Author Topic: Havárie instalace 1909 a výsledky ESET Online Scanneru  (Read 3262 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline adb2

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 25
Havárie instalace 1909 a výsledky ESET Online Scanneru
« on: November 18, 2019, 01:05:20 AM »
Pokusil jsem se o aktualizaci Win10 1903 na 1909. Dopadlo to katastroficky. "Služba uživatelských účtů nelze spustit." Po restartu se vygeneroval nový účet uživatele. Po dalších restartech začal nabíhat původní účet a systém hlásil množství chyb a oprav. Nakonec jsem dal návrat k předchozí verzi Windows 10 1903, kde je vše v pořádku a provedl hloubkové čištění a scanování. ESET Online Scanner našel mj. přímo v Avastu následující problémy:

C:\Program Files (x86)\Avast Driver Updater\Avast Driver Updater.exe - varianta Win32/UwS.SlimDrivers.A aplikace - vyléčen smazáním
C:\Users\Admin\AppData\Local\AVAST Software\Avast Driver Updater\Updates\hdd.exe - varianta Win32/Slimware.A potenciálně nechtěná aplikace - vyléčen smazáním
C:\Program Files\AVAST Software\Avast\setup\aswOfferTool.exe - Win32/Bundled.Toolbar.Google.D potenciálně zneužitelná aplikace - chyba při mazání (Přístup odepřen)
C:\Program Files\AVAST Software\Avast\setup\offertool_x64_ais-959.vpx - Win32/Bundled.Toolbar.Google.D potenciálně zneužitelná aplikace - chyba při mazání (Přístup odepřen)

V Avastu free byl dříve nainstalován Avast Driver Updater. Po odinstalaci Driver Updateru a následně Avastu free prochází testy ESETu bez nálezů.
« Last Edit: November 18, 2019, 05:35:01 AM by adb2 »

Offline adb2

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 25
Re: Havárie instalace 1909 a výsledky ESET Online Scanneru
« Reply #1 on: November 18, 2019, 05:33:07 AM »
Po odinstalaci Avastu free, projetí ESETem, vyčištění prohlížečů atd. proběhla instalace Win10 1909 bez problémů. První instalace měla povoleny doporučené aktualizace MS. Druhá instalace jela jen jako čistá instalace z .iso souboru bez aktualizací a po naběhnutí systému 1909 se spouští aktualizace:

2019-11 Kumulativní aktualizace pro Windows 10 Version 1909 pro systémy typu x64 (KB4524570)
2019-10, kumulativní aktualizace pro .NET Framework 3.5 a 4.8 pro Windows 10 Version 1909 pro x64 (KB4522742)

Za mě je to 50:50. Na jednom PC proběhla instalace 1909 v pohodě i s běžícím Avastem free. Na druhém podobném PC havarovala. Jistotou bude Avast odinstalovat a po přeinstalování Win10 provést instalaci Avastu znovu.

(Viz druhý příspěvek tady na diskusi, kdy MS prý hledá chybu proč Avast dělá problémy, s aktualizací Win10 máme dle Avastu ještě počkat a až bude řešení, tak by bylo rozhodně vhodnější provést standardní instalaci 1909 včetně stažení aktualizací před samotnou instalací.

K tomu mě napadá, odinstalace komponent Avastu, jako třeba Avast Driver Updater, sice nevyžaduje restart. Ale k odstranění odinstalované aplikace z disku dojde až po restartu. Tak to měly i další aplikace, které mi ESET označil jako problematické. Jakékoliv čištění Win10 doporučuji zakončit "restartem". Tím se odinstalované aplikace odstraní z HDD.)
« Last Edit: November 18, 2019, 05:46:25 AM by adb2 »

Offline adb2

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 25
Re: Havárie instalace 1909 a výsledky ESET Online Scanneru
« Reply #2 on: November 18, 2019, 06:22:35 AM »
A ještě jeden problém, co jde za Avastem, jak je spuštěn MS Defender a aktivovaná ochrana složek, tak po restartu při aktualizacích začnou vybíhat hlášení o blokování CCleaneru a wmpshare.exe.

Co se týká wmpshare.exe, má se povolit v MS Defenderu v Řízeném přístupu ke složkám. Ukáží se tady naposledy zablokované aplikace, povolil jsem i CCleaner.  ::)

(Avast má těžký život..., ESET i Defender považují produkty Avastu za viry.)  ;D


« Last Edit: November 18, 2019, 06:27:30 AM by adb2 »