Author Topic: Zmizely dlaždice  (Read 4216 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline rado.mir

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
Zmizely dlaždice
« on: June 18, 2019, 03:52:07 PM »
Zdravím všechny, kdo vědí. :o
Po aktualizaci Win 10 mně zmizely na Avast Browseru dlaždice. Je jich na můj vkus málo a ještě zmizely. Nevíte, jak je vrátit jinak, než návštěvou stavebnin? ???

Offline JosefK

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 55
Re: Zmizely dlaždice
« Reply #1 on: June 25, 2019, 02:45:29 PM »
Dobrý den,

můžete nám prosím poslat diagnostické info Vašeho prohlížeče?

Stačí kliknout na tento odkaz pokud máte nastaven Avast browser jako výchozí nebo zkopírovat link "secure://settings/diagnosticInfo", vložit do prohlížeče a potvrdit.

S pozdravem,
JK
« Last Edit: June 25, 2019, 03:55:19 PM by JosefK »

Offline pachoba2006

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
Re: Zmizely dlaždice
« Reply #2 on: July 12, 2019, 04:26:37 PM »
Zdravím. Aj mne pred pár dňami z ničoho nič zmizli. Keď dám novú kartu zostal tam iba riadok pre vyhľadávanie a celá stránka je biela. Dlaždice, ktoré som mal nastavené pre rýchly prístup na stránky zmizli, ani tam nie je ikona "+" na ich pridanie. V nastaveniach som nenašiel nič ako by som to mohol naspäť zapnúť. Čo mám robiť aby som dlaždice dostal naspäť??? Mám dojem že to je novou verziou browseru, nie windowsom, ten som nemenil.

Screenshot:
Code: [Select]
https://ibb.co/qC6GQm6
PS: Mám ešte jednu okrajovú otázku: Kde sa dá v nastaveniach zapnúť voľba aby mi pri viac ako 1 otvorenej karte pri kliknutí na červený krížik nezatvorilo prehliadač ale aby vyskočila najprv hláška ktorá ma upozorní, že sa pokúšam zatvoriť viac kariet naraz? Tak ako to funguje vo Firefoxe (viď. screen)? Už som si pár krát nechtiac zatvoril celý prehliadač s x kartami.

Code: [Select]
https://ibb.co/VNmywMp
« Last Edit: July 12, 2019, 04:50:24 PM by pachoba2006 »

Offline JosefK

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 55
Re: Zmizely dlaždice
« Reply #3 on: July 15, 2019, 11:20:49 AM »
Dobrý den @pachoba2006,

můžete prosím i ve Vašem případě poslat informaci o Vámi používaném prohlížeči vložením "secure://settings/diagnosticInfo" do URL a potvrzením Enterem?

A verzi Windows kterou jste aktualizoval, zadáním příkazu do příkazové řádky "winver" (Standardně se příkazový řádek spouští pomocí příkazu »cmd«, který zadáte do okna »Spustit«. Okno »Spustit« vyvoláte klávesovou zkratkou [Win]+[R].)

Co se týče varování při zavírání prohlížeče s několika otevřenými kartami tak doporučuju zapnout v nastavení prohlížeče v sekci  "Při spuštění" volbu "Pokračovat tam, kde jste přestali".

S pozdravem,
JK

Offline pachoba2006

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
Re: Zmizely dlaždice
« Reply #4 on: July 21, 2019, 07:26:39 PM »
Dobrý deň pán JosefK.

Čo ste vyčítal z priložených informácií, ktoré som Vám poslal?

Offline JosefK

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 55
Re: Zmizely dlaždice
« Reply #5 on: July 22, 2019, 10:45:07 AM »
Dobrý den,

Psal jste, že problém s dlaždicemi zmizel. Od nás žádná aktualizace v tu dobu neproběhla. Je ale možné, že to mohlo souviset s vašimi dalšími rozšířeními "Daxab Ultimate", "Screengrab!" apod.

Můžete prosím popsat detailněji problém s formuláři jak uvádíte v odpovědi?

S pozdravem,
JK

Offline pachoba2006

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
Re: Zmizely dlaždice
« Reply #6 on: July 23, 2019, 10:32:58 AM »
Dobrý deň,
áno, z ničoho nič sa dlaždice po pár dňoch znova objavili a fungujú ako pred predtým. Tento problém je vyriešený.

Čo sa týka formulárov, narazil som na jeden nefunkčný. Rozoberám ho tu: https://forum.avast.com/index.php?topic=228298.0
A popis problému? Proste ho prehliadač nezobrazuje/nevykresľuje. Screenshoty sú v linku vyššie. Zadajte si tú stránku do prehliadačov a uvidíte sám. Ja som ďalej neskúmal, či je problém v zdrojovom kóde webu alebo či prehliadač nevie vykresliť formulár podľa syntaxu. Upozornil som aj IT oddelenie webu aj vás. Aby si to prípadne oni opravili ak je chyba u nich a ak nie a je u vás tak píšem sem.

Offline JosefK

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 55
Re: Zmizely dlaždice
« Reply #7 on: August 02, 2019, 10:29:19 AM »
Dobrý den,

formulář je blokován prohlížečem kvůli skriptu uvnitř webové stránky.

Rozšíření "Ochrana před sledování" je možné dočasně vypnout po kliknutí na ikonu Avastu na pravé strané horní lišty prohlížeče.

JK

Offline pachoba2006

  • Newbie
  • *
  • Posts: 6
Re: Zmizely dlaždice
« Reply #8 on: August 07, 2019, 09:32:05 AM »
Áno máte pravdu. O tom som netušil. Ďakujem

Ohľadom dlaždíc, pred časom mi znova vypadli asi na deň - dva. Potom všetko naskočilo akoby nič. Možno bude problém s výkonom na PC? Ak sú prostriedky viac vyťažené alebo RAM zaplnená tak pri spustení novej karty v tej rýchlosti to nenačíta? A keď sa to ukľudní tak už to znovu ide, alebo po reštarte PC? Neviem. Budem to ďalej sledovať. Pri akých programoch a v akom stave to robí.

Ešte sa chcem spýtať prečo trvá odstránenie histórie prehliadania tak extrémne dlho. Keď zvolím úplné odstránenie (u mňa po 3 mesiacoch/a myslím že to písalo 10.000 stránok v histórii?) tak to trvá 15 min aj viac a celý prehliadač zamrzne. Pri Mozille rovnaká situácia trvala tak 6-8 min. Dá sa zrýchliť vymazávanie histórie?

Ďakujem

Offline JosefK

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 55
Re: Zmizely dlaždice
« Reply #9 on: August 07, 2019, 09:40:22 AM »
Můžete nám prosím sdělit vaší konfiguraci počítače, procesor, paměť, disk, grafická karta, operační systém, případně kolik zbývá místa na disku?