Author Topic: Prisiel mi mail s vyhrazkou  (Read 2223 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline kovac.simon

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Prisiel mi mail s vyhrazkou
« on: May 12, 2020, 05:44:12 PM »
Zdravim,

prisiel mi mail s vyhrazkou, mam to riesit a obavat sa alebo je to nejaky klam? Tu je:

Dobrý den!

Som hacker, ktorý má prístup do vášho operacnému systému.
Úplný prístup mám aj do vášho úctu.

Pozorujem vás už pár mesiacov.
Váš pocítac sa vlastne na stránke pre dospelých, ktorú ste navštívili, zavíril malvérom.

Ak vám to nic nehovorí, vysvetlím vám to.
Vírus Trojan mi umožní dostat sa do vášho pocítaca, alebo iného zariadenia, a kontrolovat celý jeho obsah. To znamená, že bez vášho vedomia uvidím celú vašu obrazovku a dokážem zapnút kameru, ci mikrofón.

Dostanem sa aj ku všetkým vašim kontaktom a celej vašej korešpondencii.

Preco váš antivírusový program malvér nerozpoznal?
Odpoved: Môj malvér používa ovládac, ktorého podpisy aktualizujem každé 4 hodiny, a tým zostane antivírusový program ticho.

Spravil som vám video, kde je vidiet, ako sa na lavej strane obrazovky uspokojujete a na pravej casti je vidiet video, ktoré pozeráte.
Kliknutím myši môžem toto video poslat všetkým vašim emailovým adresám a kontaktom na sociálnych médiách.
Publikovat môžem aj prístup do celej vašej emailovej korešpondencie a do programov na odosielanie správ, ktoré používate.

Ak tomu chcete zabránit, uhradte  1000 USD na moju bitcoin adresu (ak to neviete, stací do Googlu napísat: „kúpit Bitcoin“).
Moja bitcoin adresa (penaženka BTC Wallet) je: 19peUTP2daDD29axLiU3UDapSV3N6Yatcj

Po obdržaní platby video vymažem a nikdy už odo mna nebudete pocut.
Na úhradu vám dávam 50 hodín (viac ako 2 dni).
Na precítanie tohto emailu mám nastavené upozornenie a casovac sa spustí potom, co si email otvoríte.

Podávanie akejkolvek stažnosti nemá vôbec význam, pretože tento email sa nedá vystopovat tak, ako moja bitcoin adresa.
Ja nerobím žiadne chyby.

Ak zistím, že ste túto správu poslali niekomu inému, video okamžite rozpošlem dalej.

Prajem príjemný den!

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2293
Re: Prisiel mi mail s vyhrazkou
« Reply #1 on: May 13, 2020, 09:13:04 AM »
Dobry den,
je to scam/phishing.

Milos