Author Topic: Avast nelze odinstalovat/přeinstalovat/nainstalovat aktualizace  (Read 2671 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline andrew.007

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Avast používal kontinuálně asi 9% z procesoru. Zároveň jsem měl problém s náhodně se zaplňující paměti RAM (mám 64GB, po čase se celá zaplnila bez viditelné příčiny, což vedlo k úplnému zamrznutí systému; Správce úloh ani Sledování prostředků neukazuje na žádný program, který by tolik využíval). Zkusil jsem nainstalovat aktualizaci programu. Ta se zasekla a přes půl hodiny visela. Počítač jsem musel vypnout, to šlo normálně. Po zapnutí se nic nezměnilo. Avast stále žere výpočetní výkon procesoru. Společně s ním ho často (taky 9%) využívá Průzkumník souborů. Avast nelze odinstalovat/opravit, a to ani přes nástroj na odinstalaci v nouzovém režimu. Celý nástroj visí na úvodním okénku, kde se pohybuje modrý bar zprava doleva.

Po předchozích zkušenostech a neobvyklých chováních Avastu předpokládám, že za celý problém se systémem může Avast. Chci ho přeinstalovat, ale ani to nejde. Budu muset přeinstalovat celý systém?

Díky, Ondřej

Win 10 Pro 2004
i9-9900
64 GB
2070 RTX

Offline Petr332

  • Newbie
  • *
  • Posts: 3
Re: Avast nelze odinstalovat/přeinstalovat/nainstalovat aktualizace
« Reply #1 on: October 12, 2020, 08:30:49 AM »
Dobrý den,
 pravděpodobně se jedná o problém, který se řešil zde:
https://forum.avast.com/index.php?topic=238442.0

Pokud Vám nelze spustit remover, bude nutné jej spustit v režimu kombatibility, zde je postup:
- stáhnout avastclear.exe z https://www.avast.com/en-gb/uninstall-utility
- restartovat v safe modu
- pravým tlačítkem kliknout na avastclear.exe a vybrat z nabídky Odstranit potíže s kompatibilitou
- vybrat Zkusit doporučená nastavení
- vybrat Otestovat program (run in windows 9)
- avastclear by měl fungovat

Jestli se dále nezadaří, prosím o zaslání logů z Avastu k analýze, abychom mohli problém identifikovat:
- spustit c:\Program Files\Avast Software\Avast\SupportTool.exe
- po otevření okna kliknout na Next
- Generate tlačítko.
Výsledkem bude odeslání programových dat avastu k nám na server. Ještě nám poslat hodnotu File ID, podle které tyto data najdeme.

Děkuji