Author Topic: WTF alebo 8 hodinový boj Avastu a Windows 10 a mňa .  (Read 2025 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline agamemnon28

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
WTF alebo 8 hodinový boj Avastu a Windows 10 a mňa .
« on: May 01, 2020, 08:43:18 PM »
Zdravím
Po 8 hodinách boja Avastu a Windowsu a mňa som sa dostal tam kam som chcel aj keď nie upne na koniec.
Štyri krát som musel pre-inštalovať avast a nespočetne krát som reštartoval pc stále to nechcelo do-inštalovať avast už som mal také nervy že som chcel noťas vyhodiť z okna  ;D ale nakoniec na to prešlo a kedže mi komplet zablokoval internet musel som hľadať nápady ako na to cez smartfón a vôbec to nebola zábava  :-\ .
Nakoniec som došiel prečo, lebo pri inštalácii avastu mi to prehodilo zo súkromnej siete na verejnú a ta všetko blokovala a pokiaľ som ne-odinštaloval avast pomocou programu (avastclear) (musel som použiť fón a potom cez usb to nahrať do pc) avast stále bol nahratý a nijak nešiel odinštalovať a na pozadí stále blokoval všetko ale po odinštalovaní avastu a reštarte som konečne mohol prehodiť sieť  na súkromnú a už to išlo a po ďalšom reštarte so konečne nainštaloval avast ale aj tak nefungoval ako mal a bol problém z firewall a aj zo štítom na e-mail nechcelo to cez e-mail klienta primať a posielať e-mail pri manuálnom vypnutí kontroly e-mailu  to fungovalo a tak som ho znova odinštaloval (avast).
Inač firewall bol v programe avast vypnutý a nedal sa znova zapnúť a aj v nastaveniach bol zapnutý ale tam sa dalo prepínať a službách bol stále zapnutý divné.
Po následnej inštalácii som vynechal  inštaláciu firewallu a zrazu všetko nabehlo aj ostatné programy a dokonca som si zahral hru a tej to tiež nevadilo a išla plynulejšie.
Nemám teda nainštalovaný firewall ale aj tak je pre windows zapnutý lebo nič nevypisuje a všade je označené avast zapnutý  :D  a všetko vyzerá že funguje.

Tak aký som mal postup (ten konečný  ;) )
1.) Od-inštalácia Avastu len s programom (avastclear) a potom poriadna očista systému cez nejaký program ako je ccleaner alebo iný podobný program.
2.) Pozrieť si či mám dobre nastavenú sieť musí byť (súkromná)
3.) Pri inštalácii si vybrať čo budem inštalovať ja som neinštaloval (firewall a anti-spam)
4.) Reštartovať PC

Došiel som na to že za všetkým sú problémové update od windows a to  (KB4549951) z 14.04.2020 (KB4550945) z 21.04.2020 pre (Zostava OS 18362.778 a 18363.778) a (Zostava OS
 18362.815 and 18363.815) problém je v LocalServiceNoNetworkFirewall a jeho služby. Pritom vôbec nieje spustený Defender a všetko mám prepnuté na Avast.

Mám zaplatené Avast premium Security
Verzia programu :- 20.2.2401 (zostava20.2.5130.571)

Notebook - MSI GE73VR 7RF-014CZ Raider

Windows 10 x64
1909
18363.815
« Last Edit: May 01, 2020, 08:49:09 PM by agamemnon28 »

Offline agamemnon28

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Re: WTF alebo 8 hodinový boj Avastu a Windows 10 a mňa .
« Reply #1 on: May 01, 2020, 09:27:29 PM »
PS1:  >:( :'( Chvíľu to fungovalo a zas som musel odpojiť kontrolu prichádzajúcej a odchádzajúcej pošty blokovalo všetky poštové servery.

Offline Kamil1966

  • Newbie
  • *
  • Posts: 8
Re: WTF alebo 8 hodinový boj Avastu a Windows 10 a mňa .
« Reply #2 on: May 02, 2020, 10:56:13 AM »
Dobrý den,

na to se dá těžko reagovat. Po tom všem, co popisujete, bych moc nepředpokládal, že Avast bude fungovat tak, jak by měl. Tohle asi slyšet nechcete, ale já bych udělal zálohu dat a následně čistou reinstalaci Win ;).

Offline agamemnon28

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Re: WTF alebo 8 hodinový boj Avastu a Windows 10 a mňa .
« Reply #3 on: May 02, 2020, 01:00:59 PM »
To viem kedysi na starom note som to musel urobiť 2 krát ale po nejakej dobe sa vrátili chyby menšej intenzity ale predsa tu je kameňom úrazu to že windows strašne bojuje proti iným anivírom a presadzuje svoj Defender (kedysi pred 10 rokmi bol Defender dobrý a stačil )a posledné roky napíšem to slušnejšie Microsoft pokašláva aktualizácie Windowsu a zakaždým sú nejaké problémy a nestabilitu systému.Tak ako pri prechode na verziu W10  1803 vtedy začal vyskakovať problém v Systém/ntoskrnl.exe a teraz to je LocalServiceNoNetworkFirewall/Defender a firewall a pokiaľ to nejak nevyriešia či už v Avaste alebo Microsofte tak to bude spôsobovať takéto problémy.

PS: Avast funguje stále dobre aj bez Firewallu a kontroly prichádzajúcej a odchádzajúcej pošty  :D