Author Topic: V platebním režimu se mně objevil Yandex  (Read 2766 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline rado.mir

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
V platebním režimu se mně objevil Yandex
« on: August 07, 2018, 04:51:20 PM »
Dobrý den. V předmětu je ta nejhorší zpráva, ale je toho více. Mám placený Avast Premium, tak bych rád odpovídající služby. A taky kdyby mně někdo odpověděl.
1) Otevřu platební režim a mimo moje bankovnictví se v safe zone na kartě objeví ruský vyhledavač Yandex!!! Nejsem žádný fanatický rusobijec, ale jestli se mně v platebním režimu, podle Avastu s perfektními vymoženostmi ochrany, objeví na kartě sám od sebe ruský vyhledávač, tak lehce znervózním. Navíc, když mně při kliku pravým nenabízí tuto kartu zrušit. Rád bych tedy získal odpověď, co se děje a jak na to? >:(
2) Přijdu z práce, pustím PC, naskočí Avast Browser a na titulní straně se klasicky objeví osm karet pro rychlé přístupy (mohlo by jich být mimochodem více, už jsem to tady psal). Pak jsem mimo PC a když se vrátím a probudím jej, karty nikde. Děje se něco s vyhledavačem Avastu? Už jsem byl docela dost dlouho spokojený uživatel.
3) Už jsem to zde rovněž nakousl v předchozím vstupu, ale vše zůstalo bez odpovědi (a nejsem sám, kdo si toho ve fóru všiml): Jsem Čech, Vy jste česká firma, proč se mnou i na tomto fóru, ale třeba i v nápovědách a dalším komunikujete anglicky? To je nějaký bonus pro české uživatele nebo jste opravdu přesvědčeni, že všichni v ČR perfektně ovládají angličtinu? >:(

Offline ondrejz

  • Browser QA Team
  • Avast team
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 352
    • Avast Secure Browser
Re: V platebním režimu se mně objevil Yandex
« Reply #1 on: August 08, 2018, 03:40:04 PM »
Dobrý den,

omlouváme se za vzniklé potíže.

1) je skutečně chyba která se zřídka objevuje. Bude opravená v další verzi prohlížeče, která se začne nabízet brzy tento týden.
2) nemám stejnou zkušenost. Proto mě zajímá jak přesně postupujete co se vrátíte k počítači. Je prohlížeč puštěný a na něm je otevřená karta, kde před tím byly rychlé přístupy a najednou na té samé chybí? Nebo stránku obnovíte/otevřete znovu?
   - toto se dějě když není přístup k internetu, ale pokud ho máte, tak by nic chybět nemělo. Co musíte udělat aby se to napravilo?
3) Netuším, prohlížeč by měl být celý v jednom jazyce.. Dejte mi prosím příklad, kde kliknete, když se vám něco otevře v angličtině. To je většinou chyba než-li úmysl.

Děkuji

Offline rado.mir

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
Re: V platebním režimu se mně objevil Yandex
« Reply #2 on: August 09, 2018, 03:08:34 PM »
Dobrý den,
ad 1) Zde bych chtěl pouze doplnit, že se neobjevuje pouze dlaždice Yandexu, ale okno platebního režimu se celé otevírá v Yandexu. Ale jak jste psal, víte o tom a pracujete na nápravě.
ad 2) Asi po dvou dnech již zase funguje, ale dovysvětlím, poněvadž po uklidnění a zpětném přečtení jsem se asi nevyjádřil zcela přesně. Později problém nastal už i při spuštění PC. Poprvé, když jsem vytrhl PC ze spaní a otevřel další okno, tak se neobjevily dlaždice (8 ks), které prozhlížeč běžně nabízí. A každé další otevřené okno bylo prázdné i po aktualizaci stránky. Toto se pak dělo i při spuštění PC při automatickém otevření prohlížeče, že se dlaždice neobjevily. Jak jsem uvedl výše, asi po dvou dnech se opět začaly objevovat. Ale příčinu jsem nezjistil. No  pak jsem ještě vyslovil zbožné přání, že by se šiklo více dlaždic a ještě kdyby tak šly přišpendlit jako u Vaší prohlížečové konkurence.
ad 3) Zde jsme si nerozuměli. Nepíšu o prohlížeči, ale spíše o dalších nabízených informacích za základním textem u Avastu vůbec. Například šablona tohoto fóra je v ENG (pokud by to bylo nutné, dohledal bych pisatele, který na to zde ve fóru upozorňoval již přede mnou). Kdysi mě Avast výsuvným oknem upozornil na nezdravé cookies a když jsem rozklikl více informací, text byl v angličtině. Když jsem hledal v minulosti informace na stránkách Avastu o nějakém problému, základní stránka byla v češtině, ale pokud pátrám hlouběji a chci podrobnější informace, ty už jsou v angličtině. Podobně funguje česká platforma Windows, ale to není česká firma, že? A to je problém, který mně vadí. Navíc, když vidím, že nějaký čínský Alibaba se snaží se mnou alespoň zčásti komunikovat česky a česká firma se mnou komunikuje anglicky. :-\ Tož asi tak.

Offline ondrejz

  • Browser QA Team
  • Avast team
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 352
    • Avast Secure Browser
Re: V platebním režimu se mně objevil Yandex
« Reply #3 on: August 09, 2018, 03:41:32 PM »
Dobrý den

2) tohle přesně navodím, když jsem offline.. Pokud jsem online, tak žádný problém.. Takže zkusím se v tom ještě povrtat a kdyžtak zareportuju

3) sdílím vaši frustraci. Takto funguje rychlý vývoj v dnešní době. Vše je na začátku v angličtině a pak se čeká na překlady. Někdy se tedy stane, že něco nového nemá hned překlad ve všech jazycích, což se obvykle opraví v dalším vydání. O zbytku já hovořit nemohu, nevím.

Offline rado.mir

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
Re: V platebním režimu se mně objevil Yandex
« Reply #4 on: August 11, 2018, 07:41:25 AM »
Dobrý den,
platební režim už je v pořádku, Yandex zmizel, dlaždice se objevují, napište, pokud zjistíte, proč k tomu došlo (ale stalo se mně to poprvé), no a podle toho, co píšete, budu si muset počkat na české stránky. Zatím díky. :)

Offline ondrejz

  • Browser QA Team
  • Avast team
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 352
    • Avast Secure Browser
Re: V platebním režimu se mně objevil Yandex
« Reply #5 on: August 20, 2018, 01:05:17 PM »
Dobrý den,
platební režim už je v pořádku, Yandex zmizel, dlaždice se objevují, napište, pokud zjistíte, proč k tomu došlo (ale stalo se mně to poprvé), no a podle toho, co píšete, budu si muset počkat na české stránky. Zatím díky. :)

Dobrý den, ano problém 1) jsme opravili. Byla to naše chyba v konfiguraci, kterou prohlížeč obdržel ze serveru. Stalo se to jen v platebním režimu, protože tento mód se správně neidentifikoval na serveru.