Author Topic: Neoprávněné stržení peněz z karty  (Read 1447 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mdemjancuk

• Newbie
  • *
Neoprávněné stržení peněz z karty
« on: February 19, 2020, 09:22:02 PM »
Dnes mi bylo z platební karty strženo 1190 ,- Kč od AVAST.

Dne 8.11.2018 jsem si objednal přímo v UI programu Avast Security verzi Avast Pro Antivirus (předchůdce Avast Premium Security) se slevou za 190 Kč na 1 rok pro 1 počítač.
Přišel e-mail s pokyny pro zaplacení bankovním převodem, v mailu bylo uvedeno že objednávka je přes autorizovaného prodejce Digital River Inc.
Zaplaceno bylo jestě ten den a 13.11.2018 přišlo potvrzení opět od avast (at) Digital river o zakoupení licence.
30, 15 a 7 dní před vypršení předplatného přišly e-mailem upozornění že předplatené vyprší, ale už ne od avast-digital river ale notifications (at) emails avast com.
Protože jsem neměl zájem dále používat tento program, licenci jsem si neprodlužoval.

Zkoušel jsem volat na +420228882989, ale je tam jen robot co informuje že takhle zákaznická linka už není v provozu. Zkoušel jsem se přihlásit svým mailem na avast, ale že prý moje mailová adresa není v systému. Tak jsem se zaregistroval a hle, moje objednávka z 8.11.2018 tu stále je - platnost skončila 13.11.2019.
Zkoušel jsem postupovat podle návodu na stránkách jak zrušit předplatné, vyhledal jsem si objednávku od digital river zde https://store.avast.com/store?Action=DisplayOrderPortalOrderSearchPage&Locale=cs_CZ&SiteID=avast&mail_mock=old

zde by měla být údajně možnost odhlástit odběr (unsubscribe)

u stavu předplatného mám že platnost skončila, objednávka je zašedlá, jen možnost koupit další (což je to poslední oč bych momentálně měl zájem).
Zadal jsem ticket s číslem 10143165  že chci vrátit peníze.

Pořád čekám na nějakou odpověď na ten ticket.
Zákaznická linka neexistuje, digital river má taky jen webový formulář, přes který jsem je zkoušel kontaktovat, taky zatím žádná odpověď.

NECHÁPU, jak je možné, že mi avast strhává peníze z karty TŘI MĚSÍCE po vypršení předplatného které jsem si nechtěl prodlužovat, určitě jsem vědomě nikde takovou možnost nepovolil, a hlavně platba za licenci Avast Pro Antivirus byla provedená bankovním převodem, nikoli kartou!

Nepřišel ani žádný email o prodloužení předplatného, potvrzení nové transakce, nic.

Offline mdemjancuk

• Newbie
  • *
Re: Neoprávněné stržení peněz z karty
« Reply #1 on: February 19, 2020, 11:08:02 PM »
OPRAVA:

Tak už vím odkud vítr vane.

Peníze si z mé karty nestrhl distributor Digital River, ale Allsoft Global.
Došlo k tomu tak, že moje máti potřebovala nový počítač, na který jsem jí měl v úmyslu převést licenci Avast Premium Security z jejího původního počítače, kterou si sama zakoupila v říjnu 2019.
Z původního PC jsem tedy v prosinci 2019 Avast PS odinstaloval pomocí nástroje pro odinstalaci od Avastu, a na nový stroj jí nainstaloval zkušební verzi Avast PS, ale byla vyžadovaná platba 0,50 Kč, kterou jsem provedl mojí platební kartou, a následně zadal původní klíč, čímž se aktivovala licence koupná v říjnu 2019 a platná do října 2020.

Jenže nastal problém - já u toho osobně nebyl takže nevím jak to přesně probíhalo, ale Avast údajně mámě hlásil, že zkušební lhůta vyprší a bude nutné koupit licenci, ačkoli ta už koupená byla z dřívějška a rozhodně neexistoval z mé nebo její strany zájem kupovat další licenci.

Když jsem jí PC při návštěvě před pár dny kontroloval, Avast se tvářil jako normálně aktivovaný. Dnes jí přišel e-mail od Allsoftu s potvrzením o automatickém prodloužení Avast Premium Security za 1190 Kč, stržených z mé karty, jejíž údaje tam zůstaly uložené od platby těch 0,50 Kč. Takže allsoft si dost podlým způsobem strhl peníze, když při "koupení" zkušební verze je už jako výchozí nastaveno automatické prodlužování a placení předplatného, a to za licenci kterou jsme v tomto případě já ani moje matka nechtěli a nepotřebovali.

Takže s Allsoftem si to vyřídím, a po té už avast v životě nechci vidět. Prodávání uživatelských dat 3. stranám, a kdyby to nevyšlo najevo, pochybuji že by s tím avast přestal, spolupráce s distributory kteří takovýmito triky bez svolení ze zákazníků tahají peníze (podle ohlasů ostatních uživatelů to Digital River dělá taky, nejen allsoft) ...

sorryjako, takhle se slušná firma nechová.
« Last Edit: February 19, 2020, 11:30:41 PM by mdemjancuk »

Offline PetrM

• Avast team
  • Newbie
  • *
Re: Neoprávněné stržení peněz z karty
« Reply #2 on: March 11, 2020, 10:51:37 AM »
Dobrý den, díky za vysvětlení. Budu Vás kontaktovat e-mailem z centra zákaznické podpory.