Author Topic: Automatická aktualizace Avast Free  (Read 3220 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline petrmet

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 94
Automatická aktualizace Avast Free
« on: February 26, 2020, 11:03:44 AM »
Vzhledem k tomu, že při aktualizaci Avast nevytváří bod obnovy, jsem měl nastaveno Upozornit na aktualizace a před instalací jsem si vždy vytvořil bod obnovy ručně (W7 HP 64bit). Přesto mi dnes proběhla automatická aktualizace na V20.1.2397 bez jakéhokoli upozornění ! K čemu je tedy volba Upozornit na aktualizace ? Jak se mám vrátit ke stavu před aktualizací Avastu ? Musím se hodně krotit abych nenapsal ostřejší reakci na způsob a chování Avastu.

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2293
Re: Automatická aktualizace Avast Free
« Reply #1 on: February 26, 2020, 03:56:39 PM »
Dobry den,
omlouvame se, je to bug. Na oprave se pracuje.

Milos

Offline petrmet

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 94
Re: Automatická aktualizace Avast Free
« Reply #2 on: February 26, 2020, 09:33:28 PM »
Děkuji za reakci, ale to není odpověď na můj dotaz. Jak zabránit automatické aktualizaci programu, pokud je nefunkční volba Upozornit na aktualizace ? Řídil jsem se vaší radou, kterou jste mi dali před časem, že si mám před aktualizací sám ručně vytvořit bod obnovy, ale jak je vidět, tak rada nefunguje. Nechápu, proč je problém před vypuštěním aktualizace otestovat základní funkčnost, navíc pokud vývoj aktualizace trvá půl roku.

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2293
Re: Automatická aktualizace Avast Free
« Reply #3 on: February 27, 2020, 08:37:23 AM »
Jde tomu zabranit, pokud v nastaveni updatu zvolite uplne manualni update. Nedoslo nam, ze kdyz pres 3 mesice nevydame aktualizaci, tak ze je tam "feature", ktera pokud je v nastaveni "upozornovat na aktualizace" provede automatickou aktualizaci.

Milos

Offline petrmet

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 94
Re: Automatická aktualizace Avast Free
« Reply #4 on: February 28, 2020, 06:23:21 PM »
Nastavil jsem Manuální aktualizace, budu si existenci nové aktualizace hlídat na těchto stránkách a doufat, že už automatická aktualizace bez mého potvrzení neproběhne.

Offline petrmet

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 94
Re: Automatická aktualizace Avast Free
« Reply #5 on: May 09, 2020, 08:55:51 AM »
Dobrý den, chci se zeptat, jestli volba "Upozornit na aktualizace aplikace" už je opravena a je funkční v poslední verzi Avast Free ? Děkuji.

Offline MartinZ

  • Advanced Poster
  • **
  • Posts: 1057
  • Product Manager
Re: Automatická aktualizace Avast Free
« Reply #6 on: May 11, 2020, 10:03:27 AM »
Dobry den,

ano funguje, pokud bude nova verze budete upozornen zlutym vykricnikem na ikonce. Nicmene update vypoustime postupne takze je mozne, ze zrovna u vas se projevi s nekolikadennim zpozdenim od datumu vydani. Nicmene vzdy je mozne provest manualni kontrolu a update pres Nastaveni->Aktualizace.

Offline petrmet

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 94
Re: Automatická aktualizace Avast Free
« Reply #7 on: May 11, 2020, 02:46:48 PM »
Ptám se proto, aby zase nenastala situace jako v únoru, kdy se mi spustila automatická aktualizace bez mého potvrzení. Nestačil jsem si ani vytvořit bod obnovy, jak popisuji ve svém prvním příspěvku.

Offline MartinZ

  • Advanced Poster
  • **
  • Posts: 1057
  • Product Manager
Re: Automatická aktualizace Avast Free
« Reply #8 on: May 11, 2020, 09:21:19 PM »
Tento automaticky update porad probiha ale ne tak brzo, nejdrive 6 mesicu po vydani nove verze a do te doby vas Avast upozorni