Author Topic: Avast anti theft for rooted - Android  (Read 1797 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

REDACTED

  • Guest
Avast anti theft for rooted - Android
« on: December 07, 2018, 10:57:50 AM »
Zdravím,
 mám rootnutý Samsung Xcover 2 s nainstalovanou aplikací Avast anti theft for rooted. Root a instalace proběhla bez problémů začátkem 2014. Až do června 2018 bylo vše v pořádku. Pak jsem si koupil nový tel. a Xcover 2 odložil. Asi před týdnem jsem ho zapnul, bez vložené simky), telefon v pořádku nastartoval a Avast chtěl pin, protože v tel. nebyla vložena simka. Po zadání pinu se však Avast nějak "zacyklil" a žádal opakovaně pin. Zdůrazňuji, že pin jsem zadával správně, při zadání špatného pinu mě Avast upozornil, při zadání správného pinu okénko zmizelo, aby se vzápětí opět ukázalo. Vzhledem k tomu, že jsem na telefonu neměl žádná důležitá data, rozhodl jsem se pro tovární nastavení. Přešel jsem tedy co custom recovery mode a provedl factory reset. Po opětovném nastartování telefonu se objevila úvodní obrazovka s žádostí o volbu jazyka, časového pásma, připojení na wifi.. atd. Během této inicializační procedury se opět oběvil požadavek Avastu na pin. Po zadání korektního pinu se však inicializace systému vrátila na začátek na volbu jazyka a následně se zacyklila - není možné se dostat na další obrazovku, stále skáče na začátek. Z custom recovery mode jsem tedy přeinstaloval celou ROM telefonu. Po naběhnutí systému se opět ukázala inicializační procedura s požadavkem na volbu jazyka, čas. pásma.. atd., opět přerušena Avastem, stejně jako po factory resetu. Zkusil jsem ještě udělat flash custom recovery mode a následnou instalaci ROM, ale situace se opakovala úplně stejně. Po několika krocích inicializační procedury vše přeruší Avast s požadavkem na pin a následně se vše zacyklí na výběru jazyka.
Je možné v této situaci Avast nějak odinstalovat? Je možné ho nějak dostat z paměti telefonu? Data, která v telefonu byla, nejsou pro mě nijak důležitá.. a stejně už nejspíše byla smazána při reinstalaci ROM. Díky za odpověď.

Offline Tomas F.

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 22
Re: Avast anti theft for rooted - Android
« Reply #1 on: December 07, 2018, 02:38:10 PM »
Dobrý den,
bohužel, tato verze aplikace je již stažená z Google Play a není podporována. Anti-Theft Root varianta je nainstalovaná na systémové parition a právě díky tomu přežije factory reset. Pokud jí chcete odstranit, budete jí muset přes shell odstranit právě ze systémové partition a posléze udělat factory reset.