Author Topic: Stiahnuté dáta pri aktualizácii virusovej databazy  (Read 8961 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline destilator1

  • Newbie
  • *
  • Posts: 14
Stiahnuté dáta pri aktualizácii virusovej databazy
« on: May 13, 2019, 06:00:22 PM »
Zdravím vsetkých,
Mam jednu otazku na expertov. Dá sa vypnut aktualizacia virusovej databazy tak, aby mi nestahovalo dáta??
Totiz, v menu som vypol automaticku aktualizaciu a zaklikol som "manualnu aktualizaciu" preto, lebo ked pridem raz za mesiac na chlupu a zapnem si tam taky stary notbuk čo tam mám, tak mi pri prvom zapnutí notbuku  stiahne z dát cca 60 az 100Mb!! Kedze mám mobilné data obmedzené, (1Gb na mesiac)  tak mi to chýba.  Nepomohlo ani zapnutie "manualnej aktualizacie" Notbuk si po mesiaci vzdy stiahol dosť vela dát. Nakoniec som odinstaloval Avast a data uz nestahuje. Ale nechcem zostat bez ochrany, mozno niekto bude vediet poradit, ako to jednocho spravit tak, ze bude Avast spusteny, ale nebude mi stahovať dáta. 
Dakujem vsetkym za informacie!

Offline petrmet

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 94
Re: Stiahnuté dáta pri aktualizácii virusovej databazy
« Reply #1 on: May 13, 2019, 06:22:36 PM »
Tvůj požadavek si nějak odporuje. Buď máš aktuální antivirové řetězce a jsi chráněný, nebo data nemáš aktuální a nejsi chráněný. Viry se každou chvíli mění. Jedině zkusit nějaký jiný antivir, který bude stahovat méně dat.
« Last Edit: May 13, 2019, 06:24:16 PM by petrmet »

Offline destilator1

  • Newbie
  • *
  • Posts: 14
Re: Stiahnuté dáta pri aktualizácii virusovej databazy
« Reply #2 on: May 13, 2019, 06:47:24 PM »
Som len priemerny uzivatel PC a predstavujem si to tak, ze aj ked nebude virusova databaza uplne aktualna, ale predsa budem aspon trochu chraneny.  Myslel som, ze raz za cas si zoberiem notbuk domov a doma mam neobmedzené data a tu si virusovu databazu aktualizujem.  Stalo sa mi, ze som prisiel na chalupu po 10dňoch a notbuk si uz stiahol cca 60Mb. Čím bol notbuk dlhsie vypnutý, tak tým mi stiahlo viac mobilných dát. Viem ze to nieje spravne riešenie, ale predpokladam ze bude aj vlk sýty a aj z barana volačo zostane... :-)

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2293
Re: Stiahnuté dáta pri aktualizácii virusovej databazy
« Reply #3 on: May 15, 2019, 08:49:38 AM »
Dobry den,
aktualizace by se sama nemela provadet, pokud je zvolena manulani aktualizace. Az se vam to opet stane, tak se, prosim, podivejte, ktere soubory jsou nove (zkuste vyhledat soubory, ktere jsou mladsi nez hodina).

Milos

Offline destilator1

  • Newbie
  • *
  • Posts: 14
Re: Stiahnuté dáta pri aktualizácii virusovej databazy
« Reply #4 on: May 15, 2019, 08:54:48 AM »
Dajujem za informaciu. Ale ja som len priemerny uzivatel PC. Neviem ako mam zistit ktore subory pribudli.

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2293
Re: Stiahnuté dáta pri aktualizácii virusovej databazy
« Reply #5 on: May 15, 2019, 10:29:36 AM »
Dobry den,
melo by to jit napr. takto:
1) pustte Explorer (prohlizec souboru) klavesova zkratka Win+E
2) Kliknete na Zobrazeni a Detaily
3) jdete do C:\Program Files
4) do vyhledavaciho pole napiste (zkopirujte a upravte datum a cas pro vas pripad): System.DateModified:2019-05-15T08:00:00..2019-05-15T10:00:00

Me byste dostat neco jako na prilozenem obrazku.

Milos

Offline destilator1

  • Newbie
  • *
  • Posts: 14
Re: Stiahnuté dáta pri aktualizácii virusovej databazy
« Reply #6 on: May 15, 2019, 11:41:03 PM »
Srdečna vdaka za informaciu! Idem to pohladať. To co ste poslali nieje pravdepodobne W7 co mam ja. Ale asi to bude podobné aj v mojom W7.
Dakujem.

