Author Topic: Proč Avast brání aplikaci ve vytvoření souboru?  (Read 2464 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline michal210421

  • Newbie
  • *
  • Posts: 1
Proč Avast brání aplikaci ve vytvoření souboru?
« on: April 28, 2021, 05:29:43 PM »
Strávili jsem se zákazníkem mnoho hodin při řešení problému s jednou funkcí naší aplikace. S aplikaci normálně pracoval, vytvářel data (zapisoval do souborové databáze), ale jedna funkce nefungovala. Konkrétně uložení obsahu okna do PNG. Zkoušeli jsme všechno možné, nic problém nevysvětlovalo, museli jsme dokonce vytvořit speciální verzi s podrobným logem. Také nepomohlo. Aplikace nemohla ve složce vytvořit ani obyčejný txt. S oprávněním žádný problém, z Průzkumníka ve složce vytvořil soubor i podsložku. Po 30 mailech mě napadlo - nemáte náhodou nějaký antivirus? Ano, Avast.
Co funkce dělá:
1. Vytvoří složku pro uložení obrázku, pokud neexistuje - to se povede
2. Uloží obrázek ve formátu PNG - to se s Avastem nepovede
Konkrétnímu zákazníkovi jsem doporučil odinstalovat Avast a používat vestavěný Windows Defender. Nechceme ale kvůli Avastu ztrácet čas s dalšími podobnými případy, proto mě zajímá:
Proč Avast brání vytvoření souboru? Jak tomu předejít? Je na tom matoucí to, že zbytek aplikace funguje.

Offline Milos

  • Avast team
  • Super Poster
  • *
  • Posts: 2293
Re: Proč Avast brání aplikaci ve vytvoření souboru?
« Reply #1 on: April 29, 2021, 12:20:56 PM »
Dobrý den,
dekuji za popis problému. Hlásí něco avast, když zablokuje přístup? Můžete nám, prosím, poskytnout logy ze systému: https://support.avast.com/cs-cz/article/Submit-support-file/? Z popisu problému mě napadá Ransomware shield, ale tam by mělo vyskočit okno, které by jasně říkalo o co jde a je tam možnost přidat výjimku. Je vaše aplikace digitálně podepsaná? Můžete nám ji poskytnout na otestovaní?

S pozdravem,
Miloš