Author Topic: Vyčištění složek Avastu  (Read 5042 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline petrmet

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 94
Vyčištění složek Avastu
« on: January 19, 2019, 11:17:00 AM »
Mám instalovaný Avast Free V19.1.2360, OS Windows 7 Home Premium 64 bit SP1.
Po aktualizaci Java Runtime Environment mi hodně ubylo volné místo na systémovém disku, tak jsem se začal zajímat o to,
co zabírá tolik místa a zjistil jsem, že místo obsadil Avast. Nevím, kam všude něco zapisuje, ale našel jsem tyto složky :

c:\Program Files\AVAST Software\  3.4 GB
z toho
c:\Program Files\AVAST Software\Avast\setup\ 2.4 GB
c:\Program Files\AVAST Software\Avast\defs\  0.6 GB

c:\ProgramData\AVAST Software\  5.7 GB
z toho
c:\ProgramData\AVAST Software\Avast\log\  5.1 GB  149 souborů
c:\ProgramData\AVAST Software\Avast\log\unp307157783026699066x-manual.mdmp  5 GB !!!

Existuje nějaká utilita nebo postup pro bezpečné vyčištění těchto složek bez přeinstalace Avastu ?
Myslím, že 9 GB je zbytečně obsazený prostor.
Děkuji za odpověď.

Offline petrmet

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 94
Re: Vyčištění složek Avastu
« Reply #1 on: January 24, 2019, 07:45:26 AM »
Poradí mi někdo z podpory Avastu, jak se zbavit toho 5 GB souboru v logu ? Zkusil jsem ho smazat, ale pak nešel spustit GUI Avastu, resp. spustilo se prázdné okno. Když jsem ten soubor vrátil zpátky, Avast GUI běží. Nebo je jediná nožnost Avast odinstalovat a znovu instalovat ? Je možnost instalace tak, aby se mi neztratilo nastavení Avastu včetně všech vyjímek ?

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2294
Re: Vyčištění složek Avastu
« Reply #2 on: January 24, 2019, 11:34:04 AM »
Nastaveni lze vyexportovat: UI->Menu->Settings->General->Troubleshooting->Backup settings.

Milos

Offline petrmet

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 94
Re: Vyčištění složek Avastu
« Reply #3 on: January 24, 2019, 11:39:40 AM »
Děkuji za odpověď. Nastavení jsem vyexportoval, ale nejsem schopen se podívat, zda jsou tam i výjimky, vidím jen "rozsypanej čaj" :-)

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2294
Re: Vyčištění složek Avastu
« Reply #4 on: January 24, 2019, 02:21:39 PM »
Ja v tom vidim normalni ZIP archiv, ze ktereho jdou vybalit citelne soubory.

Milos

Offline petrmet

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 94
Re: Vyčištění složek Avastu
« Reply #5 on: January 24, 2019, 06:13:06 PM »
To asi dělám něco špatně, zkusil jsem znovu a vytvoří mi to soubor "free_av_2019-1-24.avastconfig" cca 56 kB.

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2294
Re: Vyčištění složek Avastu
« Reply #6 on: January 28, 2019, 10:14:42 AM »
Ano, jmeno nic nerika o tom, co je uvnitr ;-). Jsou prvni 2 znaky v souboru "PK"? Pak to staci normalne rozbalit (pokud to nejaky program nepresvedci, tak ke jmenu souboru pridejte priponu ".zip").

Milos

Offline petrmet

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 94
Re: Vyčištění složek Avastu
« Reply #7 on: January 28, 2019, 04:45:33 PM »
Máte pravdu, po změně přípony na zip se to rozbalilo a jsou v něm uloženy i výjimky (doteď jsem žil v domnění, že komprimované soubory mají příponu zip, rar, ...).
Ještě bych potřeboval radu, jak vyčistit logy Avastu, jinak budu muset udělat odinstalaci Avastu utilitou avastclear.exe, pak zkontrolovat a případně dočistit systém ručně, novou instalaci Avastu a obnovit nastavení z archivu.
Díky za trpělivost.

Offline hectic-mmv

  • Avast team
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 240
Re: Vyčištění složek Avastu
« Reply #8 on: January 29, 2019, 01:54:17 PM »
Mám instalovaný Avast Free V19.1.2360, OS Windows 7 Home Premium 64 bit SP1.
Po aktualizaci Java Runtime Environment mi hodně ubylo volné místo na systémovém disku, tak jsem se začal zajímat o to,
co zabírá tolik místa a zjistil jsem, že místo obsadil Avast. Nevím, kam všude něco zapisuje, ale našel jsem tyto složky :

c:\Program Files\AVAST Software\  3.4 GB
z toho
c:\Program Files\AVAST Software\Avast\setup\ 2.4 GB
c:\Program Files\AVAST Software\Avast\defs\  0.6 GB

c:\ProgramData\AVAST Software\  5.7 GB
z toho
c:\ProgramData\AVAST Software\Avast\log\  5.1 GB  149 souborů
c:\ProgramData\AVAST Software\Avast\log\unp307157783026699066x-manual.mdmp  5 GB !!!

Existuje nějaká utilita nebo postup pro bezpečné vyčištění těchto složek bez přeinstalace Avastu ?
Myslím, že 9 GB je zbytečně obsazený prostor.
Děkuji za odpověď.




Je mozne vse promazat. Nejdrive je nutne vypnout sebe obrane mechanismy v Avast settings, potom pres task manager vypnout Avasti procesy a vsechny dmp soubory smazat.



Offline petrmet

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 94
Re: Vyčištění složek Avastu
« Reply #9 on: February 13, 2019, 05:03:43 PM »
Od lednové aktualizace Avastu se dějí věci !
Dnes ráno po spuštění PC se rozběhl Avast a vytížil počítač tak, že se nedalo nic jiného dělat. Běžely procesy (možná nebudu úplně přesný) :
Avast service - stav Pozastaveno
Avast dump
Avast antivirus installer
Avast overseer
Asi po 45 min se vše uklidnilo, po kontrole stavu aktualizací jsem zjistil, že není aktualizovaná virová databáze, tak jsem ji aktualizoval ručně.
Zjistil jsem, že mi ubylo velké místo na systémovém disku, po prozkoumání jsem zjistil, že ve složce c:\ProgramData\AVAST Software\Avast\log\ vzniknul
dump 600 MB.
Jak z této situace ven ? Opakuje se to, co jsem popisoval v předchozích příspěvcích.
Děkuji za radu.