Author Topic: URL:Scam + URL:Blacklist (častá detekce, ale hloubkový scan čistý)  (Read 6169 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Josef121

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Ahoj.
Za poslední cca 2 až 3 dny mi Avast začal hodně často vyhazovat vyskakovací okno na hrozby URL:Scam a URL:Blacklist. Nejsem žádný guru a nedaří se mi rozklíčovat příčinu.
Jsem třeba na facebooku a začne vyskakovat jedno okno za druhým (třeba 23 upozornění za 2 minuty), kdy se převážně opakují tato:
109.206.180.202 (URL:Scam) - to nejvíce
xml.adokutcontextual.com (URL:Blacklist)
xml.pushmobo.com (URL:Blacklist)

Při opakovaných spuštěných testech, i hloubkových, není v PC nalezena žádná hrozba. Kdy by mohl být problém? Nejsem si vědom, že bych kdy byl třeba na adrese pushmobo.com


« Last Edit: April 01, 2021, 11:20:33 AM by Josef121 »

Offline LukasJ

  • Avast team
  • Jr. Member
  • *
  • Posts: 86
Dobry den,
to muze mit vice pricin. Pravdepodobne se ale jedna o realnou hrozbu.
1. Muze jit o napadeny router, coz se da vyresit tvrdym restartem (Vraceni do puvodniho nastaveni) a nasledne stazenim nejnovejsiho firmwaru.
2. Muze byt problem ve vasem prohlizeci (Rozsireni muze obsahovat vir). Zkuste pouzivat na nejaky cas jiny prohlizec. Pokud to bude v poradku, doporucuju ten puvodni preinstalovat.
3. Pokud ani jedna z moznosti nepomuze, pravdepodobne budete mit v PC vir. V tom pripade budu potrebovat na analyzu logy viz. https://forum.avast.com/index.php?topic=194892.0

Hezky den
Lukas