Author Topic: Avast vs Avg  (Read 4877 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Duch

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 60
Avast vs Avg
« on: January 16, 2017, 08:22:33 PM »
Zdravím Avast

Pred pár dňami som si všimol novú verziu Avg 2017. Po nainštalovaní to vyzerá tak, (ak sa mýlim ospravedlňujem sa) že Avg dostal nový vzhľad, ale interne je to v podstate Avast, len v inom grafickom kabáte, lokálna databáza, vpx moduly, hodnotiace služby, hardened mód, prúdové aktualizácie atp.

Vidím, že posledná verzia programu Avast - zostavenie je z 19.8.2016 / 12.3.2280_12.3.3154.23 preto ma zaujíma čisto iba z pohľadu zákazníka kedy je plánovaná nejaká nová verzia Avast-u a či prinesie nejaké nové vylepšenia. Prípadne či existuje nejaký signifikantný rozdiel (napr. v detekcii škodlivého softvéru, v rýchlosti skenovania, vo funkcii webový štít a pod.) medzi Avast-om a Avg vo free verziách.

Dík za info, spokojný užívateľ  :)

Offline MartinZ

  • Advanced Poster
  • **
  • Posts: 1057
  • Product Manager
Re: Avast vs Avg
« Reply #1 on: January 17, 2017, 06:17:20 PM »
Dobry den,

ano mate pravdu, virovy engine je totozny a detekce mame sdilene. Novou verzi Avastu planujeme na zacatek unora a bude mit nove pridanou behavioralni analyzu, ktera je prebrana z AVG produktu. Rozdily mezi produkty jsou zejmena v UI a pocty pridavnych funkcni ale detekcni schopnosti jsou v podstate shodne.

Offline radek178

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 39
Re: Avast vs Avg
« Reply #2 on: January 21, 2017, 07:34:26 AM »
Jake ty pridavne funkce jsou? Uz nekolik dni marne patram po rozdilu prave v techto funkcich a jejich poctu a nikde jsem se to nedocetl.
Bude porad mozne pouzivat free Avast nebo AVG s Comodo firewallem?

Offline MartinZ

  • Advanced Poster
  • **
  • Posts: 1057
  • Product Manager
Re: Avast vs Avg
« Reply #3 on: January 23, 2017, 09:59:13 AM »
Tak napriklad Avast ma navic sken sitovych zarizeni a routeru, aktualizace software, spravce hesel atd..
Kompatibilita s Comodem by nemel byt problem.

Offline radek178

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 39
Re: Avast vs Avg
« Reply #4 on: January 23, 2017, 03:53:09 PM »
Dobre dekuji. Ja jsem myslel, ze nekde bude k videni seznam, co maji nebo nemaji. Takze Avast asi bude mit porad vic tech ruznych funkci.

O tomhle vite? https://www.youtube.com/watch?v=_CN8Jg5oKw8

Offline farkpoint

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
Re: Avast vs Avg
« Reply #5 on: September 23, 2019, 02:19:11 PM »
Co je dneska lepší? Jak se liší? Potřebuji ochránit 17 zařízení jako je Windows a Android a nevím co zvolit....

Offline MartinZ

  • Advanced Poster
  • **
  • Posts: 1057
  • Product Manager
Re: Avast vs Avg
« Reply #6 on: October 04, 2019, 08:39:56 AM »
DObry den, avast ma o neco vice funkci a je o neco slozitejsi. AVG je naopak spise jednodusi. Zalezi pro koho to budete instalovat a kdo bude uzivatel.