Author Topic: AVG anti theft - nelze se spojit se zařízením  (Read 3356 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Martin Řehounek

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
AVG anti theft - nelze se spojit se zařízením
« on: June 04, 2018, 12:34:01 PM »
Dobrý den,

předem vím, že se to netýká Avastu Anti theft ale odkázali mě na Vás z AVG podpory, jakožto na českou podporu, jelikož jste jedna firma a anglicky se moc nemohu domluvit s nimi. Mám zakoupenu aplikaci  AVG Antivirus PRO pro Android, v říjnu, kdy jsem naposledy zkoušel Antitheft, tak mi to normálně fungovalo.

Včera se mi nešlo spojit s telefonem. Normálně jsem se přihlásit v PC do avg účtu, vybral jsem si svoje zařízení a chtěl jsem ho zkusit lokalizovat nebo udělat fotka. Bohužel nešlo se mi spojit s telefonem, přestože mám zaplou jak GPS, tak mobilní data a v apk jsem přihlášen ke stejnému účtu jako v PC. Zkusil jsem aplikaci přeinstalovat znovu telefon do účtu přidat ale nelze a Avg účtu na dálku udělat fotku, lokalizovat telefon, prostě nic. Naopak, když v telefonu vypnu Antitheft, tak se mi hned na AVG účtu objeví, že byl vypnut, tudíž nějaká komunikace ze směru od telefonu do PC funguje. I když si dám v aplikaci v MT vyzkoušet fotopast, tak se mi to v Avg účtu hned objeví v oznámeních. Jakmile ale chci zadat příkaz přes AVG účet, tak to nefunguje. Buď to napíše, že příkaz nemohl být doručen , nebo časový limit vypršel.
Mám zapnutý jak internet tak GPS v telefonu. Když použiji lokalizaci přes gmail na google - Najdi telefon, tak mi ho během minutky na mapě ukáže. U AVG ale ne.

Prosím o radu, co s tím? Do přílohy dávám ještě kopie některých obrazovek. AVG podpora mi poradila i článek AVG Account returns ale ani to mi nepomohlo.

Telefon Samsung Galaxy S5 mini, android 6. 0. 1


« Last Edit: June 07, 2018, 12:47:32 PM by Martin Řehounek »

Offline KubaV

  • Avast team
  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
Re: AVG anti theft - nelze se spojit se zařízením
« Reply #1 on: June 05, 2018, 12:50:16 PM »
Dobrý den,

Můžete prosím zkusit odeslat webový příkaz do telefonu ještě jednou? Na některých zařízeních se objevil problém s webovými příkazy, ale ten je už vyřešený a příkazy z webu by již měly fungovat normálně.

Offline Martin Řehounek

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
Re: AVG anti theft - nelze se spojit se zařízením
« Reply #2 on: June 05, 2018, 01:48:07 PM »
Dobrý den,

bohužel stále se nedaří s telefonem spojit. Aplikace má povolené všechna oprávnění. GPS zapnutá i mobilní data. Zkoušel jsem jak lokalizaci tak vyfotit obrázek.

Zkusil jsem to i z prohlížeče na MT.

Screeeny dávám přílohou.
« Last Edit: June 07, 2018, 12:47:49 PM by Martin Řehounek »

Offline KubaV

  • Avast team
  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
Re: AVG anti theft - nelze se spojit se zařízením
« Reply #3 on: June 06, 2018, 12:49:22 PM »
Pokud problém přetrvává můžete se prosím ujistit, že je aplikace AVG přidaná do seznamu nemonitorovaných aplikací?
Nastavení -> Údržba zařízení -> Baterie -> Nemonitorované aplikace -> Přidat aplikace

Projeví se stejný problém s odesláním příkazu pokud AVG otevřete a necháte aplikaci otevřenou a telefon zapnutý i po odeslání příkazu?

Offline Martin Řehounek

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
Re: AVG anti theft - nelze se spojit se zařízením
« Reply #4 on: June 06, 2018, 01:12:47 PM »
Tak jsem to vyzkoušel jak píšete. Spuštěnou aplikaci AVG v mobilu, puštěná mobilní data i GPS a telefon jsem nechal "probuzený" po celou dobu.  Stále to ale píše, že se nepodařilo spojit. V AVG účtu to píše poslední přihlášení před 15 hodinami, takže se to ani nezaktualizovalo. Zkoušel jsem jak lokalizovat telefon, tak vyfotit obrázek. Co je zvláštní, že pokud v MT vypnu Antitheft, tak se do AVG účtu propíše a hned to upozorňuje, že byl vypnutý, takže komunikace z telefonu do AVG účtu funguje, opačně ale ne.

 Nikde v telefonu jsem nenašel Vámi uváděné nemonitorované aplikace, tak jsem to dával kolegovi, který dělá do telefonů a ten mi říkal, že toto pravděpodobně mají jenom novější verze androidu. Já mám android 6. 0. 1.



Offline Martin Řehounek

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
Re: AVG anti theft - nelze se spojit se zařízením
« Reply #5 on: June 06, 2018, 01:31:04 PM »
Nemůže to být ještě tímto viz. příloha? Nelze v MT zapnout synchronizace AVG účtu v nastavení.
« Last Edit: June 07, 2018, 12:48:05 PM by Martin Řehounek »

Offline KubaV

  • Avast team
  • Newbie
  • *
  • Posts: 18
Re: AVG anti theft - nelze se spojit se zařízením
« Reply #6 on: June 07, 2018, 10:40:07 AM »
AVG účet se nevyužívá přímo pro synchronizaci s online účtem, ale pro komunikaci mezi aplikacemi AVG, které jsou nainstalované na Vašem zařízení. Online synchronizaci u tohoto účtu není, ale s problémem s odesíláním příkazů může souviset, i když trochu jinak.

Pro další řešení bych proto doporučil vyzkoušet odinstalaci všech AVG aplikací z Vašeho telefonu. Po odinstalování všech aplikací je důležité, aby v "nastaveních telefonu - Účty a synchronizace" zmizel Vámi zmíněný "AVG" účet.
Po odstranění účtu prosím odstraňte telefon z Vašeho AVG účtu a to tak, že otevřete Váš AVG účet v prohlížeči, vyberete telefon ze seznamu zařízení, zvolíte "Nastavení", vyberete "Smazat z účtu" a potvrdíte odstranění telefonu.

Po odstranění AVG účtu v nastavení telefonu a telefonu z AVG účtu prosím zkuste aplikaci nainstalovat znovu a znovu ji připojit k Vašemu AVG účtu.

Offline Martin Řehounek

  • Newbie
  • *
  • Posts: 16
Re: AVG anti theft - nelze se spojit se zařízením
« Reply #7 on: June 07, 2018, 12:47:15 PM »
Dobrý de, tímto bych Vám chtěl poděkovat, za Vaši profesionální pomoc. Udělal jsem podle Vašeho návodu a vše již funguje.