Author Topic: Avast zepsuł Chrome'a  (Read 2998 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

REDACTED

  • Guest
Avast zepsuł Chrome'a
« on: May 25, 2018, 02:17:34 PM »
Witam. Mam taki oto problem z Avastem w wersji Free pod Windows7 i przeglądarką Chrome: podczas przeglądania internetu natknąłem się na plik, którego uruchomienie należało - wg Avasta - zablokować. Niestety zamiast "Zablokuj" kliknąłem "Zablokuj i zamknij program". Avast zatem zamknął program, który usiłował otworzyć niebezpieczny plik, czyli - w tym przypadku - przeglądarkę Chrome.

Od tego czasu przeglądarki tej nie udało mi się poprawnie uruchomić...

To znaczy okno otwiera się, ale jest na nim tylko szare tło i nie można połączyć się z żadnym adresem (również lokalnym, np. stroną dodatków). Reinstalacja Chrome nie pomogła (pomimo odinstalowania Chrome wraz z "danymi przeglądania"). Przez pewien czas na tym szarym tle wyskakiwał "dymek" z informacją, że komponent SafePrice Avasta uległ awarii i należy kliknąć ów "dymek", by go ponownie uruchomić, jednak klikanie "dymku" nic nie dawało (wyskakiwał kolejny taki sam "dymek"). Po reinstalacji wspomnianego komponentu SafePrice (za pomocą ustawień Avast->Komponenty) "dymek" przestał się ukazywać, ale Chrome dalej nie działa.
« Last Edit: May 25, 2018, 02:29:37 PM by Floater_82 »

REDACTED

  • Guest
Re: Avast zepsuł Chrome'a
« Reply #1 on: June 04, 2018, 03:58:02 PM »
No co? Brak pomysłów?

REDACTED

  • Guest
Re: Avast zepsuł Chrome'a
« Reply #2 on: June 04, 2018, 08:41:46 PM »
Dobra, poradziłem sobie, to nie był problem z Avast-em, koniec tematu.