Author Topic: Buna ziua ,cum pot rentunta la abonament!  (Read 32183 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ticuelycompany

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Buna ziua ,cum pot rentunta la abonament!
« on: July 11, 2020, 05:52:34 PM »
Buna ziua,cum pot renunta,anula acest abonament?MKHRFS-E96UAJ-5Q48L6,anul trecut am pus pe cineva sa-mi cumpere un antivirus  si s-al instaleze pe calculator,nu sa platesc abonamet anual la voi si sa-mi ia bani din cont fara sa fiu instiintat,vam dat eu acceptul ca sa-mi faceti abonament,sa-mi luati bani din cont,s-ai furati,va rog sa anulati abonamentul acesta,nu am incheiat nici un contract cu voi,sau vam dat acceptul ,nu ma intereseaza! >:( >:( >:(

Offline Ilie I.

  • Got rogue
  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 50

Offline Mihaela10

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: Buna ziua ,cum pot rentunta la abonament!
« Reply #2 on: August 16, 2020, 09:07:25 AM »
Ati rezolvat ceva! M-am trezit cu banii luati fara sa fi comandat nimic, nu am primit niciun e-mail, nu am abonament, licenta sau ceva de la ei ca sa descarc. Le-am trimis e-mail sa vedem pentru ce mi-au luat banii. Am vorbit si la banca sa-mi blocheze cardul, insa plata este deja facuta si nu am ce sa mai fac.

Offline Mihaela10

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: Buna ziua ,cum pot rentunta la abonament!
« Reply #3 on: August 19, 2020, 09:42:48 AM »
Tranzactie efectuata, s-a rezolvat foarte repede, insa nu aici. mai este un topic, am postat si acolo, ieri banii erau deja in cont.

https://forum.avast.com/index.php?topic=220340.45


Offline claudiuc

  • avast! Security Expert
  • Avast Reseller
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 282
  • www.avastantivirus.ro
    • www.avastantivirus.ro
Claudiu C. - Easy Media
Avast & AVG Distributor Romania, Moldova, Hungary
https://www.avastantivirus.ro/

Offline maxescu26

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re: Buna ziua ,cum pot rentunta la abonament!
« Reply #5 on: October 30, 2020, 09:29:44 PM »
Buna seara,
doresc urgent anularea tranzactiei de prelungire automata cu ID: 84677420300 si returnarea sumei in cont. De ce mi s-au tras din cont 83,29 dolari deja azi 30.10.2020 cand mai sunt 16 zile pana la implinirea anului de la achizitia precedenta (care s-a facut in 14.11.2019 ora 12,30)?
De ce nu va respectati termenul de 15 zile enuntat in Cancellation and Refund Policy??
NU mai doresc serviciile Avast.

Offline andreea14

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re: Buna ziua ,cum pot rentunta la abonament!
« Reply #6 on: December 24, 2020, 08:48:13 AM »
buna ziua! am primit o notificare de la banca cum ca am platit ceva pt. dri*avast software in valoare de 49,99 euro. eu nu am cumparat nimic recent de la ei iar cand incerc sa ii contactez imi cer numarul de comanda. am comandat cu doua luni in urma un antivirus cu 36 de lei care trebuia sa fie valabil un an. nu inteleg pentru ce mi-au mai luat acu bani si cum pot sa fac sa nu imi mai ia. a reusit cineva sa rezolve cu ei? pentru ca vad ca au mai patit si altii...

Offline klaudiuc

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Re: Buna ziua ,cum pot rentunta la abonament!
« Reply #7 on: June 11, 2021, 04:49:47 PM »
Va rugam sa completati formularul de aici pentru a solicita returnarea banilor:

https://support.avast.com/en-eu/contact/sales_refund/?c=true

Offline lazar andrei

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: Buna ziua ,cum pot rentunta la abonament!
« Reply #8 on: April 21, 2022, 05:03:21 PM »
Salut am o problema cu avast de ceva timp (10 zile) mi-am facut abonamentul gratis pentru 60 de zile (avast premium security) si acum vreau sa o opresc si nu gasesc deloc abonamentul pe site si am nu a primit niciun e-mail de la confirmare.
« Last Edit: April 21, 2022, 05:09:33 PM by lazar andrei »

Offline lazar andrei

  • Newbie
  • *
  • Posts: 4
Re: Buna ziua ,cum pot rentunta la abonament!
« Reply #9 on: April 21, 2022, 05:06:29 PM »
aveti vro idee ce trebuie sa fac   ?