Author Topic: AVAST - vypínání hlavních šťítu - opakovaný problém  (Read 4806 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Milan Brych

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
AVAST - vypínání hlavních šťítu - opakovaný problém
« on: February 19, 2019, 01:56:37 PM »
Vzhledem k tomu, že neustále dochází k vypínání hlavních štítů, tak jsem na Vaše doporučení a za použití aplikace k odinstalaci v nouzovém režimu odinstaloval Avast Security Internet. Následně jsem provedl kontrolu PC, novou instalaci, zadal aktivační kód, opět restartoval  a ploblémy stále přetrvávají. Stále dochází k vypínání hlavních štítů Behaviorální štít a štít proti ramsomwaru a to stejným způsobem do cca 2 - 3 minut po zapnutí PC a pak stále opakovaně dokola, když je zapnutu zpět.

Dnes při vypnutých štítech jsem udělal nový balíček Avast Support s č:

- HGT9V


Dřívější balíčky Avast Supoort:
- C4UDG ze dne 11.2.2019
- CSD50 ze dne 15.2.2019

Děkuji za vyřešení táhlého problému.

Offline PDI

  • Avast team
  • Full Member
  • *
  • Posts: 159
Re: AVAST - vypínání hlavních šťítu - opakovaný problém
« Reply #1 on: February 21, 2019, 09:18:00 AM »
Dobrý den,

z Vámi zaslaných dat vidíme, že proces Behaviorálního štítu je ukončen neočekávaně.

Mohl byste, prosím, pustit eventvwr.msc a zaslat mi logy ze složek WindowsLogs\System a WindowsLogs\Application přes PM?

S díky,
PDI

Offline Milan Brych

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: AVAST - vypínání hlavních šťítu - opakovaný problém
« Reply #2 on: February 22, 2019, 02:31:41 PM »
Dobrý den,

z Vámi zaslaných dat vidíme, že proces Behaviorálního štítu je ukončen neočekávaně.

Mohl byste, prosím, pustit eventvwr.msc a zaslat mi logy ze složek WindowsLogs\System a WindowsLogs\Application přes PM?

S díky,
PDI

Dobrý den.

Včera večer jsem provedl opětovnou odinstalaci, vymazání všech souborů a novou instalaci Avas Internet security. Z počátku se to chovalo dobře cca 6 hodin drželi štíty. Už jsem jásal. potom jsem PC vypnul, dnes ráno jsem zapnul a do 2 minut opět stejný opakovaný problém, všechny štíty se vypínají a to opakovaně.

Dle návodu od Vašeho kolegy Jenšíka jsem se snažil pozměnit  hodnotu v registrech, ale dostal jsem se jen na HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control, Položka ServicesPipeTimeout jsem musel vytvořil, protože tam nebyla . Z nabídky

- řetězovou hodnotu

- binární hodnotu

- hodnotu DWORD (32bitová)

- Hodnotu DWORD (64 bitová)

- víceřetězová hodnota

- rozšířitelná řetězová hodnota.

Jsem vybral hodontu DWORD (32bitová) a postupně jsem upravoval hodnoty šestnáckové a desítkové soustavy zadával 180000.:

resp.

šestnácková hodnota byla: 0

desítková hodnota byla: 0




Změnil jsem šestnáctkovou hodnotu na 180000

desítková se změnila sama na  1572864,

po této úpravě byl stejný problém.

Potom jsem upravil

- desítkovou hodnotu na 180000

a na šestnáctkové hodnotě se objevilo 2bf20

problém zůstává stejný.

V eventvwer nevím jak přesně vygenerovat to co chcete. Dle vašeho návodu nevím jak to udělat, ale koupal jsem do protokolu, kdy jen 22.2.2019 bylo celkem cca 100 chyb.

Problém s Avastem řeším již od cca 9.2.2019. licence jsem zakoupil 11.1.2019. První dva týdny to šlo celku dobře. Jinak kolega Jenšík má v emailu na mě tel. číslo.

