Author Topic: Aktualizace Avast  (Read 5602 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ondrej.ptacek

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Aktualizace Avast
« on: June 10, 2020, 09:55:00 AM »
Dobrý den, mám zaplacenou licenci až do 13.listopadu 2020. Dnes jsem byl nucen odinstalovat všechny produkty od Avast-u a vymazat všechny zmínky o něm z registrů, protože mi bránil ve spuštění všech dokumentů (PDF,word,excel,...) a některých aplikací (steam,outlook,...). Při spuštění mi to házelo chybu: "Systém windows nemůže najít položku _cesta k požadovanému souboru_ ujistěte se zda je název zadán správně a akci opakujte". Po smazaní a odinstalování vše funguje. Jedná se skutečně o chybu aktualizace, o které se ví? Děkuji OP.

Offline Karel Z

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re: Aktualizace Avast
« Reply #1 on: June 10, 2020, 02:16:40 PM »
stejný problém na dvouch zařízení W10 a office 2019, nelze spusti word,exel , outlook

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2294
Re: Aktualizace Avast
« Reply #2 on: June 10, 2020, 02:49:08 PM »
Dobry den,
nejspis jde o problem v Avast Cleanup: https://forum.avast.com/index.php?topic=233129.msg1541192#msg1541192

Milos

Offline trevl

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Re: Aktualizace Avast
« Reply #3 on: June 10, 2020, 05:46:57 PM »
Vše od Avastu muselo z PC ven, a smazat vše v registru. A v registru bylo těch položek přes 50.

Offline ondrej.ptacek

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Re: Aktualizace Avast
« Reply #4 on: June 10, 2020, 08:13:37 PM »
Ano tento "debugger" jsem měl taky v registrech, možná i vícekrát než 50x. Tak myslíte, že samotný anti-vir, by tohle nezpůsoboval? Snad se nám tu vyjádří někdo z podpory. Nevím jak to tu funguje...

Ondra

Offline jiri.macek

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re: Aktualizace Avast
« Reply #5 on: June 11, 2020, 08:17:57 AM »
Měl jsem včera (10.6.2020) dopoledne stejný problém. Nešlo spustit hodně programů (např. Word, Excel, některé programy od IObit atd.) Některé programy ale fungovaly. Mám W10 home, AVAST Premium security, AVAST Security Line VPN, AVAST Cleanup Premium. Pomohla odinstalace AVASTu (pro jistotu jsem odinstaloval všechny 3 programy) použil jsem odinstalační program od AVASTu, problém přetrvával ale dál, takže nastouppilo ruční mazání zbytků AVASTU v registrech (a že jich bylo několik desítek). Teprve potom začlo vše fungovat regulérně.
Za 4 dni mi končí licence takže prodlužovat nebudu.

Offline Zelmira

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re: Aktualizace Avast
« Reply #6 on: June 11, 2020, 05:21:25 PM »
Dobrý den, mám zaplacenou licenci až do 13.listopadu 2020. Dnes jsem byl nucen odinstalovat všechny produkty od Avast-u a vymazat všechny zmínky o něm z registrů, protože mi bránil ve spuštění všech dokumentů (PDF,word,excel,...) a některých aplikací (steam,outlook,...). Při spuštění mi to házelo chybu: "Systém windows nemůže najít položku _cesta k požadovanému souboru_ ujistěte se zda je název zadán správně a akci opakujte". Po smazaní a odinstalování vše funguje. Jedná se skutečně o chybu aktualizace, o které se ví? Děkuji OP.
Dobrý deň,
chcela by som prispieť do tejto debaty a napísať, ako sa mi podarilo problém vyriešiť. Mám Windows10, MicrosoftOffice10 a 4 platené antivírové programy od Avast-u. Pred 2 dňami som zistila, že mi nefungujú Word, Excel, Powerpoint a AdobeReader. Nenaštartovali a nevypisovali žiaden oznam. V tom čase mi AvastCleanup vypísal chybové upozornenie " Tak to je nepríjemné. Nastal problém. Reštartujte počítač a skúste znova. Ak problém pretrváva, pokúste sa aplikáciu znova nainštalovať alebo ohľadom pomoci kontaktujte náš tím oddelenia služieb zákazníkom".  Reštart počítača na pár hodín pomohol. Situácia sa ale zopakovala s tým, že Word, Excel a PowerPoint písali oznam o nenájdenom príslušnom .exe súbore (v adresári tie súbory boli). Reštart počítača nepomohol. Tak som Avast Cleanup znova nainštalovala. Nepomohlo. Na počítači  som mala teraz 2 inštalácie Avast Cleanup. Obe som odinštalovala (cez voľbu Odinštalovať v nástrojoch Windows). Manuálne som ešte zmazala adresáre pre Avast Cleanup v c:/Programove subory (x86)/AvastSoftware. A nainštalovala som cez Avast znova Avast Cleanup. A všetko funguje ako má. Nemusela som odinštalovávať iné programy ako Avast Cleanup. A ešte jedno zistenie. V Avast Cleanup som pred spomínanými problémami prvýkrát zadala v rámci zrýchlenia práce počítača, aby bol Microsoft Office v spiacom režime (mal by sa naštartovať len vtedy, keď sa používa). Teraz už nedávam MSOffice do spiaceho režimu. Časovo boli všetky problémy (chyba Avast Cleanup, chyba MSOffice) spojené s uvedením MSOffice do spiaceho režimu. Takže to možno spolu súvisí (nemám odvahu odkontrolovať).
Snáď niekomu moje zistenia pomôžu
Želmíra

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2294
Re: Aktualizace Avast
« Reply #7 on: June 12, 2020, 09:48:32 AM »
Dobry den,
problem v Avast Cleanup by mel byt opraven v nove vydane aktualizaci. Omlouvame se za zpusobene neprijemnosti.

Milos

Offline trevl

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Re: Aktualizace Avast
« Reply #8 on: June 13, 2020, 08:58:12 AM »
Tak to opravdu dělal Avast Cleanup, na jiném PC kde ještě neproběhla poslední aktualizace Avastu jsem odinstaloval Avast Cleanup a potom aktualizoval Avast a PC funguje bez problémů.