Author Topic: secureLine blocked in Turkey?  (Read 26042 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mnemonic

• Jr. Member
  • **
Re: secureLine blocked in Turkey?
« Reply #15 on: December 05, 2018, 01:03:39 PM »
Beyler türk telekomda sıkıntı var, türknette deneyin öyle bi problem yok. Adamlara log dosyasını yolladım cevap bekliyorum. muhtemelen bişey yapamayacaklar, süresi dolan varsa türknete geçebilir :D tek çözüm bu şuan için, lisans yandı sayın.
Türktelekomdan başka şansım yok maalesef. 5 yıldır kullandığım S.VPN yandı hakikaten.
Ancak , örneğin 10 gb kota veren free windscribe çalışıyor. Ona sarıldım şimdilik.Yeni vpn satın almak riskli, ya çalışmazsa?
Bizde diğer serverlarda avast çalışıyorsa, o halde türktelekomun zoru ne?
Yeni yıl ile tabanda çalışma yapıyorlar. akn kısıtlaması kalkıyor ya. Birşeyler çeviriyorlar.
Yanlışlıkla olduğunu veya çözmeye çalışacaklarını hiç sanmıyorum.
Nordvpn'de aynı şekilde bloklu. Denemek için 1 aylık aldım baktım çalışmıyor, teknik desteğine ulaştım hemen cevap verip yazdılar. O konuda çok iyiler. Bir takım uğraşlar sonucu NordVPn'i çalıştırmanın bir yolunu bulduk. Windows 10'un kendi VPN hizmetiyle bağlanınca çalışıyor. Yani eğer avast iKEv2 bilgilerine bize verirse, server adresi ve log in bilgileri, o şekilde bağlanabiliriz. 1 aydan sonra yeniletmeyi pek düşünmüyorum çünkü Nordvpn baya pahalı. aylık alırsan 11 dolar. 3 yıllık indirimli alırsan aylık 3 dolar, yine avasttan pahalıya geliyor.

Offline BoCanis

• Newbie
  • *
« Reply #16 on: December 05, 2018, 04:41:52 PM »
Arkadaşlar para yanması diye bir şey söz konusu olamaz. Opera'nın free VPN browserı çalışıyor ancak para ödediğim VPN henüz 200 küsür günü varken çalışmıyor. Böyle bir şey olamaz. Ya sorunu çözerler ya geri ödeme yaparlar. 2 hafta oldu merdiven altı bir yerden ürün almışız gibi ortada kaldık. Paranızı geri isteyin.

Offline TClal

• Newbie
  • *
« Reply #17 on: December 05, 2018, 07:26:04 PM »
Arkadaşlar para yanması diye bir şey söz konusu olamaz. Opera'nın free VPN browserı çalışıyor ancak para ödediğim VPN henüz 200 küsür günü varken çalışmıyor. Böyle bir şey olamaz. Ya sorunu çözerler ya geri ödeme yaparlar. 2 hafta oldu merdiven altı bir yerden ürün almışız gibi ortada kaldık. Paranızı geri isteyin.
Ne bunca yazdığımızı okuyan var, ne çözüm bulan var Avast'tan.
Paramızı kimden geri isteyeceğiz?
Supporttan ses yok. Buradan yok. Eeeee?
Win. 10 a bağlama yolunu bulursak ne ala. Öyle bile olsa bu ilgisizlik beni geri döndürmez.

Offline Tuna2

• Newbie
  • *
« Reply #18 on: December 05, 2018, 07:30:16 PM »
Ne bunca yazdığımızı okuyan var, ne çözüm bulan var Avast'tan.
Paramızı kimden geri isteyeceğiz?
Supporttan ses yok. Buradan yok. Eeeee?
Win. 10 a bağlama yolunu bulursak ne ala. Öyle bile olsa bu ilgisizlik beni geri döndürmez.

Doğru diyorsun. Adamlara log yolladım vpn_engine.log dosyasını istemişlerdi. 2 gündür ses soluk yok. Yani bu kadar kötü kadroyla böyle bir şirket olmaları imkansız. Bu ne rezillik anlamadım. 1 Tane türkçe bilende yok kadrodaki okusun buraları yavşak.

Offline TClal

• Newbie
  • *
« Reply #19 on: December 05, 2018, 08:42:08 PM »
Arkadaşlar az önce support a yazdım ve 10 dk sonra yanıt geldi.
Sebebi önceki mesajımdakinin aynısı.
Bloklanmışlar. Malum mesele yani. Siz anladınız.
Anlaşma sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz demişler ve kardeş şirketin linkini verip yardım alabilirsiniz demişler.
vpn aldığınız e mailde müşteri numaranız var. Supporta ad soyadı, e mail ve bu numara ile derdinizi yazınca anında yanıtlıyorlar.
Ve de belli ki üzülmüşler.
« Last Edit: December 06, 2018, 09:39:33 AM by TClal »