Offline destilator1

  • Newbie
  • *
  • Posts: 14
Re: Stiahnuté dáta pri aktualizácii virusovej databazy
« Reply #7 on: May 16, 2019, 10:47:20 PM »
Ako som predpokladal, nic podobné sa mi vo W7 nepodarilo najsť :-(

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2293
Re: Stiahnuté dáta pri aktualizácii virusovej databazy
« Reply #8 on: May 20, 2019, 12:56:15 PM »
Aha, Win7 nemam, tak to nemohu porovnat. Tak nejjednodussi je nainstalovat nejaky souborovy manazer, napr. Total Commander (https://www.ghisler.com/) a ten to hledani ma jednoduse v menu (Prikazy -> Hledat Alt+F7) a v zalozce "Rozsirene" jde primo zaskrtnout "Maximalni stari" a vybrat pozadovane "Hodiny".

Milos

Offline destilator1

  • Newbie
  • *
  • Posts: 14
Re: Stiahnuté dáta pri aktualizácii virusovej databazy
« Reply #9 on: May 20, 2019, 09:24:48 PM »
Dakujem za odpoved!
Idem nainstalovať Total Komander.

Offline destilator1

  • Newbie
  • *
  • Posts: 14
Re: Stiahnuté dáta pri aktualizácii virusovej databazy
« Reply #10 on: May 20, 2019, 09:36:37 PM »
Milos, este by som sa vas chcel spytat ze pri aktualizacii Avastu vzdy pribudne do PC nový subor?  Predpokladam podla vasej predoslej konverzacie ze ano. Lebo ja som si myslel ze tie data sa ukladaju vzdy do toho isteho suboru, ktore sa v tom subore prepisu.
Dakujem.

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2293
Re: Stiahnuté dáta pri aktualizácii virusovej databazy
« Reply #11 on: May 22, 2019, 10:21:29 AM »
Ano, pri aktualizaci virove databaze pribyvaji nove soubory (a stare nepouzivane se mazou).

Milos

Offline destilator1

  • Newbie
  • *
  • Posts: 14
Re: Stiahnuté dáta pri aktualizácii virusovej databazy
« Reply #12 on: May 22, 2019, 11:25:03 AM »
Dakujem za informaciu! Spravil som to "hladanie" skusobne dnes rano na tomto PC hned po nastartovaní  a naslo mi cca 160 nových suborov ktore neboli starsie ako jedna hodina. Bolo medzi nimi aj kopec suborov ktore mali v nazve "Avast..."
Ked to hladanie spravím na tom PC kde mam vypnutu automaticku aktualizaciu a je nastavena "manualna aktualizacia" tak  vy by ste mi vedeli povedať podla nazvu tych suborov, ci sa stahuje aktualizacia pre Avast? Mozno je to robene tak, ze aktualizacie sa stiahnu, ale sa nenainstaluju...  Skusal som spravit printskrin toho okna v Totalkomanderi, ale neviem to, a tak by som spravil iba obycajny printskrin celej obrazovky. Boli by to asi 4obrázky.  Len neviem ci sa sem do fora daju vkladať obrazky.
Dakujem.

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2293
Re: Stiahnuté dáta pri aktualizácii virusovej databazy
« Reply #13 on: May 22, 2019, 01:31:53 PM »
Neni treba delat screenshot. Staci kdyz po skonceni hledani kliknete dole v tom okne vyhledavani na tlacitko "Zobrazit v panelu". Pak oznacite vse (Ctrl+A) a vyberete v menu "Vybrat" -> "Ulozit vyber do souboru". Pak ten soubor muzete pripojit sem ke zprave po kliknuti na "Attachments and other options", viz obrazek (stejne tak se vkladaji obrazky).

Milos

Offline destilator1

  • Newbie
  • *
  • Posts: 14
Re: Stiahnuté dáta pri aktualizácii virusovej databazy
« Reply #14 on: May 23, 2019, 11:47:03 PM »
Neviem si to vysvetlit, ale PC teraz stiahol s vypnutou aktualizaciou Avastu iba 30Mb!Posielam na pozretie zoznam suborov v txt podobe