Author Topic: Ochrona - Weryfikacja stron (antivirus Pro) blokuje strony internetowe Avasta  (Read 1897 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline agencjajwmedia

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
    • JW Media
Cześć!
Napotkałem taki problem. Mam Avasta Antivirusa Pro. Po którejś aktualizacji (nie jestem pewien po której), nagle okazało się, że mam problem z kolejną aktualizacją, zarówno definicji wirusów jak i samego programu. Poprosiłem o pomoc Support, który zalecił reinstalację programu z użyciem "avastclear.exe". Już w trakcie jego ściągania zauważyłem, że pliczek, który ma 10 Mb ściągał się 20 minut. Przeinstalowałem Avasta - oczywiście żadnej poprawy. Sprawdziłem inne pliki ze strony Avasta - definicje wirusów do zainstalowania offline, czy sam program. Czas ściągania był absurdalny. Transfer rzędu 10-15 kb/s. Pokombinowałem trochę i co się okazuje - wyłączenie ochrony, która nazywa się Weryfikacja stron (w wersji anglojęzycznej - Real Site) rozwiązuje problem.
Pliki ściągają się jak powinny, Avast bez problemu zaktualizował zarówno sam program jak i definicje wirusów.
Niezła historia - program blokuje transfer plików z własnej strony!!!
Napisałem o tym do Support'u ale jak na razie nie odpowiedzieli.
Aha zapomniałem dodać, że nie było problemów z transferem plików z innych stron - poza jednym.