Author Topic: Hlavní štíty vypnuté  (Read 10002 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Michael2030

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Hlavní štíty vypnuté
« on: July 13, 2020, 10:03:49 AM »
Avast Security (Mac) postupně vypnul všechny tři štíty, nejprve Webový a E-mailový, nyní i souborový. U všech se už přes týden zobrazuje hláška "Omlouváme se, ale na naší straně došlo k problému. Opravíme jej co nejdříve." Očekával bych výpadek v řádu hodin, nikoli týdnů... Nějaké řešení?

Offline lukas.hasik

  • Avast team
  • Advanced Poster
  • *
  • Posts: 929
  • Product manager of Avast Security for Windows
Re: Hlavní štíty vypnuté
« Reply #1 on: July 13, 2020, 11:45:15 AM »
Michaeli, bylo by možno získat více detailů? To co popisujete je errorový stav, který by nastávat neměl.
1) situace nastala sama a nebo jí něco předcházelo ? např. update systému, chybové hlášení nebo třeba restart?
2) jakou verzi AV máte?
3) můžete prosím zaslat balíček pro podporu? - https://support.avast.com/cs-cz/article/Submit-Mac-Security-support-file/
Quality is also a feature.

Offline Michael2030

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re: Hlavní štíty vypnuté
« Reply #2 on: July 22, 2020, 04:56:52 PM »
Balíček jsem poslal před pár dny a stále se nic neděje. Zapnul se souborový štít, ale webový a e-mailový zůstávají neaktivní s hláškou Omlouváme se, na naší straně došlo k problému... Nějaké řešení?

Offline lukas.hasik

  • Avast team
  • Advanced Poster
  • *
  • Posts: 929
  • Product manager of Avast Security for Windows
Re: Hlavní štíty vypnuté
« Reply #3 on: July 27, 2020, 09:42:38 AM »
Dobry den, bohuzel se mi nepodarilo dohledat balicek s logy, Bud nedorazil a nebo se odeslal spatne. Kazdopadne pojdme to zkusit "po staru".

1) jakou verzi AV máte?
2) jaka je verze vaseho macOS ?
3) muzete prosim zkusit restart ? Obcas to pomuze se vsim.
Quality is also a feature.

Offline Michael2030

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re: Hlavní štíty vypnuté
« Reply #4 on: August 11, 2020, 03:14:57 PM »
Dobrý den,

zkusil jsem poslat balíček ještě jednou.

Zde údaje: Avast Security 14.5, Mac OS 10.14.6, pravidelně aktuaizovaný, iMac 27/2017.

Restartovat? Za tu dobu, co to tady řešíme (zítra to bude měsíc), jsem restartoval nejméně 30x :-)
« Last Edit: August 11, 2020, 06:06:38 PM by Michael2030 »

Offline JeTu

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Re: Hlavní štíty vypnuté
« Reply #5 on: August 16, 2020, 09:33:06 PM »
Stejné,děje se stále, výsledkem je, že Avast si již neobjednám. Je to obtěžující. Stejně tak děl problémy VPN od Avastu. Díky, ale připomínám, že mám 21.století a takový způsob služby není adekvátní době. Bihužel.

Offline lukas.hasik

  • Avast team
  • Advanced Poster
  • *
  • Posts: 929
  • Product manager of Avast Security for Windows
Re: Hlavní štíty vypnuté
« Reply #6 on: August 25, 2020, 10:51:10 AM »
Dobrý den, omlouvám se za pozdní reakci. Toto je komunitní fórum, kde se věnujeme problémům nad ramec poskytované podpory (support.avast.com). A teď nám do toho vlezly ještě dovolené.

Prošli jsme si vaše logy - díky za ně. Ale nejsme z nich o moc chytřejší. V produktu nedošlo k žádné změně, která by měla způsobit podobný problém. Logy píší :

 /sbin/kextload /Applications/Avast.app/Contents/Backend/drivers/AvastPacketForwarder.kext
/Applications/Avast.app/Contents/Backend/drivers/AvastPacketForwarder.kext failed to load - (libkern/kext) not loadable (reason unspecified); check the system/kernel logs for errors or try kextutil(8 ).
3:30
+ /sbin/kextload /Applications/Avast.app/Contents/Backend/drivers/AvastPacketForwarder.kext
/Applications/Avast.app/Contents/Backend/drivers/AvastPacketForwarder.kext failed to load - (libkern/kext) not loadable (reason unspecified); check the system/kernel logs for errors or try kextutil(8 ).
3:30
+ /sbin/kextload /Applications/Avast.app/Contents/Backend/drivers/AvastFileShield.kext
/Applications/Avast.app/Contents/Backend/drivers/AvastFileShield.kext failed to load - (libkern/kext) not loadable (reason unspecified); check the system/kernel logs for errors or try kextutil(8 ).


Což znamená, že se vůbec nepovedlo nahrát kernel extensions pro běh štítů. Ale proč už nám systém neřekne.

Můžete prosím zkusit ještě reinstalaci?
Quality is also a feature.

Offline Michael2030

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re: Hlavní štíty vypnuté
« Reply #7 on: August 26, 2020, 08:43:28 PM »
Chápu, díky. Bohužel, reinstalace nepomohla, naopak. Před ní běžel nahodile aspoň souborový štít, po reinstalaci opět všechny vypnuté s omluvou...

Offline Michael2030

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re: Hlavní štíty vypnuté
« Reply #8 on: November 27, 2020, 08:56:48 AM »
Ok, takže: software nefunguje ani po přeinstalaci, podpora nefunguje ani po půl roce.

Nový problém: nefunguje placená VPN. Nedokáže se připojit k serveru, musím vždy ručně zvolit další z jiné země. Přeinstaloval jsem, 2x jsem psal na podporu, vytvořil balíčky, nikdo se mi za celý týden neozval.

Avast je nefunkční, zájem o řešení žádný.

Žádám tedy o vrácení poměrné části peněz, které zbývají do mého předplatného. Doufám, že to nebudu muset psát na anglické fórum, kterému se zřejmě věnujete víc.

Offline prokopes_

  • Avast team
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 234
Re: Hlavní štíty vypnuté
« Reply #9 on: November 27, 2020, 12:42:42 PM »
Dobrý den, problém se štíty Avastu nyní vyšetřujeme a ozveme se, jakmile to bude možné.

Co se týká problému s Avast SecureLine VPN, měl by být od včerejška vyřešen. Zkusil byste prosím tuto aplikaci ještě jednou přeinstalovat a pro instalaci použít následující (nový) instalátor?
https://bits.avcdn.net/productfamily_VPN/insttype_PRO/platform_MAC/installertype_ONLINE/build_RELEASE

Dejte nám prosím vědět, jestli se vám nyní daří k serveru připojit.

Za vzniklé potíže a prodlevu v jejich řešení se omlouváme. Jako kompenzaci jsme vaší licenci prodloužili o 3 měsíce.