Author Topic: Problémy s aktualizací - zase  (Read 2528 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline oh2

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
Problémy s aktualizací - zase
« on: May 05, 2020, 10:11:49 PM »
Po dnešní automatické aktualizaci virové databáze mi avast vesele ohlásil, že mi vypršelo předplatné. Zarazilo mě to   - a docela dost - protože jsem si koupil licenci na dva roky loni v prosinci. Tak jsem vyzkoušel avastí klasiku - oddinstalační nástroj v nouzovém režimu a nová instalace. Instalace i vložení "vypršelého" licenčního souboru proběhlo v pořádku, ale pro změnu se při pokusu o aktualizaci databáze ozvalo "cink, cink!" a štít souborového systému ohlásil, že zablokoval hrozbu. Prý Win32:Evo-gen[Susp] v souboru algo.dll ze stažené aktualizace, který skončil v truhle. Aktualizace databáze se nedokončí a samozřejmě skončí: "s neznámou chybou", asi jí ta knihovna zašoupnutá do truhly chybí. :-) 
No a teď si mohu vybrat - avast s platnou licencí a starou virovou databází, která nijak nejde aktualizovat a v truhle se hromadící soubory algo.dll, nebo pro aktualizaci databáze vypnout štít souborového systému, pak sice aktualizace projde, ale současně okamžitě "vyprší" licence a licenční soubor znovu vložit nejde. 
Windows XP SP3, avast Antivirus Pro (verze 2014.9.0.2006)
Tak nevím, ale nebylo té srandy ze strany Avastu už dost?     

6.5.
Nastala jistá změna - souborovému štítu přestala vadit aktualizace databáze avastu, ale po aktualizaci nadále okamžitě "vyprší" platnost zakoupené licence. Takže bych to rozhodně nenazval zlepšením.
« Last Edit: May 06, 2020, 11:07:55 AM by oh2 »

Offline Kamil1966

  • Newbie
  • *
  • Posts: 8
Re: Problémy s aktualizací - zase
« Reply #1 on: May 06, 2020, 03:33:52 PM »
Možná by bylo lepší řešení přejít na novější Win, než jsou Microsoftem už několik let nepodporované XP  ;)

Offline jaroslav.nix

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 71
Re: Problémy s aktualizací - zase
« Reply #2 on: May 06, 2020, 03:59:38 PM »
Dekujeme za vas report. Prvni problem s chybou pri overeni licence jsme opravili v dnesni VPS 200506-02. Druhy problem stale zkoumame, nicmene mel by vam docasne pomoci vyjimka na programovy adresar avastu, pripadne vypnuti souboroveho stitu. Po uspesne aplikovanem aktualizaci virove baze bude Avast fungovat opet bez problemu.

Offline jaroslav.nix

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 71
Re: Problémy s aktualizací - zase
« Reply #3 on: May 06, 2020, 05:17:45 PM »
Problem s detekci je zpusoben falsujicimi virovymi signaturami v tom starem instaleru a nemame pro nej opravu. Nicmene zminene reseni s vyjkimkou pripade s docasnym vypnutim souboroveho stitu by nam melo pomoci, nasledne po prvnim update muzete stit znovu aktivovat a vse bude fungovat v poradku.

Offline oh2

  • Newbie
  • *
  • Posts: 9
Re: Problémy s aktualizací - zase
« Reply #4 on: May 06, 2020, 05:48:46 PM »
Ručně jsem aktualizoval databázi (s vypnutým štítem) na 200506-02 a oprava ověření licence je funkční.
Děkuji, tohle jako řešení stačí.

Offline jaroslav.nix

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 71
Re: Problémy s aktualizací - zase
« Reply #5 on: May 06, 2020, 05:57:42 PM »
Dekuji za potvrzeni. Kazdopadne urcite doporucuji prejit na novejsi verzi 18.x, kera stale podporuje xp a je mnohem aktualnejsi a vice udrzovana nez ta 6+ roku stara zminena v prispevku.