Author Topic: Private mode při každém spuštění a v platebním režimu  (Read 3467 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Morell

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jestli zvažujete zavedení možnosti, že by šlo prohlížeč Avast secure browser spustit při každém spuštění v Private mode režimu. Bylo by to docela užitečné, zvláště, když nás stejný PC používá více lidí.
Také si dovolím doporučit, aby se private mode stal standartem (nebo alespoň nastavitelným) pro platební režim, protože nyní v něm nelze spustit. Docela mě zarazilo, že jsem spustila platební režim a už jsem byla v e-mailu přihlášená. Přijde mi to jako velká díra v zabezpečení.

Mimochodem, taky bych uvítala možnost zapnout, aby se mi v kolonce webové adresy zobrazovala adresa nezkrácená. Bývá to docela užitečné.

Offline JosefK

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 55
Re: Private mode při každém spuštění a v platebním režimu
« Reply #1 on: March 12, 2021, 02:09:28 PM »
Dobrý den,

mockrát děkujeme za zpětnou vazbu.

1. V prohlížeči je možné si nastavit mazání cookies po každém ukončení tak že si otevřete novou stránku, přejdete na tento odkaz secure://settings/cookies a zaškrtnete si volbu "Při ukončení prohlížeče Avast Secure Browser vymazat soubory cookie a data webů".
2. Nezkrácená adresa se dá vypnout najetím kurzorem myši na pole adresy a přes pravé tlačítko v menu vybrat volbu "Vždy zobrazovat úplné adresy URL".
3. Co se týče automatického spouštění prohlížeče v Private mode režimu tak bohužel tuto funkci aktuálně nelze nastavit přímo z prohlížeče. Pokud byste chtěla mít tuto funkci v budoucnosti, prosím o vyplnění dotazníku 'Žádosti o nové funkce' bohužel zatím jen v anglické verzi: https://feedback.avastbrowser.com

Pokud byste přesto stála o automatické spouštění prohlížeče v Private mode režimu mohu poslat postup jak toto nastavit ale upozorňuji že nastavení již vyžaduje trochu větší znalosti ovládání PC.

Offline Morell

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: Private mode při každém spuštění a v platebním režimu
« Reply #2 on: March 13, 2021, 12:30:27 PM »
Děkuji za rady, kterých jsem hned využila.
Žádost jsem též vyplnila.

Určit mi řekněte, jak na to, aby se prohlížeč vždy spouštěl v private mode.
Myslím, že máte na mysli úpravu zástupce, aby zahrnoval příkaz pro spuštění v private mode. (pokud to není nastavitelné v prohlížeči interně) To mě určitě zajímá.

Offline JosefK

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 55
Re: Private mode při každém spuštění a v platebním režimu
« Reply #3 on: March 13, 2021, 01:39:44 PM »
Přidal jsem Vám hlas ;)

Zde je tedy postup:

  • Vypnout auto start prohlížeče v nastavení "secure://settings/defaultBrowser" sekce "Při spušění" pokud je zapnnutý
  • Ve windows stisknout klávesovou zkratku WIN+R (nebo vyhledat v aplikacích "Spustit") a napsat do řádku následující příkaz: "shell:startup" a potvrdit OK
Otevře se správce souborů s umístěním v "...\Roaming\Microsoft\Windows\Nabídka Start\Programy\Po spuštění"
  • Do tohoto umístění zkopírovat zástupce Avast prohlížeče na ploše, např. přetažaní nebo použítím kl.zkratky CTRL+C (kopírovat) na ikonu na ploše poté pak CTRL+V (vložit) ve správci
  • V adr. kliknout pravým tlačítkem na zástupce a přidat do pole Cíl(location) na konec za hodnotu "...scr=desktop" parametr "-incognito"

Tímto by se při každém spuštění počítače či odhlášení a přihlášení uživatele mělo zajistit spouštění prohlížeče v Private mode režimu.

Offline Morell

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
Re: Private mode při každém spuštění a v platebním režimu
« Reply #4 on: March 13, 2021, 06:44:26 PM »
Autostart nepoužívám, ale parametr "-inkognito" funguje. Díky.

Offline JARDA5

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re: Private mode při každém spuštění a v platebním režimu
« Reply #5 on: April 05, 2021, 08:03:07 PM »
Autostart nepoužívám, ale parametr "-inkognito" funguje. Díky.

Super rady a moc DÍKY. Také jsem plně využil VŠECHNY tyto rady !