Author Topic: nový prohlížeč a správce hesel  (Read 2581 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline katrops

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 41
nový prohlížeč a správce hesel
« on: May 27, 2018, 05:18:21 PM »
Nainstaloval jsem si nový prohlížeč Avast secure browser. Mám doplněk správce hesel. Když si zněho chci otevřít odkaz a automaticky se přihlásit, tak mi to otevře prohlížeč google chrome. Při tom jako výchozí prohlížeč jsem měl nastaven Firefox. Instalací se sám jako výchozí nastavil Avast secure browser
Předpokládal bych, že když je to ze správce hesel Avastu, tak se otevře ten jejich nový prohlížeč.
Tak abych si třeba v internetovém bankovnictví mohl zapnout ten platební režim.


S tím platebním režimem je to také divné. U některých bank se nabízí a u některých ne. U jedné banky se mně nabídlo, jestli ji chci otevírat v automaticky v platebním režimu. Potvrdil jsem ano. Když se pak odhlásím a zavřu prohlížeč, tak mám pouze šedou patrně virtuální obrazovku a nevím jak z toho ven.
« Last Edit: May 27, 2018, 07:57:44 PM by katrops »

Offline ondrejz

  • Browser QA Team
  • Avast team
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 347
    • Avast Secure Browser
Re: nový prohlížeč a správce hesel
« Reply #1 on: May 28, 2018, 05:16:05 PM »
Dobrý den

omlouváme se za vzniklé problémy.

První problém, který popisujete je chyba přímo v Avastu, nikoliv browseru. Problém jsem reprodukoval a reportoval na příslušný tým. Máte pravdu, otevírá se Chrome.

Co se týče nabízení jen pro některé banky. Ano to se stává, máme v plánu aktualizovat adresy bank abychom vás notifikovali u každé z nich. Momentálně děláme na jiných věcech, ale snad to během léta vylepšíme. Zatím to můžete dělat tak, že si adresu banky přídáte na list pro automatické přepínání. Alternativou je nejdříve spustit platební režim a pak vyťukat adresu banky. Platební režim spustíte z Centra zabezpečení (oranžová ikona avast na liště prohlížeče). Přes toto centrum se i dostanete do nastaveni platebního režimu, kde je to auto-přepínání.

Poslední problém je Platební režim. Říkáte, že jste uvízl v platebním režimu. To se bohužel může stát. Vinu nese samotný Avast, když se třeba restartuje během používání platebního režimu, zmizí ovládací prvky. O tomto problému víme. Zatím bych vám poradil, když se to stane, stiskněte klávesu WIN + L pro uzamčení PC. Tím vyskočíte z platebního režimu a pak když se přihlásíte, tak jste zas na své ploše. Než to ale uděláte, tak dokončete práci s platebním režimem. O ten totiž příjdete.


Offline katrops

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 41
Re: nový prohlížeč a správce hesel
« Reply #2 on: May 29, 2018, 09:15:32 PM »
Není těch problémů poslední dobou nějak moc ?
Je tady i ten problém updatu Windows 10 (1803) ve spojení s Avastem. Mně sice jako ostatním zcela nezkolaboval PC, ale od 20.5.2018 se chová nějak divně.
Neustále vyskakuje hláška, že mám málo místa na disku D. Jsou tam jenom dvě systémové složky Restore a System volume information. Když se podívám na vlastnosti disku tak se tam uvádí :
- mezipaměť shaderů directX O bajtů
- koš 0 bajtů
- využité místo 415 MB
- volné místo 34,2 MB

Takže není co čistit k uvolnění místa. Maximálně je tam ještě tlačítko k vyčistění systémových souborů. To jsem spustil ale nebylo co k vyčištění. Nevím co teda zabírá těch 415 MB.
Disk má název ve správci zařízení - WDC WD5000LPVX-22V0TT0
Stali se nějaké 3 události 20.5.2018:
- zařízení bylo migrováno
- zařízení bylo nakonfigurováno
- zařízení bylo spuštěno