Offline Tuna2

• Newbie
  • *
« Reply #20 on: December 06, 2018, 09:42:11 PM »
Madem hemen cevap atıyolar sana, hocam öğren son durum neymiş. Gerçekten gümrükten mal kaçırmışızda dönmüyolar sanki

Offline TClal

• Newbie
  • *
« Reply #21 on: December 07, 2018, 08:20:46 PM »
Madem hemen cevap atıyolar sana, hocam öğren son durum neymiş. Gerçekten gümrükten mal kaçırmışızda dönmüyolar sanki
Dedim ya. Anlamadınız mı arkadaşım.
Malum vaziyetteyiz ve malum sistem yasaklamış.
Hani bir ara twitter, youtube gibi. Wikipedi hala yasak ya.
Anlaşmaya çalışıyoruz diye yazmışlar.
vpn yassak artık

Thank you for contacting Avast Customer Care.

Please note that even though providing censorship-free access to the Internet to our customers based in Turkey has been an important goal for us, due to necessary changes in our infrastructure and efforts by the Turkish government to block us, connecting to our service from Turkey is tricky at best. For the time being, although we are working hard on a solution, we do not have any workaround or suggestion that can overcome this change and make a stable connection from Turkey possible.
« Last Edit: December 07, 2018, 08:23:25 PM by TClal »

Offline Tuna2

• Newbie
  • *
« Reply #22 on: December 07, 2018, 10:35:54 PM »
Şuan kullanıyorum ama bununla ilgili geri dönüş bile yapmadılar. EĞER OKUYOLARSA HEPSİNE SESLENİYORUM. LİSANS YANSIN YANMASIN AMA EN ADİ ŞEREFSİZDİR TÜM AVAST YETKİLİLERİ
« Last Edit: December 07, 2018, 10:39:54 PM by Tuna2 »

Offline TClal

• Newbie
  • *
« Reply #23 on: December 16, 2018, 12:13:26 PM »
Arkadaşlar belli ki Avast halletmiş.
Secureline vpn açıldı. Çalışıyor.
Kafa tutmak ve küfürle yol alınmıyor .

Offline Mnemonic

• Jr. Member
  • **
« Reply #24 on: December 17, 2018, 02:31:06 PM »
Arkadaşlar belli ki Avast halletmiş.
Secureline vpn açıldı. Çalışıyor.
Kafa tutmak ve küfürle yol alınmıyor .

Daha denemedim, ama Nordvpn açıldı. Genel bir VPN engeli vardı sanırsam. En kısa zamanda deneyeceğim.

Offline mcy1234

• Newbie
  • *
« Reply #25 on: December 18, 2018, 11:49:24 AM »
beyler bunun ne ile olduğunu bilmiyorum ama şuan telefonumdan çalışıyor. Türk telekom kullanıyorum. Ama bağlantı çok yavaş. hem mac os tan hem de windows tan denedim çalışmıyor.

Offline TClal

• Newbie
  • *
« Reply #26 on: December 20, 2018, 07:01:06 PM »
Evet çalışıyor. Enteresan birşey keşfettim. Hiç teknikle alakası yok. Tesadüf keşif. Diyelim ki vpn bağlandı ama web çalışmıyor. Modemi kapatıp açıyorum ve tık herşey bağlanıyor. Aklınızda olsun. IP değişiyor herhalde, belki de kısıtlanan bandın dışına çıkıyoruz. Kimbilir?

Offline BABA7

• Newbie
  • *
« Reply #27 on: February 20, 2019, 09:20:02 PM »
 20 şubat 2019 saat 23.00 Avast bildirim atıp duruyor bilgileriniz görülebilir dedim ki artık şu VPN premium satın alayım gittim satın aldım yarım saat önce 2 yıllık sözleşme. Ama Vpn etkin görünüyor kendisi ortada yok sonra ne oluyor derken bu forum sayfasına geldim bir de ne göreyim VPN yasaklanmış.  Avast anlayacağınız bize kazık attı. Madem Ülkemde yasaklandığını biliyorsun halen daha neden satın almam için bildirim yollayıp duruyorsun. Avast captchana soksunlar göremiyorum amk.

Offline Mnemonic

• Jr. Member
  • **
« Reply #28 on: March 27, 2019, 12:59:23 AM »
Tekrar yasaklandı sanırım.
Uzun zamandır kullanmıyordum, bir kaç hafta önce denedim çalışıyordu. Bugün tekrar denedim çalışmıyor.

Offline TClal

• Newbie
  • *
« Reply #29 on: April 03, 2019, 06:50:18 PM »
Evet tekrar yasaklanmış. 10 gün önce seyahate çıktım. Eve döndüm çalışmıyor.
Daha dün eve dönüş öncesi superonline fiber ile vpn çok güzel çalıştı.
Ancak evim Türktelekomdan int. alıyor ve bunda çalışmıyor.
Sorun Türk telekomda. Belli ki yine birşeyler yapıyorlar.
Aklıma herşey geliyor.