S pozdravem
M.B.




Offline Milan Brych

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: AVAST - vypínání hlavních šťítu - opakovaný problém
« Reply #3 on: February 23, 2019, 06:47:07 PM »
Dobrý den.

Do soukromé zprávy jsem Vám z eventvwr.msc  zaslat  logy ze složek WindowsLogs\System a WindowsLogs\Application  dále viz odkaz leteckaposta.cz
S pozdravem
M.B.

Offline PDI

  • Avast team
  • Full Member
  • *
  • Posts: 159
Re: AVAST - vypínání hlavních šťítu - opakovaný problém
« Reply #4 on: February 26, 2019, 10:45:03 AM »
Dobrý den,,

děkuji za zaslání. Bohužel jsem v zaslaných informacích nenašel žádné informace, proč dochází k vypnutí štítu.
Na problému stále pracujeme.

S pozdravem,
PDI

Offline PDI

  • Avast team
  • Full Member
  • *
  • Posts: 159
Re: AVAST - vypínání hlavních šťítu - opakovaný problém
« Reply #5 on: February 26, 2019, 10:50:11 AM »
Dobrý den,

mohl byste prosím zkusit nainstalovat BETA verzi, zda u ní problém přetrvává?

Bližší informace zde https://forum.avast.com/index.php?topic=225514.0

S díky,
PDI

Offline Milan Brych

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: AVAST - vypínání hlavních šťítu - opakovaný problém
« Reply #6 on: February 26, 2019, 07:11:07 PM »
Dobrý den.
Tak problém přetrvává. Dle Vašich instrukcí jsem provedl odinstalaci AVASTU, vyčištění všech složek a dle odkazu jsem nahrál BETA verzi Avastu.
Když proběhla instalace, tak AVAST běžel v pohodě, držel. Poté jsem PC cca za 30 min. vypnul a opět zapnul. Do 5 minut si mi na obrazovce objevila hláška:
-  Avast ukončení služby. Program se pokouší ukončit systémovou službu  Avast, což vypne všechny rezidentní štíty. Tato akce zanechá váš systém zcela bez ochrany. Chcete pokračovat? (Zvolte NE, pokud neprovádíte akci záměrně a začlo odpočítávání 60 sec. Zmáčkl jsem NE, ale systém Avast se stejně do 2 minut sám vypnul bez ohlášení. Když jsem jej zapnul, tak opět došlo k vypnutí do cca 5-ti minut a tak dokola. Při asi třetím pokusu zpětném nahození Avastu se do 2 minut zobrazila hláška:
- Byl proveden pokus o vypnutí klíčového modulu Avastu (štít proti ransomwaru). Požadavek může být legitimní, ale může se také jednat o útok škodlivého softwaru. Chcete pokračovat? (Zvolte NE, pokud neprovádíte akci záměrně). Začlo odpočítávání 60 sec. Dal jsem  NE, a do 10 vteřin se zobrazila hláška ta co je první uvedena, dal jsem NE, ale do 2 minut došlo k vypnutí behaviorálního štítu a štítu ransomware. 

Co dál ?
Po zakoupení licence 11.1.2019 to šlapalo prvních 14 dní dobře, pak nastaly problémy a táhne se to téměř měsíc. Jako pro běžného uživatele PC, který využívám denně k práci je to pro mě dost otravující a časově náročné.  Bude nějaké řešení, nebo mám odstoupit od smlouvy s žádostí o navrácení peněz za licence?. Jinak FREE verzi jsem měl cca 2 roky a ta běžela v pohodě. Při současných pokusech odinstalace a zpětné instalace jsem dal třeba i opět FREE verzi Avastu, alle i zde docházelo k vypínání štítů. K vypínání štítů dochází od 6.2. nebo 8.2.2019 V té době přišla i aktualice od Avastu a aktualizace od Microsoftu office 2010.

