevím přesně. Nyní zkouším nechat Defender zcela vypnutý. Zatím je to dobré.  ;)

Mám přidružený problém. Hned při startu systému 1803 běží nějaká práce s HDD. HDD jede na 100% a celý systém strašně pomalu nabíhá a nelze pár minut zahájit práci. Ve správci úloh jsem si setřídil procesy podle využívání disku a na prvních příčkách vyskakuje Avast a Defender (když je zapnutá pravidelná kontrola). Mám podezření, že zde jedou natvrdo nějaké testy antivirů a patrně obou, což zablokuje výkonově systém. Zkouším Defender tedy zcela povypínat i z tohoto důvodu. Budu starty systému dál sledovat, zda to pomohlo.   

Offline MartinZ

  • Advanced Poster
  • **
  • Posts: 1057
  • Product Manager
Re: Avast nové verze 18.4.2338 nefunguje na Windows 10 1803
« Reply #4 on: May 21, 2018, 11:52:28 AM »
Dobry den,

ano to je pravda, provozovat Avast na placenych datech rozhodne nedoporucujeme. Muzete sice vypnout automaticke updaty VPS i programu, ale rozhodne to neni bezpecne.

Co se tyce toho problemu se zatezi podivejte se prosim do nastaveni windows zda nemate nahodou zapnuty periodic scanning od Defenderu.. viz https://imgur.com/VXdeXSL

Offline adb2

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 25
Re: Avast nové verze 18.4.2338 nefunguje na Windows 10 1803
« Reply #5 on: May 31, 2018, 06:55:40 AM »
Periodic scanning Defenderu - v české verzi "pravidelná kontrola" - se snažím zapnout a to tady i popisuji. Přijde mi správné občas skenovat počítač přes několik virových databází. Používám Avast, Defender a eScanAV MWAV. Jako rezidentní ochrana běží jen Avast. U Defenderu a eScanAV využívám jen skenování. (Na Widnows 1803 si nejsem jist, zda Defender nyní nezapíná rezidentní kontroly, které nevidí u Avastu.)

Defender na Windows 10 vždy umožňoval zapnout svoji pravidelnou kontrolu současně s běžícím Avastem. Pak se začne aktualizovat jeho virová databáze. Vlákno na začátku popisuje chování Defenderu, kdy je jeho pravidelná kontrola pod Avastem zapnuta. Teprve nyní zkouším nechat v Defenderu pravidelnou kontrolu vypnutou a jeho virová databáze nyní zastarává.

Pomalý start Windows 10 1803 s přetíženým HDD mi přijde náhodný a vyskytuje se i po vypnutí pravidelné kontroly Defenderu. Je možné, že pod 1803 běží nějaká indexace disku, která se potkává s kontrolou AV. Po "reinstalaci" Windows 10 na novou verzi jsem měl zpravidla pocit zrychlení systému. Nyní takovéto zdlouhavé starty systému dojem z přechodu na 1803 kazí.  ;)
« Last Edit: May 31, 2018, 06:57:13 AM by adb2 »