S pozdravem
Milan Brych

Offline Milan Brych

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: AVAST - vypínání hlavních šťítu - opakovaný problém
« Reply #7 on: February 26, 2019, 07:22:21 PM »
Dobrý den.

Jinak je zajímavé, že v několika případech se mi stalo to, že když jsem provedl odinstalaci a zpětnou instalaci, tak avast držel třeba 6 hodin dokud jsem PC nevypnul. Při opětovném zapnutí stejný problém po 2-5 minutách dokola.

S pozdravem
Milan Brych

Offline Pavel L.

  • Avast team
  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re: AVAST - vypínání hlavních šťítu - opakovaný problém
« Reply #8 on: February 27, 2019, 11:17:46 AM »
Dobrý deň, prosím Vás, mohli by ste spustiť c:\Program Files (x86)\AVAST Software\Avast Cleanup\tulogcollector.exe a poslať nám logy z Avast Cleanup Premium? Prišli sme na to, že máte zrejme uspaný Avast Antivirus. Po tom čo nám odošlete logy môžete skúsiť v Avast Cleanup Premium v menu Zrychlení->Programy na pozadí a po spuštění nájsť Avast Antivirus a prebudiť ho.
« Last Edit: February 27, 2019, 11:20:25 AM by Pavel L. »

Offline Milan Brych

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: AVAST - vypínání hlavních šťítu - opakovaný problém
« Reply #9 on: February 27, 2019, 12:10:32 PM »
Do soukromé zprávy jsem Vám zaslal odkaz na leteckou poštu.

Zasílám tedy tulogcollector v ZIP. , Jinak díval jsem se do Avast Cleanup Premium, zrychlení, programy, ale nenašel jsem tam spící program Avast Antivirus.

S pozdravem
M.B.

Offline Milan Brych

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: AVAST - vypínání hlavních šťítu - opakovaný problém
« Reply #10 on: February 27, 2019, 12:43:16 PM »
Nevím zda to může pomoci, ale:
včera jsem odstranil BETA verzi Avastu, protože problémy přetvávali. Zase jsem nainstalovat dle odkazu od kolegy Avast Antivirus securite. Po nainstalování jsem neprováděl restart PC a aplikace běžela v pohodě až do večera. Na PC jsem jinak nepracoval. Poté jsem PC vypnul. Dnes ráno zapínám PC a zlobil Cleanup Premium, viděl jsem jenou bílou obrazovku, nešlo to otevřít. Štíty ale drželi. Ale neotevřel jsem dokumenty WORD. Provedl jsem tedy další restart PC. Když jsem, šíty držely. Pak jsem otevřel dokument Microsoft WORD a avast nechtěl pustit WINWORD . EXE. Musel jsem to povolit do vyjímek. To samé bylo u dokumentu Microsoft EXEL, avast nechtěl pustit EXEL.exe. Též jsem povolil vyjímku. Pak cca do 5 minut štíty spadly. Dále jsem si všiml, že mám úplně přeházené licence v PC. Avast internet securite   a Avast Cleanup premium mělo být od 11.1.2019 a měl jsem to přeházené na 31.1.2019, kdy jsem licence dával do jiného PC.  Takže jsem provedl opět odinstalaci Avastu a zpětnou instalaci. Nyní jsem tam vložil správnou licenci s datem od 11.1.2019, ale u Cleanup to nešlo vyměnit. PC ale běžel hodinu a štíty drželi. Pak jsem otevřel dokument Microsoft Word, povolil vyjímku WINWORD exe a štíty do 5 minut padají. Minule jsem také říkal, že v době kdy začal problém s avastem, kolem 6-8.2.2019 přišla aktualizace od Microsoft Office 2010 (KB4462172) (32 bitová edice) dne 8.2.2019 v 10.00 hod.

S pozdravem
M.B.